Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Gemiler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Gemiler
Mesaj icon Konu: revell hayalet gemisi kaç ölçek acaba ?? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
erhntly
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Konu: revell hayalet gemisi kaç ölçek acaba ??
    Gönderim Zamanı: 01/06/2009 Saat 09:20

Selamlar,

Uzunca süredir aklymdaki bir proje de elimdeki Orion firmasynyn 1/72 korsan figürlerine uygun bir yelkenli bularak bu figürleri de?erlendirmekdi.
Uzun süren arayy?larymyn yetersiz kalmasy sonrasy tek alternatif olan revell ghost ship zorunlu olarak alyndy.
Kutusunda yazan 1/72 ölçek olmasy dy?ynda beni çeken herhangi bir yany olmayan kitin 40 küsur TL ye alynmasy sonrasy elde edilen sonuç tam bir hayal kyrykly?y.
Kutudan 1/72 yerine 1/76 çykmasy aly?ylagelmi? bir durum ancak bu sefer daha fazla bir ölçek farkynyn var olmasy tam bir hayal kyrykly?y ve tüm hevesimin kaçmasy anlamyna geldi.
Sizce bu kit kaç ölçek. yanyndaki 1/72 ferdinandyn yanynda iyice minik kaldy sanki. Hele figürü tekneye yerle?tirince vahamet kendisini iyice belli ediyor.

IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/06/2009 Saat 09:28
Foto?raflara bakarak olsa olsa 1:144 denilebilir.

Modelcinin tezgahynda yatan pizza kutusu da i?tahymy cezbetmedi de?il :)
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/06/2009 Saat 09:35
Ah hata bende,
modelcinin ayny zamanda yemeksever oldu?unu unutmu?um, modele odaklanalym lütfen :))
pizzacynyn reklamyny yapmayalym.... zaten yarym saatten geç gelmi?ti sipari?.
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2009 Saat 10:22
Bir ölçe?i olmayadabilir. Bir gemi isimi yok. Büyük olasylyk ile Revell mühendislerinin uydurduklary bir gemi.
Koray Fenman
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2009 Saat 12:36
Aklyma takylan bir husus var,
aldy?ym kitte kutu üzerinde ölçek 1/72 yazmakta. Ancak revell'in resmi sitesinde ise ölçek kysmy 1/96 olarak geçiyor. Ancak adym gibi eminim daha önceleri revell resmi sitesinde bu kiti 1/72 olarak pazarlyyordu.

revellin ilgili sayfasy

Revell ile konu hakkynda sanyrym biraz kavga etme zamany geldi. Birazcyk kandyryldy?ymy hissettim..
IP
Erdinç
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 103
Alıntı Erdinç Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2009 Saat 14:00
Kavga sonuç verir mi dersiniz? Türkiye'de çok büyük dedi?iniz firmalara bile ?ikayetlerinizi iletti?inizde ya? gibi su üstüne çykyyorlar. Revell ne tavyr alyr acaba. Bu tür yanyltmalara ben de katlanamyyorum do?rusu.
erdinç
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2435
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2009 Saat 14:57
Orjinalini yazan: KFKF

Bir ölçe?i olmayadabilir. Bir gemi isimi yok. Büyük olasylyk ile Revell mühendislerinin uydurduklary bir gemi.

Gemi modelinin kyç plakasyna bakylyrsa net bir ?ekilde "Jolly Roger" yazysy görülebilir(en azyndan ben en son yapty?ymda hala okunabiliyordu) . Gemi Walt Disney çizgi filmi Peter Pan'daki Captain Hook'un gemisidir. Bir çizgifilm gemisi oldu?undan pek oranly bir gemi de?il. Ylk çektikleri Peter Pan filmindeki gemi. Ben küçükken evde babamyn gençli?inde yapty?y orjinal kalyp bir tane dururdu. Yanly? hatyrlamyyorsam 1965 ya da 66 katalo?unda var ady geçen kit. Orjinali 1/96'ydy diye hatyrlyyorum ancak o dönem Revell'in pek de bir ölçek serisi çykartma huyu yokmu?. Ölçekler çok çe?itli olabiliyor. Neyse, ?urada sanyyorum Disneyland'da duran "tam" ölçekli bir örne?i var. 72 olmady?y a?ikar da kaçtyr siz kanaat getirin oranlayarak:}
Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2435
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2009 Saat 14:59
Eklemeyi unutmu?um kusura bakmayyn, bunlaryn içinde genelde lokanta oluyor. En azyndan Euro Disney'deki örne?inde öyleydi, bunun da üzerinde "Chicken Sea" yazysy görülmekte:}
Consume Ergo Sum
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2009 Saat 09:40
Sonuçta figürler gemisiz kaldy sanyrym. Artyk ah?aptan kendimiz in?a edece?iz demektir ....

Revell ile u?ra?mayy dü?ünüyorum. En azyndan beni tanyyacalardyr artyk. 6 ay kullandy?ymyz 6.000 km. yol yapan Ford Focusun de?i?tirildi?ine ?ahidim.Buradakiler çamur yapty, Almanyaya yazmy?tyk...     
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/06/2009 Saat 15:49
Orjinalini yazan: Jolly Roger

Orjinalini yazan: KFKF

Gemi modelinin kyç plakasyna bakylyrsa net bir ?ekilde "Jolly Roger" yazysy görülebilir(en azyndan ben en son yapty?ymda hala okunabiliyordu) . Gemi Walt Disney çizgi filmi Peter Pan'daki Captain Hook'un gemisidir. Bir çizgifilm gemisi oldu?undan pek oranly bir gemi de?il. Ylk çektikleri Peter Pan filmindeki gemi. Ben küçükken evde babamyn gençli?inde yapty?y orjinal kalyp bir tane dururdu. Yanly? hatyrlamyyorsam 1965 ya da 66 katalo?unda var ady geçen kit. Orjinali 1/96'ydy diye hatyrlyyorum ancak o dönem Revell'in pek de bir ölçek serisi çykartma huyu yokmu?. Ölçekler çok çe?itli olabiliyor. Neyse, ?urada sanyyorum Disneyland'da duran "tam" ölçekli bir örne?i var. 72 olmady?y a?ikar da kaçtyr siz kanaat getirin oranlayarak:}

Me?erse Revell de?il de Walt Disney kaynakly bir gemiymi?. Formu göze pek do?ru gelmiyordu. Belki de en do?rusu Revell'in buna ölçek yazmamasyymy?.

Düzenleyen KFKF - 09/06/2009 Saat 15:50
Koray Fenman
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma