Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Bilim Kurgu
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Bilim Kurgu
Mesaj icon Konu: 1/35 Taco LB-1 Froger ve 1/35 Roadrunner (Junk T Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
volkanist
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 61
Alıntı volkanist Cevaplabullet Konu: 1/35 Taco LB-1 Froger ve 1/35 Roadrunner (Junk T
    Gönderim Zamanı: 10/09/2012 Saat 09:06
Kitler resin. Bol sayyda çapak var ama dikkatli yapylyrsa oturma problemi yok. Tabi kitlerin yapym planyda yok. Modelin bitmi? fotolaryndan neyin nereye gelece?ini kestirmeye çaly?arak yapmaya çaly?tym.
Froger Hong Kongdan bu halde geldi

Uzun bir ara?tyrma safhasyndan sonra montaja geçebildim. Y?lem syrasyny tamamen içgüdülerime güvenerek buldum.

ich bin haynın maynın
IP
volkanist
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı volkanist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/09/2012 Saat 09:15
Kitin ayaklary büyük problem. Dengede durmasy çok zor. Ayaklaryny mandalla yere sabitleyerek yapmak zorunda kaldym. ama sonunda 10 saniyeli?ine de olsa dengede durdu. buda resmini çekmek için yeterliydi.
Ve sonuç.

ich bin haynın maynın
IP
volkanist
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı volkanist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/09/2012 Saat 09:16
Syra geldi roadrunnera. Bunun parçalary nispeten daha az ve nasyl yapylaca?yny tahmin etmek kolay. Kitin tamamyny birle?tirmek 20 dakikamy aldy.

Boyama ve decal i?i muhtemelen bir hafta bekleyecek. Yn?allah uzun bir süreden sonra bitirdi?im ilk maket olacak.
Yalnyz henüz nasyl kamuflaj yapaca?yma karar veremedim. Roadrunner ye?il yada çöl sarysy olacak. Frogerda biraz Rus tipi var. Ama Amerikalylara da benziyor. Sanyrym en sonunda yazy tura atarak kamuflajyna karar verece?im.
ich bin haynın maynın
IP
oruç reis
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 934
Alıntı oruç reis Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/09/2012 Saat 19:15
Kamo renk güzel olur Volkan bey
Bolu-Angara'ly Modelci
IP
volkanist
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı volkanist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/12/2012 Saat 00:20
En sonunda gaza gelip boyama ve yykama ya?lama yaptym. Yykama yaparken sanyrym yeni bir teknik ke?fettim. Figürün syrtyndaki çantayy boyadyktan sonra boya kurumadan üzerine siyah ya?ly boya sürdüm. sonra hafifçe sildim. Sanyrym çok iyi oldu çokda güzel iyi oldu. Ama decalleri unutmu?um. Parlak vernik aldy?ymda decalleri yapy?tyryp tekrar bi yykama yapty?ymda uzun zamandyr bitirdi?im ilk maket olacak.Foto?raflar konusunda kusura bakmayyn. O konuda yetene?im yok.

ich bin haynın maynın
IP
volkanist
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı volkanist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/12/2012 Saat 23:02
Elemanyn suratyny biraz fazla karalamy?ym ama olacak o kadar kir pas. Parlak vernik kysmi olarak atyldy ve dekaller yapy?tyryldy. Yaryna kurursa mat vernik, sonrada yykama ya?lama birazda paslanma yapmaya çaly?aca?ym.

ich bin haynın maynın
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04