Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yapım teknikleri
 Modelsitesi Forumu : Genel : Yapım teknikleri
Mesaj icon Konu: Video anlatym Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
lamurt
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 144
Alıntı lamurt Cevaplabullet Konu: Video anlatym
    Gönderim Zamanı: 21/07/2012 Saat 08:47
Aramyzda çok ciddi anlamda özenli ve düzgün i? çykartan modelciler var, aslynda özellikle bu forumun ço?unlu?u öyle bana göre, kendilerinden bir ricam olacak:

Modelcilikle ilgili konulara ait anlatymly hd video çekip youtube vs. ortamlardan payla?malary.

Video sitelerinde biraz arama yapynca bu tip videolara denk gelmek mümkün ama ço?u ya dü?ük çözünürlüklü çamur gibi görüntüsü var ya da bilgi bakymyndan pek bir katkysy yok.

En basitinden örne?in benim en çok zorlandy?ym mevzular arasynda yabancylaryn kullandyklary alet edevat kimyasal boya vs.nin ülkemizdeki kar?ylyklary veya muadilleri. Misal future bizde yok, onun yerine ne ikame eder nasyl kullanyr bizim modelciler?
Forum alany zaten bu tip bilgileri payla?mak için zaten tamam ama yazyyla olmayacak ?eyler, tavla gibi izleyerek ö?renebilecek bir çok yönü var i?in. Onu da ancak çok iyi bilenden ö?renmek gerekli, yalan yanly? bir ?ey ö?renip batyp çykmaktansa kendi kendine sonra.

Saygylar.
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1212
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/07/2012 Saat 11:34
Hemen yeri gelmi?ken ?u Future konusunda bir kaç tecrübem var onlary payla?ayym. Yedi yyldyr kullanyyorum, vernik olarak uygulady?ym eski maketlerimde çatlamalar ba?lady. Belki benim koruma ?artlaryma has bir durumdur bilemiyorum ama çok zamandyr x-22+selülozik tiner ikilisinden ba?ka bir ?ey kullanmyyorum. Kalan Future cilayy da sadece kanopi tamirinde kullanyyorum. Gerçi Tamiyanyn fine compound serisi pek gerek byrakmyyor. Bence Future yer cilasy olarak kalsyn :)

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide