Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: f-104 ortak projesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   23 Sonraki >>
Yazar Mesaj
shaw
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 513
Alıntı shaw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/09/2006 Saat 03:48
olmuş olmuş, çok güzel olmuş ;)
////////////// CRIME SCENE DO NOT CROSS //////////////
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/09/2006 Saat 04:42
ellerine saglik ercan abi gerçekten çok güzel olmus.Arkadaki TF-104 ü beklemedeyiz...
I feel the need The Need for Speed...
IP
pascalpati
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 242
Alıntı pascalpati Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2006 Saat 12:35
merhabalar, ben de odevimi bitirmenin mutluluğu içindeyim. Daha çok tecrübesiz bir modelci olduğum için birçok hata yaptim ama işin güzel tarafı bu modeli yaparken birçok yeni şey denedim ve öğrendim. Koltuk yüksek kaldı, bunun uzerine kokpit camını açık yapmak zorunda kaldım, onu da ters taraftan yapıştırmışım :)Sağlık olsun, benim içime sindi, birdahaki modelimi daha güzel yapmak için güzel bir deneyim oldu.

Ulas Demirdag
IP
pascalpati
Üye
Üye
Simge

Alıntı pascalpati Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2006 Saat 12:37

Ulas Demirdag
IP
nazilli
Üye
Üye

Gönderilenler: 210
Alıntı nazilli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2006 Saat 21:01
Gayet güzel olmus ellerinize saglik.
It is clear to take off!
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2006 Saat 21:18
Ellerinize saglik.çok güzel olmus.Bu arada bir sey söylemek istiyorum sakin yanlis anlamayin.Tip tanklarinin turuncu ksimlari biraz daha eskitilse daha iyi duracak gibi.Fazla parlak gözüküyor bence.Fotograftanda olabilir.Ama gerçekte de öylese biraz daha eskitin derim.Yalniz herkes bu paterni uygulamaya basladi bende hasta olmaya basladim bu paterne .Çok çok güzel olmus ellerinize saglik...
I feel the need The Need for Speed...
IP
onurku
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 440
Alıntı onurku Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2006 Saat 21:29
Çok güzel olmus elinize saglik. Patern konusunda Melih'e katiliyorum. Bir an önce bir F-104 edinmek lazim..
IP
seth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 608
Alıntı seth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2006 Saat 21:45
Ulas bu alette çok güzel olmus.
Zaten yaptigimiz her model bir tecrübedir.Bunu artirmak için her firsatta model yapmak lazim.

Melih tiptank konusuna katilmiyorum.Modelin genel boyamasinda herhangi bir eskime yoksa turuncuda da solma beklemek yanlis olabilir.Son zamanlarda yapilan islere getirilen yorumlarda dikkat ettigim bir sey; genelde yapilan modele eskitme yönünde geliyor.Yapilan her model eskitilecek diye bir kural mi var acaba?Kabul ediyorum modeli daha güzel ve gerçekçi gösterebilir ama bir seyi daha kabul etmek gerekir ki eskitme isi tecrübe isteyen bir uygulamadir.Ilk modellerini yapan kisilerden eskitme yapmasini beklememeli.Zamanla kisi zaten kendisi yapacaktir bu islemi.Bilmiyorum yanlis mi düsünüyorum?

Ulas tekrar tebrikler.Ellerine saglik....
Private Glider Pilot
www.izmirmaket.com
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1206
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2006 Saat 21:57
Bence gayet güzel olmus. Eger ilk jet modeliniz ise süper olmus zaten.
Bir sonraki uçakta yagli boyayi daha iyi silin ama ;)
IP
pascalpati
Üye
Üye
Simge

Alıntı pascalpati Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2006 Saat 22:35
yorum yapan herkese tesekkur ederim. Evet ilk jet modelim ve umarim son olmayacak. Sirada yine bir jet modeli var araya baska birsey girmezse. Zaten daha yaptigim model sayisi da bir elin parmaklari ile sayilabiliyor. :)
Panel aralarini ve diger yerleri belirginlestirmek icin bulasik deterjani, su ve toz pastel kullandim. Boyle bir islemi ilk kez deneyecegim icin yagliboyadan cekindim. Bu uyguladigim karisimda hata yapilsa da geri donus cok kolay, tavsiye ederim. Ancak dediginiz gibi biraz daha silmek gerekiyor olabilir. :) Yakit tanklarini da belki biraz daha soldurmak gerekebilir ama ucagin genel boyasi pek solmus olmadigindan sanki uyumlu oldu gibi geldi bana. Aslinda bu modelde boya oncesi golgelendirme de uyguladim ama boyama sonrasi bu izler bilmedigim bir denenden dolayi ne yazik ki kayboldu.
tekrar tesekkurler.
Ulas Demirdag
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1469
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2006 Saat 01:14
Eskitme konusunda tam kararinda oldugunu düsünüyorum ve güzel olmus. Akhilleus'un dedigi gibi yagli boyayi silmeyi biraz daha iyi yaparsan daha iyi olacak. Jetler güzeldir ve dediginiz gibi umarim son jet modeliniz olmaz :)
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Captainairbus
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 701
Alıntı Captainairbus Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2006 Saat 06:18
Gayet güzel olmus bahsettiginiz ve bildiginiz hatalar hata olmamali düzeltmek elinizde. Geri dönebileceginiz zaman düzeltmek yine sizin elinizde. O kanopiyi söküp dogru tarafa açmak zor olmasa gerek. Zira benim kanopiler zaman zaman kendiliginden düsüyor :)
Bende ilk seferinde böyle güzel bir jet yapmis olsaydim simdi neler yapiyor olurdum. :(
Elinize saglik.
ex copilot.
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2006 Saat 10:31
Hakikaten nefis görünüyor. Elinize saglik. Herkes aniden f-104 lerini bitirir oldu, ben de f-104'ümü raftan çikartip bitireyim bari.
Üretime evet, polemige hayir!!!
IP
HYAMAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 470
Alıntı HYAMAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/09/2006 Saat 06:33
Türk yapayim diye yola çikmistim ancak Türk fors yetersizligi nedeniyle Hollanda'ya döndüm.Yakit tanklarini takmadim onlarin yerine eski Esci F-104G kitinden kalan bomba dispenserini taktim.Biraz degisik bir görüntü verdi saniyorum.Son hali budur:

There is a very fine line between "hobby" and "mental illness."
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1151
Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/10/2006 Saat 08:34
Evet bu da benim kusun imalat asamasindan tek kare...

Kit boya asamasinda elimden yere düstü. Kiytirik yapistirilmis kanopiler yerinden oynamazken radom, sag drop tank firladi. Kuyrukta rudder bölümünün uç parçasi ise firarda!!! (bu arada bu parçadan elinden olanin ellerinden öperim)

Vietnam kamuflaj bitti gibi. Darisi droplardaki oranj, hava girislerinin siyaha, radom ve tepedeki (kokpitin arkasindaki) kirli beyaz boyamaya...

Kaybettigim koltuk bulunacak. Inis takimlari ile kapaklari takilacak ve dekallenecek... Bir de kirmizi-beyaz pitotüpü unutmamak lazim!

F-104G, 192'inci Filo olarak planlandi. Üzerindeki kaplan kafasi ve filo amblemi ile Tiger Meet'e katilan dekallerin yapistirilmasi planlaniyor.

Hadi bakalim...
Herkese bu uzuuuun projede kolay gele...

Iyi modeller,
Tolga

Düzenleyen tozbek
IP
Captainairbus
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 701
Alıntı Captainairbus Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/10/2006 Saat 09:06
Bende bol miktarda yüzdört parçasi bulunur. Eksik olan 1953 model beacon :) Bir ara yolun düsecek artik bu tarafa. Esinmek için.
ex copilot.
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/10/2006 Saat 11:15
Bayram gazi ile dekallemeye giristim. Aeromaster'in elimde Tiger Meet'e katilmis, 192'nci Filo'ya ait 9-037 gövde numarali F-104 uçagini yapmaya karar vermistim.

Dekalleri yapistirmak üzere elime aldigimda beni bir sürpriz bekliyordu. Arkadaslar uçagin tek tarafli fotografini görmüs ve kuyrugun iki tarafina da kaplan kafasi nose-artini koyuvermisti. Teoman Abi'nin efsane kitinde olay tamamen tersti. Uçagin sag tarafinda 192'nci filonun amblemi bulunuyordu :(

Ikinci bomba gövde rakamlariyla ilgiliydi. Arkadaslar gayet over-scale ve yuvarlak hatli rakamlari çikartmislar ortaya. Hemen kendileri Turkuaz dekalleri ile degistirildi. Aeromaster'in dekalleri "odun" gibi. Turkazlari yapistirirken katkilarindan dolayi Sinan ve Emre'ye bir kez daha hayir dualarimi eksit etmedim. Turkuazlar lokum gibi yapisti.

Simdi sira vernik atmaya geldi ama kafami 192 filonun dekali kötü kötü düsündürüyor... :(

Iste bayramlik resim:

Pito ve dekal sorununu çözdükten sonra filoya bir F-104 daha katiliyor :)
Bu arada Ercan Kaptan uçan rudder sorununu "eselenme" kutusundan el çabuklugu ile çözdü. Tekrar tekrar tesekkür, saygi, sevgi, hörmet...

Cümleten hayirli modeller...
Tolga

Düzenleyen tozbek
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/10/2006 Saat 12:29
Bu da kanopi maskelerinin çikartilmis hali...

Iyi modeller,
Tolga
IP
<< Önceki Sayfa   23 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma