Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Boyalar
 Modelsitesi Forumu : Genel : Boyalar
Mesaj icon Konu: Acil yardym lütfen sprey boya Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 26
Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Konu: Acil yardym lütfen sprey boya
    Gönderim Zamanı: 02/06/2015 Saat 09:17
Arkada?lar boyamada mecburiyetten dolayy sprey kullanyyorum, astar boya attym (ana boyayy da denedim ayny kurumuyor) fakat boya 3 gündür kurumuyor ve kokuyor. Ba?yna gelen varsa ya da neden oldu?unu bilen varsa yardym rica ediyorum.
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2015 Saat 12:18
Boyanyn markasy ve kimyasal içeri?i nedir ?
Nasyl uyguladynyz ?
Kaç kat attynyz ? Birden fazla katlar ise aralarda bekleme Süreleri nedir ?
IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2015 Saat 13:23
Sorularynyza cevaby ak?am verebilirim ama benim bildi?im sprey boyalaryn daha hyzly kurumasy gerekmez mi? (sprey boya modeller için üretilmi?tir bu arada) Bir kat astar attym 2 gün kurumady rengi be?endi?imden yine tam olarak deneme amaçly astar boya 2. katy attym
IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2015 Saat 19:41
Marka: Testors 1237 primer enamel
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2434
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2015 Saat 19:48
Yeterince çalkalamamy? olabilirsiniz. Boyalar solventleri ile yeterince kary?mady?y zaman böyle durumlarla kar?y kar?yya byrakabiliyor. Öncelikle modeli kaybedebilece?iniz gerçe?ini kabullenip bir rahatlayyn. Herkesin ba?yna gelebilir. Sonra birkaç gün daha bekleyin, zira model i?i biraz da sabur i?i, hala kurumazsa sentetik tinerle dikkatlice temizleyin, boyamaya ba?tan ba?layyn. Tabii bu sefer iyice çalkalady?ynyzdan emin olun boyayy. Sonra da gündelik mutfak giderlerinden kysyp i?e/okula araba veya toplu ta?ymayla gitmek yerine yürüyerek tasarrufa ba?layyn, tiz elden bir pistole bir de güç kayna?y edinin:} Y?in nüktesi bir yana hakikaten oldukça makul bir bütçeye i?inizi görebilecek bir püskürtme takymy alabilirsiniz. Preshade ile açty?ynyz ba?ly?a da bir cevap yazmy?tym ancak sistem be?enmeyip sildi nedense(sayfa hatasy, biri silmedi yani). ?imdiden geçmi? olsun.
Consume Ergo Sum
IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2015 Saat 20:15
Çok te?ekkür ederim. Yeterince çalkaladym ama bu ba?yma gelen 2. olay netten baktym bir ki?inin daha ba?yna gelmi?. Ben sizler gibi profesyonel de?ilim :( çok daha basit oluyor yaptyklarym, hediye ediyorum yaptyklarymy. Aklymda ?öyle bir çözüm var üstüne mat vernik atmayy dü?ünüyorum sizce nasyl olur? Daha önceki olayda çabuk kuruyan boya atyp sorunu çözmü?tüm. Birde ben Suudi arabistandayym burada bu ekipmanlar çok pahaly ve ?antiyedeyim o yüzden imkanlarym kysytly :( Bu arada e?er size zahmet olmayacaksa buraya yazar mysynyz preshade cevabynyzy.
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2015 Saat 23:11
Jolly yazmy? yeterince :)

Testors spreylerini hiç kullanmadym. Yklimin de etkisi var my bilemedim..
IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2015 Saat 11:43
Testors 5-6 kutu aldym malesef ve 1/72 ölçe?e kutunun 3/2 gidiyor. Ylk denedi?imde boyanyn bozuk olabilece?ini dü?ündüm ama 2.yi ve 3.yü deneyince anladym ki boyada sykynty var. Son bir kat daha attym astar kullanmadym bazy detaylar silikle?ti ama byçak ucuyla ufak rutu? yapabilirim. Bu son kat sanki kuruyacak gibi bakalym ak?amy iple çekiyorum. Yklimin etkisi dükkan sahibi kapalyyken klimalary kapatyyormu? öyle tahmin ediyorum ki sycak direk etkili ve birde çok yeni mal gelmiyor sykyntyly biraz öle her ?ey bulunmuyor.
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2434
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2015 Saat 14:21
Sycaktan boyalar bozulmu? olabilir hakikaten, öte yandan bozulmamy? olsa bile sycak sebebiyle normal dy?y tepkiler veriyor olabilirler. Detaylaryn kaybolmasy boyayy çok yakyndan ve fazla miktarda uygulady?ynyza da i?aret edebilir. Sprey özellikle küçük modellerde oldukça kontrolsüzdür ve her ?ekilde sizi u?ra?tyryr. Genellikle geni? alanda ve tek ton dalgasyz ve pürüssüz yüzey elde etmek için daha iyidir. ?ayet 1/72 uçak yapyyorsanyz fyrça ile boyamak spreyden daha iyi bir çözüm olabilir.
Consume Ergo Sum
IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2015 Saat 19:21
3 kat boyama yapynca öyle sykynty oldu ve fyrça ile nedense güzel çaly?ma yapamyyorum iz kalyyor biraz çaly?mam gerek.
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2015 Saat 23:44
Boyadyktan sonra modeli buzdolabynda bekletmek çözüm olabilirmi bilemedim ?imdi :) farkly bir tepki de olabilir mi..

IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/06/2015 Saat 13:21
Komik olacak ama duvar tipi klimanyn önünde boyamy? oldu?um di?er parçalary astym pek farky olmady, buzdolaby da aklyma gelmedi de?il yani :D
IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2015 Saat 09:14
Sorunu çözdüm gibi, izin günümde yaradana sy?ynyp güne?in altyna koydum maketimi bir saat kadar alt ve üst olarak denedim sonuç %97 kuruma sa?landy ama koku hala var malesef.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide