Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: hobiloji Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
oruç reis
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 934
Alıntı oruç reis Cevaplabullet Konu: hobiloji
    Gönderim Zamanı: 30/05/2012 Saat 12:51
Arkada?lar bu siteden aly?,veri? yapanynyz varmydyr.Türk firmasy görülüyor. http://www.hobiloji.com/index.php
bazy malzemeler göze çarpyyor. emin olmak isteriz.
Bolu-Angara'ly Modelci
IP
nezih
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1077
Alıntı nezih Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/05/2012 Saat 15:11
Evet Türk. Rahatça aly?veri? yapabilirsiniz. Gayet güvenilirdir
Sweat saves blood!
IP
oruç reis
Üye
Üye
Simge

Alıntı oruç reis Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/05/2012 Saat 21:55
T?k ederim nezih
Bolu-Angara'ly Modelci
IP
mk_ozkir
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 296
Alıntı mk_ozkir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/06/2012 Saat 23:51
Siteyi denedim. Herkese uzak durun yakla?mayyn dükkana gidip alma dy?ynda almayyn, bu firmadan internet üzerinden aly?veri? yapmayyn. 13 liralyk Airfix 1/72 Bristol Fighter kitine Ystanbul-Antalya kargo ücreti 13 tl kargo ücreti isteyen bir firma ile anla?an zihniyetten uzak durup ebay-jadar vs gibi elin gavurundan almak çok daha mantykly...
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2012 Saat 00:01
Kargo bana geldi, güldüm ve tarty?tym sonrasynda da.. kargo ?irketi MNG olup güzel geçirdi aslynda. Hobiloji birazcyk para kazanmak istiyorsa, kargocusuyla anla?maly, indirimli göndertmeli, 13 liralyk bir kutu kit (72 ölçek kit kutusu) 13 liraya gelirse....Kargocuya irsaliyedeki fiyaty gösterince güldü... abi emir kuluyuz, faturayy Ystanbul'dan kesmi?ler vs vs....

bir de ipucu , kargocular iki tür fiyatlama yapyyor. Hafif ise ölçerek hacme göre, a?yr ise tartarak a?yrly?yna göre fiyat veriyorlar.. PTT kargo da buna dahil...
IP
Secutor
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 51
Alıntı Secutor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2012 Saat 08:34
Sayyn mk ozkir, sayyn erhntly;

Ben Hobiloji'nin ortaklaryndan Tu?rul Co?kun. ?ikayetlerinizi okudum. Hobiloji'de gönderim için MNG ile Aras Kargo seçene?i mevcut ve ürünün güvenli?i için tecrübelerimiz y?y?ynda PTT Kargo, Narpost vb.firmalarla çaly?myyoruz. ?unu da ekleyeyim, aly?veri? yapty?ynyz gün kargo firmasy seçiminizi ö?renmek için size iki kere ula?maya çaly?mamyza ra?men vermi? oldu?unuz telefonun kapaly olmasyndan dolayy bunu gerçekle?tiremedik.Sizden de bir geri dönü? olmayynca maketiniz MNG Kargo ile gönderildi.

?imdi bana ''O zaman gönderilerinizi ucuz kargo firmasy ile yapyn '' diyebilirsiniz ama sitemizde görece?iniz üzere ürün yelpazemizde 10 liralyk maketler oldu?u gibi 1500 liralyk yüksek hassasiyete sahip modeller de var. Böyle bir ürünün yolda hasar görmesindense en pahaly ama en güvenilir kargo firmasy ile çaly?mayy tercih ediyoruz.MNG Kargo'nun araçlaryndaki raf sistemi ve uzak bölgelere uçak ile ta?yma yapmasy bu firmayy tercih etmemizde birinci etken oldu.

Buna mukabil çaly?ty?ymyz kargo firmasy ile anla?mamyz gerekti?i konusundaki uyarynyzda sonuna kadar haklysynyz, gerekeni hemen yapaca?yz.

Saygylarymyzla...
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2012 Saat 08:44
..

Düzenleyen Batur - 02/06/2012 Saat 15:23
White Stingray
IP
mk_ozkir
Üye
Üye
Simge

Alıntı mk_ozkir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2012 Saat 14:06
Tu?rul Bey,
PTT kargo konusunda haklysynyz koliler jimnastik yapmayy ö?renerek geliyor. Fakat PTT de beni bir kez ?a?yrtty. Hollanda'dan bir arkada?ym hediye olarak resin figür gönderdi. Paramparça olarak gelmesini beklerken hasarsyz olarak ula?ty.
Ankara'da Tunaly Pasajy'nda bulunan bir model ma?azasy sipari?in sa?lam gitmesi için ba?ka bir kutunun içerisine ürünleri yerle?tiriyor. Sonra ürünlerin kutu içerisinde sallanmamasy için bo?luklary çe?itli malzemelerle doldurmakta. Bu malzeme genellikle gazete olup kutuya yerle?tiridi?i gazete sayfalary daha önce hiç okunmamy? firma sahibinin sadece paket için kullandy?y gazetelerdir. Yanly? hatyrlamyyorsam Yurtiçi kargo ile gönderi yapyyor.
Kysacasy ambalaj iyi yapyldy?y sürece kargo firmasynyn çok büyük bir etkisi olmamakta.
Sipari? a?amasynda kargo seçimi için herhangi bir ekranynyz da sitenizde bulunmamakta. ?yrnak-Hakkari-Irak kesi?iminde oldu?um için malesef telefon eri?imim her zaman düzenli olamyyor ve 24 saat telefonunuzu açyk tutunuz her ana arayabiliriz diye de bir uyarynyz yok olsa da ?artlarym buna müsait de?il.
Firmanyzyn online saty?ynyn yeni oldu?unu dü?ünüp eksikliklerin geri dönü?lerle düzeltilece?ine inanyyorum. Umarym kargo için uygun çözümler bulup bizleri bilgilendirirsiniz.

Düzenleyen mk_ozkir - 02/06/2012 Saat 20:34
IP
Secutor
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Secutor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2012 Saat 16:38
Sayyn mk ozkir,

Uyarylarynyz için te?ekkür ederiz. Kargo için uygun çözümler aramaya bugünden itibaren ba?ladyk. Mü?terilerimiz için yaptyklarymyz ya da yapamadyklarymyzyn bize mutlaka pozitif ya da negatif dönü?ü olaca?ynyn bilincindeyiz. Sizin de bahsetmi? oldu?unuz gibi yeni bir firma olmanyn tecrübesizliklerini bazen ya?yyoruz ve amacymyz bu eksiklikleri en kysa sürede gidermek.

Her ne kadar konu ba?ka bir nedenle açylmy? ise de bu vesile ile size görevinizde kolaylyk ve ba?arylar dilerim.

Saygylarymla...

Tu?rul
IP
mk_ozkir
Üye
Üye
Simge

Alıntı mk_ozkir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2012 Saat 18:27
Ylginiz için te?ekkür ederim. Umarym Türkiye'de da?ytymcysy olmayan firmalaryn temsilciliklerini alarak geni?leyen ürün yelpazenizle bizleri mesut edersiniz.
IP
purdey
Üye
Üye

Gönderilenler: 196
Alıntı purdey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2012 Saat 23:38
Tu?rul Bey, size Ticaret hayatynyzda ba?arylar diliyorum. ancak,
sitenizde anlady?ym kadaryyla hesaba havale yapmak ?eklinde bir saty? yöntemi uygulanyyor.Kredi karty veya payPal ile online saty? seçene?iniz yok.Artyk tüketici önünde onca seçenek varken havale yapmakla filan u?ra?mak ister mi? Ben syrf bu yüzden almak istedi?im boyalary almaktan vaz geçtim. Bence en büyük ve en ciddi eksikli?iniz bu.
saygylarymla
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2012 Saat 00:01
Sesimizin duyuralabilmesi hususu sevindirici, duyuramady?ym yyllaryn firmasy/firmalary da var.. güzel geli?meler olmasy dile?i ile, iyi çaly?malar..
IP
Secutor
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Secutor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2012 Saat 00:09
Öncelikle sayyn mk ozkir'e güzel dilekleri için te?ekkür ederim.

Sayyn purdey, eksi?imizin farkyndayyz ve size sonuna kadar hak veriyorum. Ben de olsam havale ya da eft ile u?ra?mam. Sitemizi hazyrlayan firma ile çaly?ty?ymyz banka arasyndaki koordinasyonsuzluk yüzünden 15 gün önce devreye girmesi gereken sanal pos'u ancak önümüzdeki hafta içinde aktive edebilece?iz. Ylginiz ve uyarynyz için çok te?ekkür ederiz.

Saygylarymyzla...

Tu?rul

NOT: Forumda fazla aktif olmady?ym için muhatap oldu?um bazy üyelerin gerçek isimlerini bilmiyor ya da bilsem dahi kendileri kullanmady?y sürece ben de kullanmyyorum. Bu bakymdan yazy?malarymda 'Sayyn' kelimesinin ardyndan üyelerin takma isimlerini kullanmamyn yol açty?y garip ifade tarzyndan dolayy okuyanlardan özür dilerim.
IP
oruç reis
Üye
Üye
Simge

Alıntı oruç reis Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2012 Saat 10:43
Tu?rul bey konuyu bendeniz açtym (iyikide açmy?ym) ?imdiden bende t?k ederim. kredi karty aly? veri? dönemine geçerseniz Yn?. sizlerle çaly?mak istiyoruz.
saygylarymla.
Bolu-Angara'ly Modelci
IP
Secutor
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Secutor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2012 Saat 11:40
Sayyn erhntly, sayyn oruç reis anlayy?ynyz ve güzel dilekleriniz için te?ekkürler.

Bu arada dükkany salt ticaret amacy ile açmady?ymyzy, kullandy?ymyz mekanyn bir bölümünü maket yapymy için ayyrdy?ymyzy ve günün büyük kysmyny hobilerimizle u?ra?arak geçirdi?imizi de belirteyim. Bu bakymdan tüm arkada?lary ''mü?teri'' syfatyndan çok ''hobici'' yönleri ile tanymak istiyor, ve yolu bizim oralara dü?en herkesi bir kahve için dükkana bekliyoruz.      

Saygylarymla...

Tu?rul
IP
oruç reis
Üye
Üye
Simge

Alıntı oruç reis Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/06/2012 Saat 16:18
Yn?. bu senelik izinimde bir çay bir buçuk döner ak?amada çorba içerek ziyaretinize gelece?im :-)))) güzel ?akasy bir yana in?. izinimde orda olmayy istiyorum. görü?mek dile?iyle.
Bolu-Angara'ly Modelci
IP
mithat
Üye
Üye

Gönderilenler: 233
Alıntı mithat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/06/2012 Saat 13:00
Sevgili Modelsitesi sakinleri,
madem böyle bir topic olu?tu, buradan bildirmemin bir sakyncasy olmayaca?yny dü?ünerek; hobiloji.com'da artyk kredi karty ile de aly?veri? yapabilmek mümkün.

Saygylarymla, Hobiloji ortaklaryndan Mithat Balkaya...
mithat
IP
mithat
Üye
Üye

Gönderilenler: 233
Alıntı mithat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2012 Saat 11:57
Sevgili Modelsitesi Sakinleri,
Beni ve birço?umuzu maketle tany?tyran marka PM, artyk Hobiloji'de de sizlerle...
mithat
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma