Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: 1/4"-1/8" adaptörü Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Cankirhan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 76
Alıntı Cankirhan Cevaplabullet Konu: 1/4"-1/8" adaptörü
    Gönderim Zamanı: 10/07/2008 Saat 19:02
Selamlar... Bugün mantua marka depolu bir kompresör aldym. Ancak elimdeki paasche vsr90 marka airbrushymyn hortumu ve kompresörün çyky?y arasynda uyumsuzluk var. Airbrushyn kompresör ba?lanty ucu 1/4". ancak kompresörümün çyky?y 1/8". bu ikisi arasyna bir adaptör gerekiyor. Yzmir'de bunu nereden temin edebilirim? Ben çankaya hyrdavatçylar çar?ysy diye dü?ünüyorum ancak ba?ka önerisi olan varsa alabilirim. Yaryn büyük bir Yzmir turu gözüküyor gibi...
Te?ekkürler
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 372
Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/07/2008 Saat 21:24
çok iyi bir seçim yapty?yny söylemekisterim. Bende de ayny model kompresör var. Oldukça sessiz ve pratik. Masanyn altynda yer kaplamyyor ve çaly?ty?yny kimse duymuyor. Aradaki ba?lanty aparatyny hyrdavatçylar çar?ysyndan alabilirsin. Dilersen araya bir hava muslu?u da ekleyebilirsin. Benim kompresörde otomatik bir hortum takma aparaty var. Hortumu kendi aparatyna takynca otomatikman kitleniyor ve hava syzmyyor. Bu durumda muslu?a bile ihtiyaç olmuyor.
IP
Cankirhan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Cankirhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/07/2008 Saat 21:47
Bencede gayet iyi bir seçim oldu bu kompresör. Zaten 2 hafta önce sadece 1 haftalyk bir italeri baby h model bir kompresör maceram oldu ve zaten alet ömrünü doldurdu. Aletteki modifiyeyi bugün tamamladym. Belki sizinkide öyle gelmi?tir, benimki prize 3 adet erkek di?le giriyor ama türkiyede malum prizler 2 li :) öncelikle ona bugün 2 li priz taktym. Dedi?iniz hava muslu?unu bilmiyorum bu arada... Ne amaçla kullanylyyor? otomatik hortum aparaty dedi?iniz alete ise benim pek ihtiyacym yok. Malum tek tabanca kullanyyorum ve o hortum onun üzerinde aylarca kalycak. ba?lantylary arasyna teflon bant çekerek hava kaça?y yapmamasyny sa?lyycam zaten. Önerileriniz için çok te?ekkür ederim yanlyz bu hava muslu?unu açyklarsanyz çok mutlu olurum... Te?ekkür ederim
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/07/2008 Saat 10:43
Can merhaba,
Hava muslu?u ; düz hat yada çyky?lara takylan küresel vanadyr.
Kompresör çyky?y 1/8" erkek paso ise 1/4"-1/8" redüksiyon ile haldilebilir.
E?er 1/8" di?i paso ise 1/4"-1/8" ters redüksiyon (ters lüle de denir) ba?lamak mümkün.

IP
Cankirhan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Cankirhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/07/2008 Saat 12:39
Biraz önce Dedi?iniz hava muslu?unu Yzmir çankaya hyrdavatçylar çar?ysyndan aldym. Biraz önceki denememdede hiç hava kaçyrmady?yny gördüm. Yardymcy olan herkese çok te?ekkürler...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide