Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Figür
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Figür
Mesaj icon Konu: Ceki selam.... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
F-4E
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1158
Alıntı F-4E Cevaplabullet Konu: Ceki selam....
    Gönderim Zamanı: 22/11/2005 Saat 01:53
iyisindir umarım...benim sana göstermek istediğim şu Mini Art ın 1/16 lık French Knight figürü...modeli komple siyaha boyadıktan sonra,metal renk olarak Testors un metalizer boyası olan Aliminium plate buffing ini kullandım...senin göstermiş oluğun renk koyu bir renkti sanırım....sende yine Testorsun Magnesiumunu,titaniumunu veya gunzenin iron veya dark iron rengini veya Erinç kardeşin dediği gibi Molak ın steel(buda süper bir renk) rengini kullanabilirsin...polish den sonra Bauhaus dan aldığım verniği sürdüm.....adı LUKAS....2203 kot numarası...parlak vernik...50 ml.şişelerde...fırça ile gayet güzel sürülüyor...fazla gitgel yapma ama üzerinde...çabukta kuruyo.....sonuç bence süper...arzuedersen gelipde görebilirsin modeli....kendine iyi bak....iyi modeller sana...
yeri gelmişken,Ragıp cım,hani sen demiştin ya kesinlikle figürlerden dekal çıkmaz diye....bende öle biliyordum...ama gel görki bu modelden çıktı valla...şaşırdım bende....gerçi her dekalde olan o parlaklık bundada var...neyseki fırça ve yağlı boya ilede onları rötüşledik...fenada olmadı hani...

Düzenleyen F-4E
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/11/2005 Saat 01:54

Izzet Çelikoba
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/11/2005 Saat 06:15
İzzet ağabey
eline, klavyene sağlık. Teknik istedik, uygulanmışını bastın hemen.   Bu durumda sipariş ettiğim iki figürden birini Ragıp abinin tavsiye etmiş olduğu Games Workshop'un boltgun metal rengiyle, diğerini de senin gösterdiğin teknikle boyayacağım.

Her ikisini de deneyip tecrübe kazanırız. Sonuçları ve yapım aşamasını buraya basacağım. Kontrol edersiniz bakalım oluyor mu?
   Bu arada Figürlerle beraber güzel kuru decaller sipariş ettim. Onları bitirmek bahanesiyle bol bol ortaçağ figürü çalışırız.
Saygılar sevgiler
Ceki
Üretime evet, polemiğe hayır!!!
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/11/2005 Saat 06:45
haklısın...tecrübe nasıl olur....çok yapmak...çok boyamakla ilgili birşey bu...onun için devam...bu uçaktada böyle...gemidede...tank dada....kısaca herşeyle...nekadar ekmek, okadar köfte hesabı ortağçağ figürleri süper oluyor....yeri ve zamanı geldikçe senin için yollıcam...haberin olsun...kal sağlıcakla
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide