Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yarışma ve Sergiler
 Modelsitesi Forumu : Duyuru ve Uyarılar : Yarışma ve Sergiler
Mesaj icon Konu: 11. Kavala modelcilik sergisi-yary?masy 2009 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Snake Eye
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 608
Alıntı Snake Eye Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/10/2009 Saat 23:30

SI VIS PACEM PARA BELLUM
IP
Snake Eye
Üye
Üye
Simge

Alıntı Snake Eye Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/10/2009 Saat 23:32

SI VIS PACEM PARA BELLUM
IP
Snake Eye
Üye
Üye
Simge

Alıntı Snake Eye Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/10/2009 Saat 23:51

SI VIS PACEM PARA BELLUM
IP
Snake Eye
Üye
Üye
Simge

Alıntı Snake Eye Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/10/2009 Saat 23:52

SI VIS PACEM PARA BELLUM
IP
Snake Eye
Üye
Üye
Simge

Alıntı Snake Eye Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/10/2009 Saat 23:53

SI VIS PACEM PARA BELLUM
IP
Snake Eye
Üye
Üye
Simge

Alıntı Snake Eye Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/10/2009 Saat 23:54

Düzenleyen Snake Eye - 31/10/2009 Saat 16:01
SI VIS PACEM PARA BELLUM
IP
Snake Eye
Üye
Üye
Simge

Alıntı Snake Eye Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/10/2009 Saat 23:55

SI VIS PACEM PARA BELLUM
IP
Snake Eye
Üye
Üye
Simge

Alıntı Snake Eye Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/10/2009 Saat 00:02

SI VIS PACEM PARA BELLUM
IP
Snake Eye
Üye
Üye
Simge

Alıntı Snake Eye Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/10/2009 Saat 00:05

Sizlere çekti?im resimlerden bazy örnekler sunmaya çaly?tym. Bu hafta sonu, 01.11.09 tarihinde Selanik Pegasus klübünün sergisi de olacak. Yn?allah orayy da ziyaret edece?im ve sizlerle resimleri payla?aca?ym.

Düzenleyen Snake Eye - 31/10/2009 Saat 00:06
SI VIS PACEM PARA BELLUM
IP
matrix
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
Alıntı matrix Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/10/2009 Saat 01:56
payla?ymynyz için çok te?ekkürler.
istedi?ini söyleyen istemedi?ini i?itir
IP
purdey
Üye
Üye

Gönderilenler: 196
Alıntı purdey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/10/2009 Saat 03:40
Snake Eye nickli arkada?ymyzyn çabasy ve çekti?i resimler için kendisine te?ekkür ederim ancak,kusura bakylmazsa küçük bir ülkenin küçük bir kasabasyndaki sergi ve kalitesi de ortada olan maketlerine gelinceye kadar uluslararasy anlamda muazzam organizasyonlar var, ooralardan maketlerin görüntülenmesi bizler için daha faydaly olur. kanysyndayym.Ayryca ben ?ahsen kendi forumumda kylyçtan geçirilmi? Türk askeri görüntüleyen diaroma görmek istemiyorum.yanly? anla?ylmasyn diaroma bir ?eye benzese belki teknik açydan mazur görebiliriz.Snake Eye arkada?ymdan ricam daha seçici olunuz ve hiç olmazsa bu tür taciz edici maket ve figür resimlerini bizim forumlarymyza göndermeyiniz lütfen. bu çyky?ym için ise ba?ta sayyn adminlerimiz olmak üzere hepinizden özür diliyor bu hassasiyetimi payla?ty?ynyzy dü?ünmek istiyorum.
en derin saygylarymla.

Düzenleyen purdey - 31/10/2009 Saat 03:56
IP
Snake Eye
Üye
Üye
Simge

Alıntı Snake Eye Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/10/2009 Saat 16:13
Orjinalini yazan: purdey

Snake Eye nickli arkada?ymyzyn çabasy ve çekti?i resimler için kendisine te?ekkür ederim ancak,kusura bakylmazsa küçük bir ülkenin küçük bir kasabasyndaki sergi ve kalitesi de ortada olan maketlerine gelinceye kadar uluslararasy anlamda muazzam organizasyonlar var, ooralardan maketlerin görüntülenmesi bizler için daha faydaly olur. kanysyndayym.Ayryca ben ?ahsen kendi forumumda kylyçtan geçirilmi? Türk askeri görüntüleyen diaroma görmek istemiyorum.yanly? anla?ylmasyn diaroma bir ?eye benzese belki teknik açydan mazur görebiliriz.Snake Eye arkada?ymdan ricam daha seçici olunuz ve hiç olmazsa bu tür taciz edici maket ve figür resimlerini bizim forumlarymyza göndermeyiniz lütfen. bu çyky?ym için ise ba?ta sayyn adminlerimiz olmak üzere hepinizden özür diliyor bu hassasiyetimi payla?ty?ynyzy dü?ünmek istiyorum.
en derin saygylarymla.

Suat bey bahsetti?iniz figürde bir Türk askerinin oldu?unu ancak siz söyledikten sonra farkettim ve resmi hemen kaldyrdym. E?er bundan dolayy rahatsyzlyk verdiysem de çok özür dilerim. Kasten yapylmy? bir ?ey de?ildi.
Resimlerini gönderdi?im organizasyona gelince. Elbette bir kasabanyn düzenledi?i organizasyondan kat kat üstün modeller bulunan organizasyonlar var. Bunlardan biri de ayny günlerde gerçekle?en IPMS Hellas yary?masy idi. Ancak ben sadece kendimin görüntüledi?i resimleri sizlerle payla?mak istedim.
Sonuçta yaryn Selanik Pegasus klubün sergisinde olaca?ym ve yine foto?raflar çekece?im ancak bunlar genelde arkada?laryn ilgisini çekmiyorsa, bir daha göndermeyebilirim.
SI VIS PACEM PARA BELLUM
IP
nezih
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1077
Alıntı nezih Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/10/2009 Saat 20:17
Orjinalini yazan: Snake Eye

Orjinalini yazan: purdey

en derin saygylarymla.

Suat bey bahsetti?iniz figürde bir Türk askerinin oldu?unu ancak siz söyledikten sonra farkettim ve resmi hemen kaldyrdym. E?er bundan dolayy rahatsyzlyk verdiysem de çok özür dilerim. Kasten yapylmy? bir ?ey de?ildi.
Resimlerini gönderdi?im organizasyona gelince. Elbette bir kasabanyn düzenledi?i organizasyondan kat kat üstün modeller bulunan organizasyonlar var. Bunlardan biri de ayny günlerde gerçekle?en IPMS Hellas yary?masy idi. Ancak ben sadece kendimin görüntüledi?i resimleri sizlerle payla?mak istedim.
Sonuçta yaryn Selanik Pegasus klubün sergisinde olaca?ym ve yine foto?raflar çekece?im ancak bunlar genelde arkada?laryn ilgisini çekmiyorsa, bir daha göndermeyebilirim.

Ben Suat Bey'in bahsetti?i dioramayy farketmedim ancak gercekten cok uzucu... Memleketimizde bir yunan askeri öldüren türk askeri dioramasy yapylsa, hepimiz tarafyndan ho? kar?ylanmayyp tepki görece?ine ve bizler tarafyndan segilenme adyna dy?lanacagyna eminim... oysaki kasaba organizasyonda sergileniyor olmasyna ra?men boyle bir dioramanyn üretiliyor olmasy iki ülke arasynda nasyl bir baky? farky oldugunun gostergesi bence... Tekrar te?ekkurler payla?ym için...
IP
purdey
Üye
Üye

Gönderilenler: 196
Alıntı purdey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/10/2009 Saat 21:04
Nezih Beyin iki toplum arasyndaki vizyon farkyny ortaya koyan tespitine aynen katylyyorum.Bence artyk bu küçük kom?u ülkeden aktarylan modelcilik çaly?ma ve materyallerinin yayyny konusunda daha   seçici davranylmaly
saygyarymla

Düzenleyen purdey - 31/10/2009 Saat 21:05
IP
Snake Eye
Üye
Üye
Simge

Alıntı Snake Eye Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/10/2009 Saat 21:54
Bence ülke veya toplum olarak genellemek yanly? olur. Her zaman her toplumda uç fikirlere sahip insanlar olabilir. Böyle bir vinyetin olmasy tün Yunanistan modelcilerinin ayny fikirde oldu?u anlamyna gelmez.
Seçicilik konusuna gelince, elbette çekti?im resimlerin hepsini koymadym. Mesela bazy üstsüz kadyn figürleri vardy. Bunlary eledim ama bahsi geçen vinyetin konusunu gerçekten farketmedim.
SI VIS PACEM PARA BELLUM
IP
nezih
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1077
Alıntı nezih Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/10/2009 Saat 22:23
Orjinalini yazan: Snake Eye

Bence ülke veya toplum olarak genellemek yanly? olur. Her zaman her toplumda uç fikirlere sahip insanlar olabilir. Böyle bir vinyetin olmasy tün Yunanistan modelcilerinin ayny fikirde oldu?u anlamyna gelmez.

Tabiki genellemek yanly? kom?unun bu konuda iyi niyetli pozitif çok yakla?ymy oluyor bizim gibi ancak bence durum biraz genel bir durum... dedigim gibi TC synyrlary içinde herhangi bir sergiye yada yary?maya boyle bir calysma goturuldugunde toplumumuzun ve modelci camiyasynyn kesinlikle tepki gorecegine hatta yayynlanmasyna izin verilmeyece?ine inanyyorum... Bu demek degilki boyle bir çaly?ma TC synyrlary icinde yapylmaz birileri yapar... tasarlar... saygyyy ve bary?y bir kenara byrakyr o ayry... Ama goruldugu uzere orada boyle bir çaly?mayy herkes yapmasa bile tepki gormedigini yakla?ym olarak farkedebiliyoruz... Umarym anlatabildim yanly? anla?ylmak istemiyorum kusura bakmayyn biraz uzattym

Saygylarymla...

Düzenleyen nezih - 31/10/2009 Saat 23:06
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma