Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Ahşap Modeller : Malzemeler
Mesaj icon Konu: kit seçimi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
blackfuryog
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı blackfuryog Cevaplabullet Konu: kit seçimi
    Gönderim Zamanı: 16/10/2014 Saat 16:35
selam arkada?lar herkese ben aranyza yeni katyldym sizce hangi kitten ba?lamalyyym bu arada denizlide oturuyorum bana yardym edebilecek denizliden arkada?lar aryorum ( bu konuyuda nereye açaca?ymy bilemedim :)
IP
sbayar
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 189
Alıntı sbayar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/10/2014 Saat 15:44
Merhaba.
Revell'in 1/72 kitlerinden tavsiye ederim ba?langyç için.
Tek renkli veya iki renkli gri boyamalylar daha iyidir bence.
Mesela Eurofighter, Rafale, Belki F-16 gibi.
Kysacasy gövdesi az renkli olan her hangibir 1/72 veya 1/144 modelleri ba?langyç için iyidir.

Tabi az biraz da malzeme almanyzda fayda var.
Bir tane kaliteli japon. (Küçük parçalary yapy?tyrmak için)
Y?ne uçlu veya fyrçaly likid model yapy?tyrycysy.
Yan keski ve maket byça?y. Yan keski parçayy a?acyndan ayyrmak ve maket byça?y da kalan çapa?y temizlemek için.
600 veya yukarysy zympara ka?ydy. Parçalary birle?tirdikten sonra birle?im izini kaybetmeye çaly?mak için. Tabi bir iki model sonra da putty dedi?imiz dolgu macunu lazym olacak ki birle?imden sonra kalan bo?luklary doldurmak için. am önce düzgün yapy?tyrabilmeyi pratik edinmenizde fayda var.
Bir kaç çe?it fyrça de?i?ik kalynlyklarda.
Modele göre boya (ya kutu yanynda yazanlary yada yapym planyndaki yazanlary temin etmeniz gerekecek) Ve tabi seçti?iniz boya türüne göre de tiner. Enamel boya seçerseniz sentetik tiner de gerekecektir. Hem boyayy inceltmek hemde fyrçayy temizlemek için. Su bazly yani akrilik boya seçerseniz de ?imdilik su ile ba?layabilirsiniz ayny i?lemler için. boya i?i biraz kafa kary?tyrycy gelebilir. Maketi seçin. Kutuyu açyp iyice parçalary ve yapym kylavuzunu inceleyin. Nereleri önce yapy?tyrylacak, nereleri önce boyanacak onlary ö?renin. Sonra maket yapymyna ba?layyn. Takyldy?ynyz her konuda yazyp yardym isteyebilirsiniz. ;)
Sertaç Bayar
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04