Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yapım teknikleri
 Modelsitesi Forumu : Genel : Yapım teknikleri
Mesaj icon Konu: Burun uça?a uymazsa nasyl uydurulur ? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 385
Alıntı Baris Can Cevaplabullet Konu: Burun uça?a uymazsa nasyl uydurulur ?
    Gönderim Zamanı: 22/01/2010 Saat 19:37
De?erli forumda?larym ;
Yakla?yk 15 gündür syfyr izinle ve sabah 9, gece 11 ?eklinde çaly?yyorum. ( Tv reklamlaryyla desteklenen bir kampanyamyz var. ) Hava bozuk oldu?u için ?u an bir nefes alabildik, bende hemen foruma girdim.. Bu giri?ten sonra ( sanyrym eve da?ylmy? vaziyette gitti?imden haliyle maket filan gözüm görmedi?i için sanki günah çykartyyorum )aklymdaki bir sorunu sizinle payla?mak istedim. Sorun ?u :

Jet tipi sava? uçaklary yaparken bazen burun ayry bir parça olarak veriliyor. Bu parçanyn diyelim üst kysmy gövdeye syfyr otururken, alt kysym gövdeye tam oturmuyor.. Bu durumu macunla bile olsa nasyl düzeltebilirim ???? Çünkü macunla syfyrlasam bile bu sefer burun ayny simetride devam etmiyor ...
Dü?ünenin gücü, dü?leyebildi?i dü?üncelerin synyrlary kadardyr.
IP
balpete?i
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 386
Alıntı balpete?i Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/01/2010 Saat 21:03
Macunu sürerken tam synyrdan sürmeyin. Simetriyi biraz yakalayabilmek için seviye farky olan bölgenin bir miktar geni?ine do?ru sürün ki zympara ile düzeltirken durumu kurtaryn.
161...
IP
gertunc
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 73
Alıntı gertunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/01/2010 Saat 23:15
Ve e?er burun iki parça verildiyse, alt ve üst (ya da sa? ve sol) parçalary gövdeye syrayla ve hizalayarak yapy?tyrmak çözüm olabilir, böylece seviye farky olmayacaktyr. Geriye sadece burun birle?im izini yok etmek kalyyor.
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 385
Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/01/2010 Saat 12:47
Mesajlar için te?ekkür ederim. Macunu geni?ten sürme durumunda bu sefer uca kadar olayy devam ettirmek gerekli olmayacak my ? Çünkü macunun bitti?i yerde altynda kalan plastikle gene seviye farky olur, veya bunu syfyrlasak bile bu sefer burunun macunlu kysmy macunsuz kysma göre daha ?i?ik kalmayacak my ? Bunlary burun sorunu ya?ady?ymda dü?ündüm, ama tam bir çözüm bulamadym. Komple macunlansa bu sefer tornadan çykmy? gibi bir yuvarlaklyk elde etmek mümkün de?il. Ne dersiniz ?
Dü?ünenin gücü, dü?leyebildi?i dü?üncelerin synyrlary kadardyr.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide