Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Figür
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Figür
Mesaj icon Konu: Figür Boyama ve Figür Hakkynda Temel Bilg Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   9 Sonraki >>
Yazar Mesaj
wache
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 9
Alıntı wache Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/02/2010 Saat 13:41
kenan bey takip etmekteyim devamyny sabyrsyzlykla bekliyourm saygylar
IP
KENAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 163
Alıntı KENAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/02/2010 Saat 16:07
Te?ekkür ederim.Biraz yogunluktan ve yeni bir figüre ba?lamamdan dolayy ba?lygy bo?lamy? bulunmaktayym.Yakyn bir zamanda yeni çaly?mamy elimden geldigince yapym a?amaly burda yayynlayacagy.Hem de bu ba?lyga devam edecegim.
IP
modelchi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 67
Alıntı modelchi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/02/2010 Saat 20:35
Siyah astardan bahsetmi?tim biraz geç te olsa resim koyarak daha anla?ylyr olsun istedim. Burada gri astar kullanyldy ardyndan tüm figür ince bir katla siyaha boyandy.

IP
modelchi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 67
Alıntı modelchi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/02/2010 Saat 20:48
Hazyr fyrsat bulmu?ken birkaç resim daha ilave etmek istiyorum. Gerçi bu resimler göz konusu i?lenirken basylmalyydy ancak biraz evvel foto?raflayabildim.

IP
KENAN
Üye
Üye
Simge

Alıntı KENAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/02/2010 Saat 12:47
Yogunluktan dolayy bu ba?ly?y biraz bo?ladym.Biraz ba?lygy canlandyrmak adyna renk konusuna geçmek istiyorum.

Renk teorisi

Ana renkler:
KIRMIZI+SARI+MAVY

Bu renkler ba?ka renklerin kary?ymyyla elde edmiyecegimiz renklerdir

Ara renkler:
YE?YL+TURUNCU+MOR

bu renkler anan renklerin kary?ymyla elde edebilecegimiz renklerdir.

Sycak renkler:
KIRMIZI+TURUNCU+SARI

Bu renklerin göze etkisi çok fazladyr.Bir tabloda veya bir figürde ilk önce gözünüze çarpaçak renkler bu renklerdir.

Soguk renkler:
YE?YL+MAVY+MOR

Bu renklerin etkisi sycak renkler kadar kuvvetli degildir.

Figürünüzün renkler açysyndan göze hitap etmesi için sycak ve soguk renklerin uyumu dengeli olmalydyr.Basit olarak anlatmak gerekirse bir figürü kyrmyzyyla boyadyysak,bu figürün base çaly?masynda soguk renkleri tercih etmemiz,Göze hitap açysyndan çok daha iyi olacaktyr.

Zyt renkler:

Bu renklerle kary?ym yapmamaya dikkat etmeliyiz.Bu renklerin kary?ymyndan gri renge yakyn renkler elde ederiz.Bu renkler renk kartelasynda kar?ylykly gelen renklerdir.

IP
z_g_h
Üye
Üye

Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/05/2010 Saat 20:29
Kenan bikaç gün sonra dragonun 4 lü olarak satylan basit figürlerine ba?lycam konunun devamyny merakla bekliyorum.
IP
saya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
Alıntı saya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/10/2010 Saat 11:32
Her keze merhaba,modelci lige yeni ba?layan birisi olarak saçma sorularym için ?imdiden özür diliyorum.Figür modelcili?ine daha çok ilgi duyuyorum,figür modelcili?ine ba?langyç olarak hangi ebatlar la ba?lanmasyny tavsiye edersiniz vede gerek materyal gerekse malzeme bulunabilmesi açysyndan ne tür modelleri önerirsiniz?
IP
KENAN
Üye
Üye
Simge

Alıntı KENAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/10/2010 Saat 13:16
Merhaba;
Akrelik boya,fyrça ve 28 mm fantastik figürler(games workshopun) boyamak istiyorsanyz bunlaryn hepsi Türkiyede müvcut.54mm ve üstü figürleri bulmanyz çok zor.Bu ebattaki figürleri sorunsuz ?ekilde yurt dy?yndan getirtebilirsiniz.

Sadece figür boyamak istiyorsanyz tavsiyem metal figürler ile ba?lamanyz olacaktyr(nedeni kysaca detay ve ayryntylar çok daha iyidir.Yaptygynyz i?i ortaya çykaryr).

Ebat konusunda 28 ve 54 mm figürleri tavsiye edebilirim.En önemlisi boyamak istediginiz ve begendi?iniz figürü boyayyn.

IP
saya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı saya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/10/2010 Saat 14:28
Kenan bey cevabynyz için te?ekkür ederim.Siz genelde sanyrym akrilik boyayy tercih ediyorsunuz çaly?malarynyzda fakat fyrça ile enamel tavsiye ediliyor forumda,su bazly oldu?u için akrilik boyalarla çaly?mak daha sa?lykly ama fyrça izi az byrakty?y gerekcesiyle enamel kullanylyyor sanyrym,akrilik veya enamel kullanymy bir tarz yöntem biçimimi yoksa ?
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/10/2010 Saat 21:21
Ki?iden ki?iye göre de?i?en bir durum. kimi akrilik kullanyr kimi enamel... mesela ben figürleri airbrush ile boyarken akrilik kullanyyorum.

Ya?lyboya kullanan figür modelcileri de mevcut.

Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
saya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı saya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/10/2010 Saat 21:52
Orjinalini yazan: ardeth

Ki?iden ki?iye göre de?i?en bir durum. kimi akrilik kullanyr kimi enamel... mesela ben figürleri airbrush ile boyarken akrilik kullanyyorum.

Tamamen duruma göre hareket ediyoruz,tecrübe edindikçe nerde ne daha uygun olur ö?reniliyor sen yeter ki model yap diyorsunuz :)
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/10/2010 Saat 22:31
Orjinalini yazan: saya

Orjinalini yazan: ardeth

Tamamen duruma göre hareket ediyoruz,tecrübe edindikçe nerde ne daha uygun olur ö?reniliyor sen yeter ki model yap diyorsunuz :)

aynen dedi?in gibi. fyrça kullanymynda enamel tavsiye edilir ama model boyamada ve özellikle geni? alanlarda tavsiye edilir. ?ahsen enamel kullanan pek figürcü görmedim çabuk kurumasy bakymyndan akrilik tercih edilebilir birde çok geç kurumasy ve boyarken tonlamaya daha müsait olmasy bakymyndan ya?ly boya tercih edenlerde fazlaca hatta nette video olarak izledi?im tüm figür boyama videolarynda hep ya?ly boya kullanyldy?yny gördüm.

bu arada kenan konunun devamy ne zaman gelir acaba.
IP
saya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı saya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/10/2010 Saat 19:01
Z h g bey toparlayycy cevabynyz için çok te?ekkürler.Üstatlardan ricam;bir birine tam oturmayan parçalarda bo?luklary kapatmada ki kullandyklary malzeme ve tekniklerden bahsederlerse çok sevinirim.
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/10/2010 Saat 21:13
abicim sen çok temele giriyorsun yaw biraz ara?tyrma desem ayyp olmaz dimi. macun ile dolar bo?luklar binlerce çe?idi var al çbs marka çelik macun kullan yada tamiyanyn macunlaryndan al
IP
saya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı saya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/10/2010 Saat 21:51
Yok niye ayyp olsun :) Ben bir ko?u bir kaç figür boyasam da devam etsem sormaya daha iyi olacak sanyrym :)
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/10/2010 Saat 21:54
Orjinalini yazan: saya

Yok niye ayyp olsun :) Ben bir ko?u bir kaç figür boyasam da devam etsem sormaya daha iyi olacak sanyrym :)

?ahsi dü?üncem ama öncelikle boyaya kyvamyna incelticisine ne kadar inceltilebilece?ine fyrçaya gölge yapmaya ve daha birçok ?eye aly?tyrma yapmak için ucuz yollu 72 ölçek tanklar yapyn direkt figürle giri?meyin en azyndan bence. sebep hiç bilmeden dalynca kalyn boyayla detaylary doldurabilirsiniz veya çok ince boyayla heryere boya akytabilirsiniz ve daha çok ?ey.
IP
KENAN
Üye
Üye
Simge

Alıntı KENAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/10/2010 Saat 11:27
Saya;Figür boyamada kullanylycak boyalar çe?itli ve ki?iden ki?iye farklylyk gösterebilir.Sadece yagly boya,sadece akrelik boya veya akrelik yagly boya kary?ymy kullanabilirsiniz.
Ben sadece figür çaly?yyorum ve çaly?malarymda sadece akrelik boya kullanyyorum.Size tavsiyemde akrelik boyayla ba?lamanyz daha iyi olacaktyr.

Zgh arkada?ymyzyn dedigi konuya katylmyyorum.Eger figüre ba?lamak istiyorsanyz figür üstünde denemeler yapyn.Metal figür dememin nedeni bu istediginiz kadar boyayyn begenmediginizde tinere atyn ve hemen dy? fyrçasyyla birlikte temizleyin.Tekrar boyamanyz için bir adet figür elde etmi? olursunuz.

Ystanbulda ikamet ediyorsanyz size seve seve yardymcy olurum.özel mesaj atmanyz yeterlidir.

Düzenleyen KENAN - 20/10/2010 Saat 11:28
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/10/2010 Saat 19:35
Ben ?ahsen sadece enamel kullanyyorum, akrilikle bir kaç deneme yapyp beceremeyince byraktym. Her yi?it yo?urdu farkly yiyor demek ki... :)
Tüfek icad olundu mertlik bozuldu...
http://medievaldio72.blogspot.com/
IP
<< Önceki Sayfa   9 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma