Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Gemiler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Gemiler
Mesaj icon Konu: revel 1:720 graf zeppelin Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
erendiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 30
Alıntı erendiz Cevaplabullet Konu: revel 1:720 graf zeppelin
    Gönderim Zamanı: 24/09/2009 Saat 00:12
merhabalar. modelcili?e yeni ba?layan birisi olarak (bu 4. modelim ve 2. gemi denemem olucak)gerek boyama gerekse yapym a?amalarynda verece?iniz ip uçlary ile sas?lykly bir model yapmak istiyorum.(bundan öncekiler felaket oldu denebilir) yapmak istedi?im model ba?lyktada yazdy?ym revel in 1:720 graf zeppelin modeli. nette yapty?ym ara?tyrmalarda kysytlyda olsa kaynak edindi?imi söyleyebilirim. verece?iniz tavsiyelerle sa?lykly bir model yapaca?yma inanyyorum. ?imdiden te?ekkürler.
IP
torabora
Üye
Üye

Gönderilenler: 388
Alıntı torabora Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/09/2009 Saat 17:39
Hayyrly olsun yapym a?amalaryny resimleyip buraya koyarsan ben kendi adyma yardymcy olurum.
Selamlar
IP
erendiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı erendiz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/09/2009 Saat 18:44
te?ekkür ederim. kiti bugün aldym. do?rusu ba?lamak için sabyrsyzlanyyorum ama gözümüde korkutmady de?il hani :)malzeme tedariki biter bitmez ba?layaca?ym. boyama konusundada fyrça ile yapaca?ym için aklirik boya kullanmayy dü?ünüyorum. siz nedersiniz?
IP
torabora
Üye
Üye

Alıntı torabora Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/09/2009 Saat 19:25
Fyrça ile yapacaksan enamel boya derim.Enamellerin boya tutu?u daha kuvvetlidir.Önce montaja ba?la boyama son a?ama .?imdiden kolay gelsin
Selamlar
IP
erendiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı erendiz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/09/2009 Saat 23:50
tekrar merhabalar. sonunda dayanamayyp yapym a?amasyna geçtim. ilk ba?ta ana gövde üzerinde biraz tadilat yaptym...

geminin orjinalinde ve kimi büyük ölçekli kitlerinde bulunan hangar güvertesine açylan kysymlary revel basit bit kabartma ile es geçmi?. bunlary açmaya ve birkaç uça?yn görülece?i bir güverte kysmy yapmaya karar verdim.(umarym boyumdan büyük bir i?e kalky?mamy?ymdyr :)mavi ile i?aretledi?im kysmy açtym, kyrmyzylar açylacak..

henüz yeni ba?lady?ymdan biraz sehpa üzeri gazete çaly?yyorum :)

Düzenleyen erendiz - 26/09/2009 Saat 00:01
IP
balpete?i
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 386
Alıntı balpete?i Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/09/2009 Saat 17:20
graf zeppelin sava?a girmeden bir kö?eye atylan bir gemi oldu?undan aslynda çaly?manyz bir miktar "what if" a?yrlykly olacak. bence di?er alman gemilerinin kamuflaj paternlerini kar?yla?tyryp biraz hibrid bir kamufaj atabilirsiniz. renk olarak da bu gemilerde kullanylan renkleri kullanmak mantykly olacaktyr.
161...
IP
erendiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı erendiz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/09/2009 Saat 19:47
dedi?iniz çok mantykly. özellikli modeli yaparken kendimden bir?eyler katmayy sevdi?imden bu gemiyi seçtim.kamuflaj konusunda ekledi?im resimlerden yorum yaparsanyz sevinirim.

çaly?maya devam :)

buda ilk gemi denemem olan type VII D

araya birde ilk uça?ym kaçmy? :) maske falan yok boyamada toplam 1,5 saatte gördü?ünüz hale gelen bir acemi i?i (utanmyyo de?ilim hani)

IP
torabora
Üye
Üye

Alıntı torabora Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/09/2009 Saat 20:21
Utanylacak bir ?ey yok herkesin ilkleri böyle,bence maketleri yaparken yemek yer gibi dü?ünmek lazym abur cubur de?ilde syrayla yany gemiyle ba?ladyysan gemiyle,uçakla ba?lady isen uçak ile devam etmek gibi.
Selamlar
IP
balpete?i
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 386
Alıntı balpete?i Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/09/2009 Saat 22:35
http://www.kbismarck.com/

adresinde size yardymcy olacak kamuflaj paternlerini bulabilirsiniz.
161...
IP
erendiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı erendiz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/09/2009 Saat 00:35
önerdi?iniz siteden bakty?ym kadaryyla kamuflajdan çok yaygyn kullanylan gri tonlary üzerinde durmayy dü?ünüyorum. uçu? güvertesi içinde resimlerde gördü?ünüz gri tonu umarym güzel durmu?tur.
IP
erendiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı erendiz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/10/2009 Saat 07:48
uzun bir aradan sonra yeni fotolar... kalan i?lemler: teller çekilecek,uçaklar hazyrlanycak, ufak tefekrotu?lar yapylycak...

geminin arka kysmy neden kyrmyzy derseniz oraya nasyonel sosyalist parti bayra?y yapmayy dü?ünüyorum...

güverte decaller tamamlandy ve direkler dikildi. teller cesaret edilebilirse çekilmeyi bekliyor :cry:

IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1151
Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/10/2009 Saat 14:06
Gemilerde anten-korkuluk vs. yapymy inanylmaz bir detay katyyor. Ancak yaparken sinir hastasy olmamak elde de?il. Benzer durum bu kitler için imal edilen photo etch'lerde de mevcut. Çaly?malarynyzda kolay gelsin.
Tolga
IP
erendiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı erendiz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/10/2009 Saat 16:21
haklysynyz yalnyz çok güzel bir malzeme buldum oldukça kolay yapaca?ymy dü?ünüyorum. Malzeme ise anten kablosunun iç kysmynda saryly bulunan bakyr tel :)
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/10/2009 Saat 22:28
Artyk nasyl kolayynyza gelirse. Bir ba?ka metod da Yzzet Çelikoba abimize ait. Kendisi peruktaki saç tellerini kullanyyor. 5 syra korkuluk teli yapyyor...
Artyk nasyl kolayynyza gelirse.
IP
erendiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı erendiz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/10/2009 Saat 00:28
do?rusu perukdaki saç telini nereden nasyl temin edebilirim pek bir bilgim yok. eldekileri uygulamaya bir koyalym hele olmady peruk falan ara?tyrmasyna geçer bir yandanda gelece?e yatyrym yapmy? oluruz :)
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/10/2009 Saat 08:44
E?er Ystanbul'da oturuyorsanyz, ?i?hane'den Taksim'e do?ru çykarken sol tarafta perukçular mevcut. Siyah renklilerinden bir tutam almanyz yeterli olur. Tabi ayry satylyyorsa... U?ra?mam diyorsanyz, photo etch saten bir çok site var. Sadece antenleri, korkuluklary de?il bir çok detayy ekleyebilirsiniz.

Düzenleyen tozbek - 22/10/2009 Saat 08:44
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2435
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/10/2009 Saat 11:27
Perukçularyn bulundu?u muhitin pek renkli oldu?unu hesaba katarsak gerçek saç kullanmak daha güvenli gibi mi? Anne, anneanne, babanne, kyzkarde?, sevgili, e? gibi kaynaklardan uzun ve ince telli saç temin etmek pek de zor olmasa gerek. Ben birkaç defa uçak antenlerinde kullandym. Hatta askerden önce Ufuk yakalanyp ondan da temin edilebiliyordu(bir gün "al, bak hem gri, metalik hihohoho" diyerek elime 3 tel tutu?turdu?unu hatyrlarym). Yalnyz yeni banyo yapmy? birinden alynyz. Saç malum ya?ly oldu?undan yapy?myyor meret.
Consume Ergo Sum
IP
erendiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı erendiz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/10/2009 Saat 16:45
:) saç tavsiyeleri çok renkli oldu ma?allah. biraz eriniyorum ve geni? bir zamana byrakmayy dü?ünüyorum bu gemide tel i?lemlerini fakat syradaki uçak modelinde bahsetti?im malzemeyi deyece?im ilk olarak. umarym o zamana kadar bu konuyu unutmayyz ve orada devam ettirebiliriz...
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04