Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
AFV
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : AFV
Mesaj icon Konu: Tamiya 1/48 Sd.Kfz.222 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
gokce
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 383
Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/03/2011 Saat 22:41
Astar sonrsy bir miktar ön gölgeleme yaptym ve tamamen tüm sorumlulu?unu üzerime almak kaydyyla elimde gri tonlaryndan de?i?ik tnlamalar yaparak tank grisi elde etmeye çaly?tym.Yurt dy?y forumlarynda firmaaryn vermi? oldu?u German tank Grey in do?rudan kullanyldy?ynda detaylary bo?ucu bir etkisi oldu?unu ,daha açyk tonlarla ise çok daha derinlik verici çaly?malar yapylabildi?ini gördüm.

Rivet Making Academy
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/03/2011 Saat 23:12
I?yklardan sanyrym, her karede farkly renklere sahip çykyyor, hangi karedeki modelin üzerindeki ?
IP
nezih
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1077
Alıntı nezih Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/03/2011 Saat 23:32
Of en keyifli asamaya gelmis, nefis eskitirli bu simdi... Bu asamada soylemek biraz gec ama biraz lastikleri kabak hale getirmek fena olmadiz. Eline saglik.

Düzenleyen nezih - 02/03/2011 Saat 23:33
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/03/2011 Saat 00:37
Orjinalini yazan: erhntly

I?yklardan sanyrym, her karede farkly renklere sahip çykyyor, hangi karedeki modelin üzerindeki ?

haklysynyz nedense y?y?y farkly algylamy? makine 2,3,5 numaraly fotolar daha çok benziyor orjinaline diyim
Rivet Making Academy
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/03/2011 Saat 00:38
Orjinalini yazan: nezih

Of en keyifli asamaya gelmis, nefis eskitirli bu simdi... Bu asamada soylemek biraz gec ama biraz lastikleri kabak hale getirmek fena olmadiz. Eline saglik.

kabak tan kastynyz kullanylmy? havasyny vermek için a?yndyrmaksa emin olun ki hiç denemedi?im bir yöntem bu
ama lastik boyama hakkynda fikir sahibi olanlardan yarym istiycem lütfen
Rivet Making Academy
IP
onurku
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 440
Alıntı onurku Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/03/2011 Saat 22:19
Amanyn boyamaya da geçilmi?. Kolay gelsin bitmi? halini de görmek nasip olsun in?allah. Bu arada en yakyn zamanda yakyndan da kurcalamak lazym bunu.
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/03/2011 Saat 22:24
gel kardes kapymyz acyk , cayymyz demli
Rivet Making Academy
IP
nezih
Üye
Üye
Simge

Alıntı nezih Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/03/2011 Saat 02:33
Orjinalini yazan: gokce

Orjinalini yazan: nezih

kabak tan kastynyz kullanylmy? havasyny vermek için a?yndyrmaksa emin olun ki hiç denemedi?im bir yöntem bu
ama lastik boyama hakkynda fikir sahibi olanlardan yarym istiycem lütfen
Tesviye asamasinda kalin bir zimpara ile lastiklerin dislerini biraz yontmak kabak lastik sonucunu verecektir ama bunun icin su asamada ugrasmaya degmez, boyamasi bitmis gorunuyor.
IP
nezih
Üye
Üye
Simge

Alıntı nezih Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/03/2011 Saat 02:37

lastik boyama hakkynda fikir sahibi olanlardan yarym istiycem lütfen
Renk siyah yerine tam mat bir koyu gri tercih edebilirsin, keza toz ve lastik disleri arasina girecek camur detayi gibi eskitmelerle rengi tamamen gercekci olacaktir.
Kolay gelsin.

Düzenleyen nezih - 04/03/2011 Saat 02:39
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/03/2011 Saat 16:54
tekrar mehaba;
lastikerlde siyah olarak görülen renk aslen MrHobby nyn tire black rengi ama çok koyu çykmy? ve de parlak (bunun sebebini bilmiyorum) üstüne biraz toz pastel pigment v.s. uygulayyp lastik havasyny yakalamaya çaly?aca?ym.
Rivet Making Academy
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/03/2011 Saat 19:58
Lastikler ile ilgili olarak vallejo 306 dark rubber tavsiye ederim. Eskitme ile daha az u?ra?tyracak bir ton veriyor kendili?inden.
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/03/2011 Saat 22:29
denemek lazym elimde tire black pek de içime sinmedi ama bu ak?am itibari ile sevgili Tayfun Ya?ar(Tora Tora Tora) e?li?inde mevcuttaki pigmentlerden deneme yaptyk.Enteresan sonu?lar elde ettik.En kysa zamanda payla?ycam sizlerle...
Rivet Making Academy
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/03/2011 Saat 03:27

lastikerlde siyah olarak görülen renk aslen MrHobby nyn tire black rengi ama çok koyu çykmy? ve de parlak (bunun sebebini bilmiyorum)

Boya iyi kary?mamy?.
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/03/2011 Saat 20:32
te?ekkürler ama zaten denemi? oldu?um pigmentler bu hatayy hemen kapamy? oldu...
Rivet Making Academy
IP
panzerjager
Üye
Üye

Gönderilenler: 651
Alıntı panzerjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/03/2011 Saat 09:57
gayet güzel gidiyor. özellikle arka yzgaradaki ve sol plakadaki hafif yamukluklar bana göre araca daha da gerçekçilik katmy?.

yakyt bidonlaryny farkly tonda (mesela biraz daha koyu) ya da enazyndan bir tanesini farkly bi renge boyasan daha my güzel olur acaba.
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/03/2011 Saat 11:31
Orjinalini yazan: panzerjager

gayet güzel gidiyor. özellikle arka yzgaradaki ve sol plakadaki hafif yamukluklar bana göre araca daha da gerçekçilik katmy?.

yakyt bidonlaryny farkly tonda (mesela biraz daha koyu) ya da enazyndan bir tanesini farkly bi renge boyasan daha my güzel olur acaba.

Selam Burak;
evet ben de o fikri ?u an dü?ünüyordum.Fakat ne renk seçe?ime karar veremedim.Bir de stepnenin üzerindeki brandanyn renginde de kararsyz kaldym.Yardymmm...
Rivet Making Academy
IP
Lt von Witzland
Üye
Üye

Gönderilenler: 159
Alıntı Lt von Witzland Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/03/2011 Saat 12:52
Farkly renk bidon için hangi tarihte kullanyldy?yna karar vermek gerekebilir. Tanklarda sary ve sary üzeri kahve ve/veya ye?il kamuflaj 1943'den önce kullanylmyyordu. Sanyyorum bidon vs gibi techizatyn tümünü kapsayan bir de?i?im olmaly bu, ama teyit etmek gerekecektir.

Branda için çok ?ey olabilir çünkü brandanyn ne oldu?u tam olarak belli de?il. Ama güvenli ve renk katacak bir seçenek araç Heer ise Splinter, SS ise Palm Tree kamuflaj kullanmak olabilir.
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/03/2011 Saat 17:29
Sn.Witzland;
öncelikle bilgiler için te?ekkür ederim.Yapmy? oldu?um araç 1941 dönemi Rusya cephesinden olucak.Heer veya SS olmasy benim için bir sorun te?kil etmemektedir.önemli olan Barbarossa harekatynyn ilk haftalaryndan bir sahneye ihtiyacym olacak (diorama kysmy için)
Brandanyn görebildi?im fotolarynda genelde tek renk kullanylmy? ama fotolar siyah beyaz oldu?undan tam olarak hangi renk oldu?unu söylemek zor.Araç dy? kysmy ile ayny anda boyanmy? olmasy bile olasy.
Rivet Making Academy
IP
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma