Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: Nostaljik 90'lar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
levburkara
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 579
Alıntı levburkara Cevaplabullet Konu: Nostaljik 90'lar
    Gönderim Zamanı: 19/12/2011 Saat 19:53
Selamlar, uzun zamandan beri kucukken cektigim resimleri scan etmeyi istiyordum, nihayet bir kismini yapabildim. Resimleri 1990 - 1993 yillari arasinda Eskisehir'de (bilenler icin Yenikent'te) cekmistim. Ortaokul sonu, lise baslarina denk geliyor. Cogu modeli Ankara Babur Abi'den aliyordum. Babamin zamaninda aldigi Canon F-1 + tripod vardi. Balkonda duzenegi kurup cekiyordum. Sonuclari 3-5 haftadan once gormek olasi degildi tabi. Hatirladigim kadariyla modellerin markalarini da belirteyim.

F-4: 48 italeri (fuze denemeleri icin kurbanlik)
F-16: PM (fuze denemeleri icin kurbanlik)
F-16: 72 Fujimi

72 lik F-16 ve F-4.

IP
levburkara
Üye
Üye

Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/12/2011 Saat 19:57
F-16: 72 Fujimi. Gun batiminda resimlemeyi cok severdim. Sadece ucagin silueti gorundugu icin gercek gibi gelirdi.

72 Academy, ve 32 Testors F-117

IP
levburkara
Üye
Üye

Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/12/2011 Saat 19:58
F-18: 72 Hasegawa

F-14: 72 Italeri

IP
levburkara
Üye
Üye

Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/12/2011 Saat 20:00

72 F-14+F-18, ucak gemisi dioramasi.
48 Mongram F-14
32 Revell F-104

IP
levburkara
Üye
Üye

Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/12/2011 Saat 20:05
48 Hasegawa F-15C

Yemek masasi ustunde, ve karton kutu ustunde diorama denemeleri... 72 Italeri Tornado

48 F-4 (Academy olabilir mi?)

Sinav stresi, okul, dersane uclusu arasina sikistirmaya calistigim aktivitelerdi. Lise sonda bu ise son verip (93 sonlari) 2006'ya kadar tamamen uzak kalmistim.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/12/2011 Saat 01:09
Dönemini ve ya?y gözönüne alyrsak çok güzel bir o kadar da projeksiyon olarak insany duygusalla?tyran çaly?malar. O aranyn müspet bir ?ekilde sona ermesi ise bu tip bir birikimin (o ya?larda bu hobiye vakit ayyrmak cidden seviyor olmayy gerektiriyor keza) heba olmamasy açysyndan isabet olmu? diyorum.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
stuka
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 45
Alıntı stuka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/12/2011 Saat 10:43
Güzel bir nostalji.
Füze denemelerinin sonuçlary nedir ?
Iyi modeller !
Tahir Özcivan

Modelistan
IP
mithat
Üye
Üye

Gönderilenler: 233
Alıntı mithat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/12/2011 Saat 12:41
her yerde maket bulabildi?imiz güzel zamanlar. roket yapmaktan bile çekinmedi?imiz cesur maketçilik ruhu... foto?raflayabilmi? olmanyz da ayryca büyük ?ans. ben çok duygusalla?tym buna mukabil çok te?ekkür ederim payla?ymynyz için... ;)
mithat
IP
levburkara
Üye
Üye

Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/12/2011 Saat 18:35
Sagolun, cok guzel yillardi hakikaten. O donemden kalma kucuk bir iki animi paylasabilir miyim? Odam Ucanturk'ten cikan posterlerle doluydu. O yasta General Dynamics ve McDonnell Douglas'a elle mektup yazip "Eskisehir'de yasiyorum, babam askeri ustte pilot (yalan), bana resim gonderebilir misiniz" diye sormustum. Lisedeki bir kac arkadas bunu yapmisti ve inanilmaz ama istekleri yerine gelmisti :) Ayni sey bana da olunca sevincten dort kose olmustum. Kuse kagida basili renkli bir suru fotograf gecmisti elime.

Ankara'da Maltepe pazarindan (Kibris pazari deniyordu o siralar galiba) durbun almistik babamla. 1. Korfez savasi oncesi ya da o siralarda Antalya'ya Saratoga gelmisti. F-14, F-18 ve A-6'lar da ordan Eskisehir'e gelmisti. Babamla arabayla usttun yaninda pancar tarlasi miydi neyse onun yanina gidip durbunle saatlerce cogu hareketsiz ucaklari izlerdim. Cok etkileyiciydi. Onun disinda Yenikent tepelik bir yerde kaldigi icin bizim F-4'ler rahat rahat izleniyordu. Odamdan surekli inislerini izliyordum.

Fuze denemelerim hayal ettigim kadar iyi gitmemisti. 48'lik F-4 yerinden bile kimildamamisti. 72'lik F-16 hareket eder gibi oldu, duraksadi tekrar hareket etti derken fuzenin itmesi bitti, benim defterin ustunden oldukca heyecansiz bir bicimde asagiya dustu. Fatih Sultan Mehmet gibi biraz zeytin yagi surseymisim deftere belki sonuc daha iyi olabilirdi.

Bu yillarda en korktugum an evde arkadasla yaramazlik yaparken basimiza geldi. Bakkaldan torpil alip tugla kiremit patlatirdik. Bir gun evde yakip dorduncu kattan asagiya atalim dedik. Yaktik yanmadi bi daha yaktik olmadi derken odanin icinde gumledi! Meger fitilin atesi fuzeninki parlak yanmiyormus. Ben sagir oldum sandim. Torpil arkadasin elindeydi onun da parmaklar koptu sandim. 3-5 saniye korkudan kitlendik, kendimize gelince bir sey olmadigini gorduk, bi daha da atesli barutlu objelere degmeme karari aldim. Bir kanepe ortusunde delik, camin kenar boyamasinda da kiriklar olustu, o kadar.
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/12/2011 Saat 23:20
Benim de benzer bir anym var, yara izi hala duruyor :)
Tüfek icad olundu mertlik bozuldu...
http://medievaldio72.blogspot.com/
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma