Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Ahşap Modeller : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Incelticiler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
YODA
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 201
Alıntı YODA Cevaplabullet Konu: Incelticiler
    Gönderim Zamanı: 07/08/2011 Saat 16:47
Herkese merhaba,
Forumda vernikler ve incelticiler ile ilgili birçok ba?lyk mevcut, ancak temelde kullanylan tüm marka vernikler için kullanymy uygun olan incelticileri bir tabloda ya da tek bir ba?lyk altynda toplasak çok kullany?ly olur gibi geliyor...
Örnegin biraz önce ilk defa vallejo 70510 gloss ve vallejo 73009 matt vernikleri airbrush ile kullanmayy denedim ve selulozik tiner, izopropil alkol ve ary su ile inceltmeyi ba?aramadym. Vallejo thinner dysynda bir seçene?im var my? Üzerlerinde akrilik yazmasyna ra?men bunlar laker my?

Yardymlar için ?imdiden te?ekkürler.
IP
balpete?i
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 386
Alıntı balpete?i Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/08/2011 Saat 18:14
Bence kullandy?ynyz vernikleri de?i?tirin. Böylece kimya mühendisli?i alanynda yüksek lisans yapacak kadar bilgi sahibi olmak yerine modelcili?e konsantre olabiliyor insan. Ben öyle yaptym :)
161...
IP
Atilla Güç
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 193
Alıntı Atilla Güç Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/08/2011 Saat 20:41
Orjinalini yazan: YODA

Herkese merhaba,
Forumda vernikler ve incelticiler ile ilgili birçok ba?lyk mevcut, ancak temelde kullanylan tüm marka vernikler için kullanymy uygun olan incelticileri bir tabloda ya da tek bir ba?lyk altynda toplasak çok kullany?ly olur gibi geliyor...
Örnegin biraz önce ilk defa vallejo 70510 gloss ve vallejo 73009 matt vernikleri airbrush ile kullanmayy denedim ve selulozik tiner, izopropil alkol ve ary su ile inceltmeyi ba?aramadym. Vallejo thinner dysynda bir seçene?im var my? Üzerlerinde akrilik yazmasyna ra?men bunlar laker my?

Yardymlar için ?imdiden te?ekkürler.

Sevgili Koray merhaba,
Vallejo vernikler genel olarak figür boyama i?inde kullanyldy?y için, fyrça ile uygulamada çok ba?aryly sonuçlar veriyor. Sadece su ile inceltip uygulandy?ynda yeterli oluyor. Boya tabancasyna uygunlu?u pek yok. Ama fyrça ile sürmek istedi?iniz yerlerde hem iz byrakmyyor, hem de parlak ve mat sonuçlarda ba?aryly oluyor.
IP
YODA
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 201
Alıntı YODA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/08/2011 Saat 22:00
Su ile inceltmeyi ba?ardym; te?ekkürler. airbrush ile uyguladym ama Tamiya akrilik ya da testors enamel vernikler ile aldy?ym sonuclardan kötü oldu... Atilla bey zaten belirtmi? ama ya?ayarak tecrübe etmi? oldum :(
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide