Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
AFV
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : AFV
Mesaj icon Konu: Panzer Bob (PzBeobWg V) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
erhntly
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Konu: Panzer Bob (PzBeobWg V)
    Gönderim Zamanı: 09/09/2012 Saat 20:30
Modelcili?e geri dönü?ümde yani birkaç yyl önce ilk montajyny yapty?ym kit bir Esci Panther olmu?tu. Sadece bir i?porta cymbyzy ve falçataya oyuncakçy dükkanyndan aldy?ym Revell i?ne uçlu yapy?tyrycy da ekleyerek montajy tamamlamy?, sonra da bir kenara koymu?tum. Boyama kysmy çok daha sonra, tezgahy tekrar kurdu?umda yapylmi?ti ama montaj hatalaryny gidermek ne mümkün...

bu sözünü etti?im kitin montaj sonrasy hali..

bu da tamamlanmy? hali

hep aklymda düzgün bir panther yapmak vardy, elimde birkaç seçenek olmasyna ra?men bula bula a?a?ydakini bulmu?um :)

Bu araç gözlem ke?if tanky ?eklinde kullanylmy?, önündeki boru parçasynyn mermi atma yetene?i yok, sanyrym görenler korksun diye bir namlu koyuvermi?ler.
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/09/2012 Saat 20:36
(Bu arada ithalatçylarymyz bu ölçekte kit getirmeyi tercih etmedikleri için Ebay dan temin etti?imi belirteyim.)

Üst ve alt gövde yani ana parçalar diecast.. anlyyaca?ynyz cidden a?yr bir tank...

di?er parçalar plastik tabiki...

bu da alt ve üst parçayy tutturmak için kullanylacak vidalar ve halat yapyn diye konan tel parçalary...

Kullanylan aletler içine bir de tornavida ekledik..

IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/09/2012 Saat 20:43
Motor detaylary verilmi? , bende özendim yaptym bir?eyller ancak üstü kapanynca bir?ey görülmeyecek. Maksat iç rahatly?y..

Tekerlekleri yaparken, arada kalan tekerlekleri iki parça verip yapy?tyryn demi?lerdi, ama ben ezbere yapty?ym için bunu unuttum ve 8 adet tekerlek arttyrdym... Bunu da Dragon nedenn fazla tekerlek vermi? diye ara?tyrynca fark ettim. Sa?lyk olsun artyk..

Paletler tek parça vinil olup berbat bir kalyplamaya sahipler.
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/09/2012 Saat 21:01
Kendilerine "Oh? yavrum, aç aç bebe?im, aç o kaputu!!" diyesim geldi. Sahalarda görmek istedi?imiz hareketler bunlar. Motor detayy olsun iç olsun, ho? tadlar bunlar. Dragon yapmak lazymmy? demek:}
Consume Ergo Sum
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/09/2012 Saat 14:38
Dragon kysmyny bilmem ama bir?eyler yapmak lazym tabiki :)

Metal gövde ile çaly?manyn problemi sürekli Japonla çaly?mak oldu, ama Dragon bunu kolayla?tyrmy? biraz takylacak parçalar için gövde üzerine o kocaman oyuklary açmy? :)
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/09/2012 Saat 07:23
Devam edersek,

Gözlerimin yakyny görme hususunda hassasiyeti yitirdi?ini söylemek isterim, tekerlekleri boyarken bir hayli zorlandym, suçu elimdeki bozuk fyrçalara attym ama sanyrym ilgisi yok. Bu arada benim için yylan hikayesi olan hangi sary sorusuna bu defa Vallejo green ochre (tamiya XF 59, Humbrol 94 muadili) ile yanyt verdim bu defa , bir miktar beyaz ile açarak...

ye?il ise Vallejo 70979 German Cam.Dark Green.. fazla dark geldi?i için beyaz ile açyldy

Kamuflajda bir miktar el ayaryndan kaynaklanan deformeler oldu, düzelltildi sonradan.

Detaylaryn boyanmasy ile parlak verni?e girecek, bu a?amada bekliyoruz henüz..
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/09/2012 Saat 20:39
Panzer Bob'u tamamladym.. A?a?yfa geyik bir foto?rafy var, di?erleri için beklemek lazym...:)

IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/09/2012 Saat 22:16
Bitmi? model ile ilgili ilave resimler....
Sevgiler..

ilgilenenler için di?er resimler : http://miniafv.blogspot.com/2012/09/dragon-172-pzbeobwg-v-ausfg-completed.html
IP
Dr.BARKIN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 264
Alıntı Dr.BARKIN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/10/2012 Saat 03:51
Eline sa?lyk. Merak ettim de ortaya sorayym:
Neden plastik de?il de diecast vermi?ler gövdeyi? 72 lerde yeni trend bu mudur? Daha my detaylydyr? nedir? niye?
mediiiiiic!
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/10/2012 Saat 09:53
Sa?ol Barkyn..
Dragon diecast gövdeyi bir kaç modelde denemi?. Bu kitler de çok da yakyn tarihte piyasaya çykmy? de?iller, anla?lan tutmamy?. (Dragon'un bildi?im kadary ile diecast olarak 72 ölçekte bitmi? model serisi de var aslynda, belki de o tür modeller için üretilen parçalar kullandy)

Benim izlenimlerim,
Öncelikle model çok a?yr :) bu insana gerçeklik anlamynda haz verse de, navlunu konusunda problem çykartyyor.
Ana gövde detaylary vasat ve metal oldu?u için çok da i?lenmeye müsait de?il.
En kötüsü Japon ile çaly?mak zorundasynyz.
Yine de sonuç fena olmady, yapty?ym en sa?lam model bu diyebilirim :)
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide