Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Gemiler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Gemiler
Mesaj icon Konu: 1/225 H.M.S. Victory (revell) henüz yapym bitmedi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
z_g_h
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Konu: 1/225 H.M.S. Victory (revell) henüz yapym bitmedi
    Gönderim Zamanı: 07/02/2009 Saat 14:32
merhaba arkada?lar modelimiz revelle ait olup 1/225 ölçe?e sahip resimdede görece?iniz gibi 40 cm uzunlu?a ve 33 cm yüksekli?e sahiptir. model tamamiyle gaza gelerek ve büyük bi ahmaklykla aldy?ym bi modeldir ve i?in garibi hiç plastik model yapmamy? birinin ama paper craft yani ka?yt modelcilikle yyllardyr u?ra?an birinin bende plastik yapacam diyip gazla aldy?y hayatynyn ilk plastik modelidir. neyse model henüz bitmedi zaten üzerinde 3 aydyr u?ra?yyorum (sanyrym söylememe gerek yok 3 aylyk bi modelciyim) araya 2 uçak bi tank syky?tyrdym ama 2 haftadyr sade bu modelle ilgileniyorum ve bitirmek istiyorum. hatta altyna bi deniz yapmak yanyna iskele yapmak iskeleyi karaya kadar uzatmak karada minik evler a?açlar yapmak gibi bi hayalim var ama sanyrym imkansyz

arkada?lar bu toplar kalypta bu ?ekilde de?ildi hepsi söküldü çapaklary alyndy ve boyamak için tekrar yerlerine yapy?tyryldy ama gözükmeyecek yerlerinden yapy?tyryldy. toplaryn uzunlu?u 1,4 cm tabi bunlar gerçekte 3metre20 cm civary falan oluyo

bunlarda farkly bi toplar boyayana kadar insanyn canyna okuyolar toplar ayry tekerli kysym ayry olsa daha kolay olurdu ama bu parçalar birle?ik çykyyo kitten

bu kitimizin son hali daha çooooook i?i var çoook öncelikle geminin alt tarafyndaki bakyr yerlerle siyah yerin birle?im yerlerinde hatalar var güzelce maskelenip siyah yer takrar boyanacak

birazda yakyn plan yapalym arkada?lar

buradada arkada?lar resime lütfen yakyndan ve dikkatli bakalym kabartma yazyyy kazymak istemedim sonuçta bu kitin kalyp tarihini gösteriyo. ve buradaki tarih bu kitteki kalybyn neden bol çapakly bol kalyp izli niye deli gibi macun istedi?ini anlatyyor

ttp://img264.imageshack.us/img264/hmsvictory18xi2.jpg/1/w800.png" />

Düzenleyen z_g_h - 07/02/2009 Saat 19:45
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma