Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Phantoms Phorever
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler : Phantoms Phorever
Mesaj icon Konu: THvK RF-4E Phantom Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
sharkcem
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 130
Alıntı sharkcem Cevaplabullet Konu: THvK RF-4E Phantom
    Gönderim Zamanı: 29/05/2008 Saat 01:22
Geçen Hafta Maketlerin tozunu alma i?ine giri?ti?im syrada alt raflarda duran ve yakla?yk 13-14 yyllyk bir geçmi?i olan nedense bir türlü ne hediye edebildi?im ne de koleksiyon dy?yna çykarmaya kyyamady?ym RF-4C gözüme ili?ti. Kit öylesine acemice yapylmy?ty ki (yapylamayy bekliyen onca maketim dururken?...) yeniden RF-4E ye çevirerek Türk Hava Kuvvetleri koleksiyonuma katmak istedim. Tabi tam bir faciya oldu benim için.

Önce hidroli?e yatyrdym 3 gün beklemesine ra?men bir türlü boya gövdeden ayrylmyyordu galiba o dönemlerde oldukça revaçta olan Molak ile boyamy?ym ki hidroli?e bana mysyn demedi. Ynat ettik bir kere ya..., su zymbarasy ile 800 den ba?lyyarak 1200 e kadar geçtim tabi kit dy?a detay olmasy nedeniyle detaylaryn oldukça büyük bir kysmyny kaybettim. Bu arada banyoda unuttu?un arka kanatçy?y eve gelen emektar temizlikçimiz bir ?ekilde yok etmeyi ba?ardy, neyseki yedek parçalar arasyndan slatly bir kanatçyk buldum putty ile kapatarak uygun hale getirdim.

Birkaç gün sonra parçalary birle?tirerek toplady?ym zavally kitime bu kez ak?am oturmasyna gelen aile dostumuzun full enerji avacan o?ullary tarafyndan taaruz edilmi? bir ?ekilde buldu?umda, bir ara toplayyp atmak geçti içimden ama bu duyguyu bastyrarak tekrardan birle?tirme i?ine giri?tim. Bu kadar u?ra?ydan ve sykyntydan sonra detay yapma i?ini bir kenara byrakarak boyama a?amasyna, ordanda dekallemeye geçerek bu gereksiz maceraya son verdim...

IP
enfexion
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 309
Alıntı enfexion Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/05/2008 Saat 15:01
abi bu kadar faciaya ra?men iyi sabretmi?sin. ben olsam çoktaaan çöpe yolladyydym. :D
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide