Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: 1/48 Hasegawa F-22 Rollout Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4
Yazar Mesaj
omer erkmen
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 128
Alıntı omer erkmen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/09/2012 Saat 12:10
Levent Bey,

Gercekten cok basarili bir calisma oldu tebrik ederim, bu arada canopy sizin renklendirmeniz mi? yoksa o renkte mi cikiyor?

Omer ERKMEN

Düzenleyen omer erkmen - 07/09/2012 Saat 12:12
IP
levburkara
Üye
Üye

Gönderilenler: 579
Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/09/2012 Saat 16:15
Tesekkur ederim Omer Bey. Seffaf parcalar icin kitten iki takim cikiyor; normal renksiz, ve smoke. Ben de smoke olani kullandim, boayama vs yapmadim. Bir tek ince zimpara ve compound ile parlatip, Future banyosuna yatirdim.
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/10/2012 Saat 12:22
Elinize sa?lyk...do?rusu sabyr i?i...

Orjinalini yazan: balpete?i

Bende mevcut olan Academy kitini sizin ba?lady?ynyz gibi astarly yapmaya çaly?aca?ym. Fakat benim kullanmayy dü?ündü?üm boya Vallejo Game Color serisinin jade green'i. Vallejo boyalaryn tutarsyzlyklary ve nedense incelticilerle olan genel problemleri herkesin malum. Game color serisi ise tamamen dengesiz bir seri fakat e?er abuk sabuk renkleri aryyorsanyz nedense çaat diye onu baryndyran bir seri. En son game color serisi ile boyamaya çaly?ty?ym uçak benim için bir azaba dönü?mü?tü. Boyayy ancak camsil syvysy ile uygun ?ekilde inceltmi?tim. Bunda bakalym neler ya?ayaca?yz.

Game color serisini minyatürlerde kullanyrym. Valejo'nun boyalaryny inceltmek için ?u ürünü kullanabilirsiniz.

http://www.bnamodelworld.com/tools-paints/paints-accessories/thinners/vallejo-model-air-thinner-30ml-061

Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
balpete?i
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 386
Alıntı balpete?i Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/10/2012 Saat 16:49
Orjinalini yazan: ardeth

Elinize sa?lyk...do?rusu sabyr i?i...

Orjinalini yazan: balpete?i

Bende mevcut olan Academy kitini sizin ba?lady?ynyz gibi astarly yapmaya çaly?aca?ym. Fakat benim kullanmayy dü?ündü?üm boya Vallejo Game Color serisinin jade green'i. Vallejo boyalaryn tutarsyzlyklary ve nedense incelticilerle olan genel problemleri herkesin malum. Game color serisi ise tamamen dengesiz bir seri fakat e?er abuk sabuk renkleri aryyorsanyz nedense çaat diye onu baryndyran bir seri. En son game color serisi ile boyamaya çaly?ty?ym uçak benim için bir azaba dönü?mü?tü. Boyayy ancak camsil syvysy ile uygun ?ekilde inceltmi?tim. Bunda bakalym neler ya?ayaca?yz.

Game color serisini minyatürlerde kullanyrym. Valejo'nun boyalaryny inceltmek için ?u ürünü kullanabilirsiniz.

http://www.bnamodelworld.com/tools-paints/paints-accessories/thinners/vallejo-model-air-thinner-30ml-061

Öneri için te?ekkürler. Ben de bunu kullanmaya zaten ba?lamy?tym. Ama game color serisi di?er tüm vallejo'lardan daha karaktersiz bir ürün serisi oldu?undan kimi durumlarda bu arkada? bile etkisiz kalabiliyor... :)
161...
IP
levburkara
Üye
Üye

Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/04/2013 Saat 20:40
Selamlar, iki hafta kadar once burda IPMS'in bir yarismasi vardi, katilma firsatim oldu. Haberim yoktu, daha dun ogrendim, ancak burda uye oldugum klubun facebook sayfasi varmis! Yarismayla ilgili resimleri orda bulabilirsiniz (TRICON diye geciyor). Facebook hesabim yok, o yuzden bazi kisimlara erisimim yok, ama genellikle resim kisimlari acik:

https://www.facebook.com/ipmsthreerivers

Cok kapsamli bir yarisma degildi. Yanilmiyorsam toplamda 240 kadar model vardi. En cok araba (80 kusur) modeli gelmisti. Guzel bir etkinlikti. Cevre eyaletlerden de katilim oldu. Ben de F-22'yi goturdum. Kisitli ucak kategorsinde (50 kusur galiba) en iyi USAF ucagi, ve daha sonra en iyi ucak odulunu aldi.

Ucak kategorisinde bence cok daha etkileyici modeller vardi, o yuzden boyle gri ve tepsi gibi bir modelin once cikmasi surpriz oldu. Neyse, katildigim bir cok organizasyondan aldigim izlenim ayni modeller baska bir grup hakem tarafindan incelense cok farkli sonuclarin olacagi yonunde, o yuzden bir gozlemci olarak soyleyebilecegim sey bu lokal organizasyonlarda sonuclara cok itibar edilmemesi gerektigi. Bir de F-22'lere aman aman bayilmiyorum, o yuzden olumlu olumsuz bir duygum bununla ilgili. Yine en iyi cikarim modelcilerle konusup fikir alisverisi yapmak oluyor.

------

Edit: Bir kac dakika once bu kisimda F-16D modeli ile ilgili bir bilgi vermistim, ancak sonradan gordum ki 2012 nationals yarismasindan fotolari bu forumda sizlerle daha once paylasmisim! Bakiniz: Forum > Yarisma ve Sergiler. Karisiklik icin lutfen kusura bakmayin.

Düzenleyen levburkara - 06/04/2013 Saat 21:07
IP
Burak Özdil
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 719
Alıntı Burak Özdil Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2013 Saat 10:17
Merhaba,

Tebrik eder, modellerinizin ve ba?arylarynyzyn devamyny dilerim.

Artyk 1/72 AFV yapyyorum (arada kaçamak yapmayaca?ym anlamyna gelmez :) )

http://miniafv.blogspot.com/
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2013 Saat 17:13
Burak Bey, her modelinizde ortalamanyn çok üstünde bir itina ve u?ra? var. Ödüllük oldu?unu siz dü?ünmeseniz bile ben sizin çok iyi i?ler çykartty?ynyzy dü?ünüyorum. Ben de tebrik ederim, darysy F-18'in ba?yna diyelim.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
maverick99
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı maverick99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2013 Saat 17:39
Levent abi tebrik ederim,çok sevindim.
Highlander Alfa Scramble   go go go
IP
levburkara
Üye
Üye

Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2013 Saat 17:54
Cok sagolun, yadimlariniz, tuyolariniz, desteginiz cok cok yardimci oluyor her zaman. Bazen gereginden fazla uzun suruyor yapimlarim, farkindayim. Oldugu gibi bitirip yeni maceralara atlamak varken bir noktaya kafayi takip cikamiyorum isin icinden. Onu goz onune alirsak uretim ve cesitlilik bakimindan oldukca zayif oldugumu soyleyebilirim. Bu da yeni teknik denemekte, farkli model tiplerini modellemekte, risk almakta oldukca cesaretsiz kiliyor beni bir bakima. Baska bir deyisle platoya girip oldugum yerde sayma durumu seziyorum kendimde. Neyse, psikolojik bir durum bu, kimseye onermem :) Cok sagolun desteginiz icin.
IP
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 682
Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/04/2013 Saat 02:51
Çok sevindirici bir haber. Tebrik ederim.
IP
mithat
Üye
Üye

Gönderilenler: 233
Alıntı mithat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/04/2013 Saat 08:46
tebrikler...
mithat
IP
deniztoker
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 821
Alıntı deniztoker Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/04/2013 Saat 17:16
Burak bey itinanyZa ve ba?arynyza ?apka çykaryyorum ....
Tebrik ederim gayet ba?aryly bir çaly?ma ve kar?yly?yny da zaten almy? hakkyyla ...
arif deniztoker
IP
<< Önceki Sayfa   4
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma