Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sivil Araçlar
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Sivil Araçlar
Mesaj icon Konu: Honda nsr 500 (1/24 sanyrym) BYTTTYYYY Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
z_g_h
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Konu: Honda nsr 500 (1/24 sanyrym) BYTTTYYYY
    Gönderim Zamanı: 11/05/2009 Saat 22:09
Selam arkada?lar i?yerimdeki bi abime o?luna model yaptyrmasy konusunda bol bol telkinde bulundum. O da o?luna bi motor modeli almy? ancak o?lan modeli istemiyor kutusunu falan parçalyyor kylavuzu parçalyyor ve model dönüp bana geliyor. Markasyny falan bilmiyorum tek bildi?im tekerlere bakylyrsa model 1/24 ölçek birde decallerde yazan motorun modeli honda nsr 500

Parçalary denedim zaten 20 küsür parça puzzle gibi birle?tirilebiliyor ama yinede yapym kylavuzu olmady?y için bir miktar sorun olabilir. Birde kutusundan 4 tane boya çykmy? onlar vasytasyyla renklerde gözümde canlanyyor. Decaller yary? motorlaryna ait onlaryda referans bularak halledicem. Yava?tan ba?ladym motoru birle?tirip gümü? rengini bir miktar antrazit ile kyrarak boyadym jantlary antrasit ile boyadym tekerleri monteledim ancak tekerler çok kötü kalyplanmy? a?yry kalyp izi var ve kauçuk oldu?u için i?renç oldu gibi ama mat vernik sürerek biraz yokettim sorunu. Neyse ?imdilik bu kadar yava?tan devam edicem görü?mek üzere.

Düzenleyen z_g_h - 17/05/2009 Saat 22:21
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/05/2009 Saat 20:53
Dün modelin dy? kysymlaryny siyaha biraz gümü? katarak boyadym. Bugün 2000 zymparayla fyrça

izlerini alyp bir kat daha boyadym yaryn tekrar 2000 zympara yapyp parlak vernikle fini?licem sonra

di?er kysymlara geçicem. Elde etti?im renk resimlerdeki gibi.

IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/05/2009 Saat 22:22
Model bitti ilk sivil aracym oldu. Gerçi yary? aracy ama olsun yapym tarzy sivil araç sayylmasy için yeterli sanyrym. Arabada kupa veya kaporta deniyo ancak bunda ne denir bilmiyorum ama siyah kysymlary siyaha azcyk gümü? katarak boyadym. Üç kat boyadan sonra 2000 zympara yapyp boyayy iyice inceltip birazda parlak vernik ilave ederek son katy boyadym. Yki kat parlak vernik atyp decalleri uyguladym tekrar parlak vernik attym 2000 zympara yaptym ve compound ile parlattym ama beni çok da tatmin etmedi ama ölçek oldukça küçük. Motorun içinden çykan figürün sadece kaskyny kullandym boyadym uzunca bi u?ra?la decallerini hallettim. Decaller oldukça u?ra?tyrdy kylavuz olmady?y için referanslara ba?ly kaldym.

Neyse çok uzattym resimlere geçelim. Ylk sivil aracym oldu tecrübem yok o nedenle hatalarym varsa lütfen uyarynyz arkada?lar.

IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/05/2009 Saat 22:22

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme