Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Phantoms Phorever
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler : Phantoms Phorever
Mesaj icon Konu: F-4 E 2020 panter filo Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
baris
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 211
Alıntı baris Cevaplabullet Konu: F-4 E 2020 panter filo
    Gönderim Zamanı: 21/11/2010 Saat 23:11
Mehabalar, bir fantom da benden olsun...

Kit 1/48 Hasegawa F-4 E. Yapymy vakit yoklu?u nedeniyle 8 ay akdar sürdü, ya?anan gaz kaçmasy nedeniyle sonlary da sanki biraz ?i?irme oldu gibi ama sonuçta bitti. Eski bir terminatör olmasyny istedim ama eskitmesi nasyl oldu bilemiyorum. Decaller babibi ve turquaz decal kary?ymy. Eduard egzoz ve koltuk detay setleri kullanyldy. Herkeze iyi modeller yorumlarynyzy bekliyorum.

IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/11/2010 Saat 23:12

IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/11/2010 Saat 23:13

IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/11/2010 Saat 23:17

IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 385
Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/11/2010 Saat 23:31
Çok güzel ve temiz yapylmy? bir model oldu?unu söyleyebilirim. Ada?ymy kutluyorum.

Saygylar.
Dü?ünenin gücü, dü?leyebildi?i dü?üncelerin synyrlary kadardyr.
IP
levburkara
Üye
Üye

Gönderilenler: 579
Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/11/2010 Saat 15:53
Yapimiyla, tesviyesiyle, boyamasiyla, dekalleriyle sahane bir model olmus. Kanopi maskelemesi ve koltuklar ayri bir guzel olmus. Gozume ilisen tek kisim (bunlar da biraz kisisel tercih aslinda), govde yanlari ve eksoz kismina yakin koyu siyah/smoke panel golgelemesi (belki biraz gunship grey ekleyerek tezat azaltilabilirdi diye dusundum). Bir de belki koyu bir gri ile ince bir yikama detaylari ortaya cikartabilir, ancak gercek ucagin temiz olusu belki bunu yapmanizi gerekli kilmayabilir. Sonucta gayet guzel olmus.
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/11/2010 Saat 13:48
Merhaba,

Arka tarafa ön gölgeleme yapmy?synyz ve güzel olmu? ama ön tarafa yapmamy?synyz. Bu konuda dengeyi bozmasaymy?synyz daha iyi olurdu.

Yyi maketler
Koray Fenman
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/11/2010 Saat 15:32
Gövdealtynda, kanat ve burun birle?im yerindeki seviye farky dy?ynda temiz ve güzel bir çaly?ma olarak gözüküyor.
Bu makette ço?umuzun ba?yna dert olan bir yer oldu?u dü?ünülürse kafaya takylacak bir sorun de?il aslynda.

Payla?ymynyz için te?ekkürler.

Yyi maketler!
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/11/2010 Saat 16:20
73-1022 numaraly uça?y ilk olarak 2 sene önceki Istanbul Müze yary?masyna 1/32 ölçek olarak yapmy? biri olarak söyleyebilirim ki eskitmesi kararynda olmu?, hatta bir miktar daha soldurmanyz olasy. Arkut'un bahsetti?i tesviye problemi haricinde ba?ka bir noktaya dikkat çekmek isterim, o da dekal hususu. 2020'lerin dekalleri seri numaralary haricinde uça?yn kendi grilerinden olu?ur; açky gri zemindeki rescue/kurtar, sandalye üçgenleri, panel numaralary vesaire uça?yn syrtyndaki koyu renktendir. Koyu gri üzerindeki servis yazylary vesaire ise uça?yn açyk girisine boyanmy?tyr. Keza kuyruktaki panter de uça?yn syrt rengiyle ayny renge boyanmy?tyr. Bu negatif pozitif ili?kisi bozan yegane unsurlar kyrmyzy olan durdurma kancasy ve siyah olan kuyruk, syrt ve ön ini? takymy kapa?y numarasydyr. ekstra bir detay da yürüme yollarydyr. Renkleri esasen siyah de?ildir. Pütürlü dokulary sebebiyle pisli?i tuttu?u için o alanlar orjinal rengi kirli koyu versiyonudur.

Yary?malara yapty?ym her modelin sektirmeden dekalinin modele bakylyp göz karary yapylyp satyldy?y bir ortamda dekale yanly? denildi?i için sahip olunan forumdan üyeliklerin fütürsuzca silinip söz hakky vermeden atylyp tutuldu?unu göz önüne alyrsak elinizdeki malzemeyle (kit arty dekal) reel objeye dair bilgi eksikli?ine ra?men oldukça iyi bir i? çykardy?ynyzy söyleyebilirim, elinize sa?lyk.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/11/2010 Saat 21:23
Arkut bey yorumunuz için te?ekkürler, haklysynyz tesfiye açysyndan modeldeki en problemli yer alttaki kanat burun birle?im bölgesiydi, detaylary çok fazla kaybetmeden ancak bu kadar düzeltebildim.

Ufuk bey te?ekkürler be?enmenize sevindim, kitte rat kapaklarynyn kapatylmasy gibi bazy tadilatlary sizin sayenizde görüp modele uygulayabildim. Decaller konusunda da de?indi?iniz konuyla ilgili yeni bilgi sahibi oldum, ancak elimdeki sanyrym tek seçenek oldu?undan (keni dekalimi basmady?ym sürece) artyk yapacak bir?ey yok diyip geçmek istiyorum :) Eskitme konusunda da içimi rahatlattynyz, ben de bu uça?yn fotolardaki eskimi? halini görüp bu ?ekilde bir eskitme uyguladym. Ancak bu konuda el aly?kanly?ym çok az, ileride umarym daha iyisini yapabilirim. Tekrar yorumlarynyz için te?ekkürler.
IP
zafer kahraman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 138
Alıntı zafer kahraman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 18:14
eksoz çyky?larynyn neden oldu?u bu kavrulma efekti için kullandy?ynyz bo?alar nelerdir?
Orjinalini yazan: baris

[IMG]http://i152.photobucket.com/albums/s162/baristok/modellerim/F-4E%202020%20panter%20filo/001.jpg" />
[IMG]http://i152.photobucket.com/albums/s162/baristok/modellerim/F-4E%202020%20panter%20filo/003.jpg" />
[IMG]http://i152.photobucket.com/albums/s162/baristok/modellerim/F-4E%202020%20panter%20filo/012.jpg" />
[IMG]http://i152.photobucket.com/albums/s162/baristok/modellerim/F-4E%202020%20panter%20filo/027.jpg" />
[IMG]http://i152.photobucket.com/albums/s162/baristok/modellerim/F-4E%202020%20panter%20filo/015.jpg" />
zafer k.
IP
baris
Üye
Üye

Alıntı baris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/03/2011 Saat 22:22
Zafer bey, önce o metalik bölgeyi tümüyle gunze metalizer silver (mr. metal color 211) ile boyadym, egzoz izlerinin oldu?u bölgeye ise gunze metalizer dark iron (214) atyp daha sonra da ya?lyboya yykama yapyp uçu? yönünde silmi?tim sanyrym. Panel birle?imlerinden de smoke ile geçmi? olabilirim ayryca.
IP
zafer kahraman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 138
Alıntı zafer kahraman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/03/2011 Saat 11:11
Te?ekkürler Bary? Bey, boya tabancam yok bu i?lemleri fyrça ile yapabilir miyim?
Orjinalini yazan: baris

Zafer bey, önce o metalik bölgeyi tümüyle gunze metalizer silver (mr. metal color 211) ile boyadym, egzoz izlerinin oldu?u bölgeye ise gunze metalizer dark iron (214) atyp daha sonra da ya?lyboya yykama yapyp uçu? yönünde silmi?tim sanyrym. Panel birle?imlerinden de smoke ile geçmi? olabilirim ayryca.
zafer k.
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/03/2011 Saat 13:30
"Tamiya Weathering Master D Set - Burnt Blue, Burnt Red, Oil Stain" ile yapabilirsiniz
http://www.tamiya.com/english/products/87080weathering/index.htm

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04