Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Anytime baby
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler : Anytime baby
Mesaj icon Konu: F-14 D Tomcat (48, Hasegawa) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 682
Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Konu: F-14 D Tomcat (48, Hasegawa)
    Gönderim Zamanı: 12/12/2010 Saat 22:11
Zamanynda 72 ölçe?ini yapyp kendimden geçti?imi hatyrlyyorum. Bu kiti yakla?yk 4 sene önce almy?tym. Beni tanyyan bilir. Genelde stok yapma huyum pek yoktur. Aldy?ymy yaparym. Bu kit istisna. Rafta baky?maktansa artyk ba?lamaly diyerek, "S.S. Kadyköy F-14 ü sevenler ve ya?atanlar Kooperatif" üyesi olarak kaplumba?a hyzynda yapymyna ba?ladym. :)

IP
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/12/2010 Saat 22:11

IP
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/12/2010 Saat 22:11
Kitten silah çykmyyor. Eski yedeklerden 4 x Sparrow, 1 Amraam ve 2 x Sidewinder buldum. Amraam dy?ynda di?erlerini kullanmayy dü?ünüyorum. Ayryca bulabilirsem 2 adet Phoenix.

IP
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/12/2010 Saat 22:12
Kitten çykan filo dekalleri bana göre uça?yn karizmasyny syfyrlayan cinsten. Benim hayalimde yatan Bounty Hunters veya a?a?yda resmini basty?ym olabilir.

Boya a?amasyna kadar bekleyece?im artyk.

Bu arada benim gibi bu uça?a kar?y zaafy olan çok üye oldu?u dü?üncesindeyim. Buradan forum adminlerine sesleniyorum. Lütfen fantomda yapmy? oldu?unuz gibi bu ku?a da bir alt ba?lyk açylsyn. Any time baby!, tom kedi forevyr gibi felan. Açyldy?y gibi söz, ilk i? 32 ölçek F-14 e ba?layyp fotolar basaca?ym. Yapmazsam eskitmeli, filtreli (hatta nato kamolu) bi taygyr yapmakla cezalandyrylyrym. :)))
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 385
Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/12/2010 Saat 22:33
:-)
Burak bey eminim kysa zamanda bitirirsiniz. Sade ve zarif dizayn açysyndan F-5 lere a?y?ym ancak görsellik olarak F-14' ler favorim.

Piyasada binlerce çe?it Hasegawa marka kit mevcut ancak sizce bu modelin en iyisini üreten ba?ka bir marka var mydyr ? Almak isteyenlere Hasegawa' my önerirsiniz ?

Saygylar.
Dü?ünenin gücü, dü?leyebildi?i dü?üncelerin synyrlary kadardyr.
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/12/2010 Saat 23:43
Burak bey "Gunfighter" decalleri güzelmi?. Bitmi? hali çok ho? olacaktyr.

Tomcat bölümü de güzel bir fikir :-)
Koray Fenman
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/12/2010 Saat 23:44
Orjinalini yazan: Baris Can

Piyasada binlerce çe?it Hasegawa marka kit mevcut ancak sizce bu modelin en iyisini üreten ba?ka bir marka var mydyr ? Almak isteyenlere Hasegawa' my önerirsiniz ?

Saygylar.

?ahsi fikrim 72 ve 48 ölçekte en iyi seçenek Hasegawa.
Koray Fenman
IP
panzerjager
Üye
Üye

Gönderilenler: 651
Alıntı panzerjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/12/2010 Saat 09:28
Syrf tiger yapasyn diye dekalleri bulsam da almayaca?ym, alsam da vermeyece?im :)
IP
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/12/2010 Saat 16:27
Orjinalini yazan: Baris Can

:-)
Burak bey eminim kysa zamanda bitirirsiniz. Sade ve zarif dizayn açysyndan F-5 lere a?y?ym ancak görsellik olarak F-14' ler favorim.

Saygylar.

Bary? Bey hasegawa dy?ynda ba?ka marka yapmady?ym için hasegawa öneririm elbette. Ama bi ara 72 ölçekde fujimi firmasynyn kitinden bahsetmi?ti Emre (emroglan). Hasegawadan daha iyi gibi bi yorum kalmy?ty aklymda.
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/12/2010 Saat 16:51
Bilgi veren herkese te?ekkür ederim.

Saygylar.
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 332
Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/12/2010 Saat 14:31
Evet Hasegawa için piyasadaki en iyi, yada detayly my diyelim f-14 derler ama yapymyda bir hayly zahmetli. Bu arada çe?itli sitelerde 2009 yylynda çykaca?y söylenen Hobby Boss'yn F-14A'sy nihayet çykmy?. Bu modelde 1/48 ölçekte baya iddialy gibi.

http://www.hobbyboss.com/80366.htm

http://www.1999.co.jp/eng/10131391

http://aeroscale.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=155326&page=1

Ufak bir not: görüldü?ü kadaryyla buda bir hayly detayly ve yapymy haseqawa gibi yani bol macunlu ve zympara gerektirecek cinsten...

Farhad

Düzenleyen Farhad - 15/12/2010 Saat 15:14
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/12/2010 Saat 17:07
Ferhad bey verdi?iniz bilgi için te?ekkür ederim. Yalnyz, 114 USD ama ! Bu marka için ?... Gerçi P.E. ler filanda var. Yinede... ?

Dikkatinizi çekmi?tir. Parça sayysy çok. Bir kitin milyonlarca parça olmasy biraz abarty duruyor. Bu kadar çok parçaly bir kit kimsede Grumman fabrikasynda gerçe?ini yapyyormu? hissi uyandyrmaz. De?il mi ?

Tekrar te?ekkürler payla?ym için.

Saygylar.
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/12/2010 Saat 18:06
:) do?ru Bary? Bey, ne kadar parça o kadar acy...

Academy F-14 veya Italeri F-14 ba?langyç için denenebilir.

Farhad
IP
levburkara
Üye
Üye

Gönderilenler: 579
Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/12/2010 Saat 19:13
Farhad Bey, linkler icin cok tesekkurler. Gayet detayli bilgiler var. Acaba daha once Hasegawa 1/48 F-14 yapan arkadaslar, yukaridaki HB kitini en azindan resimlerden degerlendirebilirler mi? Yakin bir zamanda bir tomcat almayi dusunuyorum ama ikisi arasinda kaldim simdi. HBsun yuzey detaylari oldukca hosuma gitti ancak kokpit yanlarindaki panel kapaklarini kapali yapmayi dusundugumden HSGW kiti daha uygun gibi geldi. Acaba genel bir degerlendirme yapabilir misiniz?
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/12/2010 Saat 11:09
Selamlar,
Internet’ten ö?rendi?im kadaryyla 80’lerin ba?ynda Hasegawa ilk F-14 kalyplaryny piyasaya sürdü?ünde kit’in özellikle hava alyklary (Jet Intake) montajynda ciddi sorunlar varmy?. Daha sonradan bunu takip eden serilerinde düzeltmi?. Ancak bazy kutularyn hala o kalypla geldi?i belirtiliyor. Gerçi bu kaynak 2005’ly yyllara dayanan bir sayfadan. Benim Hasg. F-14A ve F-14B tecrübelerim oldu. Gerçekten hava alyklarynyn montajy zahmetli. Birde ön burnun gövdeye yapy?masy syrasynda hizalanmasynda panel ve gövde kyvrymlarynyn uyumluluk problemi var. Bunu ancak ciddi putty kullanarak, (kendimi kaportacy gibi hissettim) düzeltmek gerekiyor. Ayryca gövde arkasynda bir çykynty var onu ana gövdeye montajyny yaparken sorunlarla kar?yla?tym.
Gerçi herkesin Hasg. F-14 ile farkly tecrübesi olmu? forumlardan gördü?üm kadaryyla, o yüzden uçak modelci?i konusunda daha tecrübeli arkada?lar ve bu modelle benden daha çok defa ha?yr ne?ir olanlar daha iyi bilgi verebilirler. Buna ra?men montaj syrasyndaki sorunlary bol putty ve zymparalama maratonuna tabi tutmak gerekiyorsa da sonuçtan herkes memnun gibi.
HobbyBoss’yn F-14 ise bence çok detayly. Ku?kusuz geli?mi? olan yeni üretim ve CAD teknikleriyle oturma problemleri daha az olabilir ama gövde üzerine bolca yapy?acak parçalaryn putty ihtiyacy olacakmy? gibi geliyor. Genel tarz, yapym planyndan anlady?ym kadaryyla, Hasg. ile nerdeyse ayny gibi. Motor ve motor bölme kapaklary, burunda yer alan top’un detaylar en önemli fark myaratan detaylar gibi geldi bana. Ayryca Levburkara sizi perçin açma derdinden baya kurtaracak kadar detay var 
A?a?ydaki linkelerde Hasg. F-14 ile ilgili çaly?malar var. Belki bilenler vardyr ama bilmeyenler için Hasg. F-14 hakkynda biraz daha fikir verebilir.

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=179413&hl=

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=163197&st=40

Buarada Burak Beyede kolay gelsin bol sabyrlarda. Umarym bu bölümüde çok i?gal etmemi?imdir.

Farhad

Düzenleyen Farhad - 16/12/2010 Saat 11:10
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/12/2010 Saat 11:16
Burak bey merhaba ;
Sizin sorunuzdan yola çykarak ?unu söylemek isterim. Bahsetti?iniz detaylary, özellikle perçinleri görünce ilk aklyma siz geldiniz. "ne güzel, Burak bey yapsa u?ra?maz" dedim. :-) Anynda sizinde dikkatinizi çekmi?.

Tamiya' nyn 1/32 bir modeli var. Korkunç ilgimi çekiyor ve ilk fyrsatta almak istiyorum. Fiyaty daha uygun. Bilenler o model için de bilgi verebilirlerse çok sevinirim.

Saygylar.

Sevgi dolu F-14

Düzenleyen Baris Can - 16/12/2010 Saat 11:21
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1151
Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/12/2010 Saat 15:00
Aranyzda hiç 1/32 ölçek Trumpeter veya Tamiya yapan var my? Kar?yla?tyrma alabilir miyiz?
Kolay gelsin,
Tolga
IP
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/12/2010 Saat 15:08
Farhad bey sabyr için te?ekkürler. Y?gal durumu söz konusu de?il, rica ederim.

Bary? bey,
Bahsetti?iniz "Sevgi dolu tomkedi" ben de mevcut. Maalesef detay olarak hasegawaya göre çok zayyf. Ayryca kokpiti "dekal yapy?tyr geç" modunda verilmi?. Eduard,Aires amcalara göz kyrpmy?lar.

32 ölçek olayyna girecekseniz, yakyn zamanda çykan borazancylaryn kitlerine göz atyn derim.
IP
Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04