Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: airbrush + kompresör seti Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
hazakat
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
Alıntı hazakat Cevaplabullet Konu: airbrush + kompresör seti
    Gönderim Zamanı: 14/01/2014 Saat 20:50
merhaba,
airbrush + kompresör seti almayy planlyyorum.
orta düzey bir set kurulumu için marka ve model önerirseniz sevinirim.

istanbul'da yeni oldu?um için konu ile ilgili aly?veri? yapabilece?im ma?azalar hakkynda önerilerinize de ihtiyacym var. avrupa yakasynda olsa daha iyi olur ama artyk hepsine bakycaz :D

çok te?ekkür ederim.
IP
Burak Özdil
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 719
Alıntı Burak Özdil Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/01/2014 Saat 21:33
Merhaba,

Ben kompresör olarak yapy ma?azalarynda satylan standart 20lt kompresör kullanyyorum, biraz gürültülü ama çok memnunum. Ancak airbrush için kesinlikle Badger 100 serisini tavsiye ederim. Yyllardyr kullanyyorum, çok memnunum. ITM'de vardy yanly? hatyrlamyyorsam, dükkanlar kysmynda bulabilirsiniz detaylary.
Artyk 1/72 AFV yapyyorum (arada kaçamak yapmayaca?ym anlamyna gelmez :) )

http://miniafv.blogspot.com/
IP
hazakat
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hazakat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/01/2014 Saat 15:58
burak bey, çok te?ekkür ederim.
bi ara dükkanlary dola?yp kendime bir set alaca?ym.

avrupa yakasyndaki en kapsamly dükkan hangisidir acaba hangisine gitmemi önerirsiniz? ITM ye mi gideyim?
ben ayry ayry almak yerine hepsini bir yerden almak istiyorum.
te?ekkürler.
IP
Burak Özdil
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 719
Alıntı Burak Özdil Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/01/2014 Saat 23:26
Merhaba,

Benim bildi?im ITM'de tüm malzemeler mevcut. Ancak hafta içi çaly?ma saatleri içerisinde açyk.

Artyk 1/72 AFV yapyyorum (arada kaçamak yapmayaca?ym anlamyna gelmez :) )

http://miniafv.blogspot.com/
IP
hazakat
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hazakat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2014 Saat 16:28
çok te?ekkür ederim, sa?olun.
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/01/2014 Saat 00:56
?imdiden ba?layyp uzun yyllar kullanabilece?iniz bir boya tabancasy isterseniz Paasche Talon önerebilirim. Bir Iwata kullanycysy olarak bu öneride bulunuyorum, zira yedek parça sykyntysy yok ve kullandy?ym Talonlar da dengeli ve keyifli aletlerdi. ITM'de Paasche firmasynyn ürünleri ve yedek parçasy var diye biliyorum.

Kompresör olarak ya ekovat kompresör yaptyryn, ya da hobi kompresörü alyn derim. Maalesef düzgün hobi kompresörleri 200-250 dolarlarda geziyordu, dolar da 2.20lerde gezintiye çykynca fiyatlary uçtu.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
hazakat
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hazakat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/01/2014 Saat 20:48
Çok sa?olun,
tüm önerilerinizi de?erlendirece?im...

Aztec ve badger hakkynda herhangi bir yorumunuz olabilr mi acaba?

Te?ekkürler.
IP
lamurt
Üye
Üye

Gönderilenler: 144
Alıntı lamurt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/01/2014 Saat 21:50
ab'yn marka ve modeliyle kompresörünüzü genellikle çaly?aca?ynyz konu ve ölçe?e göre seçmenizi öneririm. örne?in 1/35 zyrhly araca serbest el kamuflaj atabilecek bir ab + kompresör ikilisi ayny ba?aryyy 1/72 uça?a serbest el kamuflaj atarken veremeyebilir - airbrush mevzuunda pek öyle ortaya kary?yk olmuyor (birileri para kazanacak bu i?lerden malum), olsa bile sonuç tatminkar olamayabilir! sonra 700 800 liralyk yatyrym yapty?ynyzla kalmayyn...

memleketteki markaly airbrush fiyatlaryny yaptyklary i?e göre resmen saçma sapan buluyorum onu söyleyeyim.
e?er gemi vb. gibi büyük yüzeyli maketler boyamacaksanyz ebayden 20~30dolara iwata kopyalaryndan bir airbrush getirtin gidin bir de regülatörü olan bir kompresör edinin (depolu olursa daha da iyi tabi ama +maliyet demek) ba?layyn cayyr cayyr boyamaya.
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/01/2014 Saat 11:48
Orjinalini yazan: lamurt

ab'yn marka ve modeliyle kompresörünüzü genellikle çaly?aca?ynyz konu ve ölçe?e göre seçmenizi öneririm. örne?in 1/35 zyrhly araca serbest el kamuflaj atabilecek bir ab + kompresör ikilisi ayny ba?aryyy 1/72 uça?a serbest el kamuflaj atarken veremeyebilir - airbrush mevzuunda pek öyle ortaya kary?yk olmuyor (birileri para kazanacak bu i?lerden malum), olsa bile sonuç tatminkar olamayabilir! sonra 700 800 liralyk yatyrym yapty?ynyzla kalmayyn...

Bu görü?e katylamyyorum. ?u denebilir, bu airbrush i?ine harcanan para maalesef alynan sonuç ile do?ru orantyly oluyor. Ortalama üstü, ince uçlu bir boya tabancasy alynyrsa 1/35 tanka serbest el kamuflaj da atar, 1/72 Luftwaffe uça?yna mottle da boyar. Ben bütün bu i?lerim için Iwata HP-C serisi bir tabanca kullanyyorum, sayylan i?lerin hepsini rahatlykla kyvyryyor. Ancak bu tabanca biraz ince uçlu ve hassas, o yüzden astar, vernik, vb kaba i?ler için 0.4mm orta uca sahip çok daha basit yapyly bir boya tabancasy kullanyyorum. Tykanma korkusu olmadan rahatça temizliyorum.

Yeni ba?layan birine tabii ki Iwata tavsiye edecek de?ilim (zaten ben aldy?ymda dolar 1.2 TL idi, benim de i?lerim iyiydi o zamanlar). Öte yandan deneme amaçly dandik bir iki tabanca alayym, onu edeyim derken kademeli olarak harcanacak toplam bütçe alynabilecek üst-orta seviye bir boya tabancasyna denk dü?ebiliyor. O yüzden bence verilecek paraya yazyk. E?er soruyu soran arkada? uzun süre maket hobisiyle u?ra?aca?yna emin ise, bence dedi?im gibi Paasche Talon veya benzeri bir aletle ba?layyp mutlu mutlu hobi hayatyna devam edebilir. Hatta bir daha hiç boya tabancasy almasy gerekmeyebilir.

Orjinalini yazan: lamurt

memleketteki markaly airbrush fiyatlaryny yaptyklary i?e göre resmen saçma sapan buluyorum onu söyleyeyim.
e?er gemi vb. gibi büyük yüzeyli maketler boyamacaksanyz ebayden 20~30dolara iwata kopyalaryndan bir airbrush getirtin gidin bir de regülatörü olan bir kompresör edinin (depolu olursa daha da iyi tabi ama +maliyet demek) ba?layyn cayyr cayyr boyamaya.

Buna da sonuna kadar katylyyorum. Mal kötülemek gibi olmasyn ama bir ara herkesin hastasy oldu?u bir Amerikan markasy ve üç basamakly sayyly bir modeli vardy. Sonralary fiyat arttyrmamak için üretici o modelde kaliteyi o kadar indirdi ki her tabancada sorun çykmaya ba?lady. Buna ra?men Türkiye'de çok ciddi paralara satylyyordu. Hatta dolar dü?tü?ünde hortumsuz aksesuarsyz bu marka ürünün e-bayde hortum-nem tutaca?y ve ek bir iki parçasyyla satylan Iwata'nyn HP-C serisiyle fiyat olarak kafa kafaya geldi?i dönemler bile oldu. O yüzden almadan önce iyi ara?tyrmaly derim.

Aztek konusunda yorum yapamyyorum, hiç kullanmadym. Bildi?im kadaryyla daha basit yapyda, kullanmasy kolay ancak yetenekleri nispeten synyrly ve ömrü de synyrly olan bir boya tabancasy diye bilmekteyim.(tetik mekanizmasy plastik, bir kaç yyl sonra arkada bir parçasy kyrylyp i?e yaramaz hale geliyor gibi bir sorunu vardy - kullananlar daha iyi bilir). Brett Green üs.ta.dymyz Aztekle mucizeler yaratyyor ama onun harici öyle yapan görmedim. Badger'a gelirsek... bende Türkiye'de satylmazken hem 100G hem de 100LG vardy zamanynda, sonra Iwata'yy fonlamak için sattym. Amerikan markasy oldu?unu söylemi? miydim? ;)
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme