Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Anytime baby
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler : Anytime baby
Mesaj icon Konu: Eski?ehir'de bir jollyroger Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
orko_8
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 56
Alıntı orko_8 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/05/2008 Saat 09:20
Yanly? hatyrlamyyorsam eski bir Uçantürk'te bizim F-4'lerin (111. Filo olabilir) F-18'lerle birlikte fotografy yayynlanmy?ty. Sanyrym ayny tatbikat. Hatta bir arkada?ymyzyn yukaryda bahsetti?i bizim pilotlaryn F-14'ü hantal buldu?u ?eklindeki yorum da o sayydaydy galiba.
IP
harslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı harslan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/05/2008 Saat 10:12
Ar?ivleri bir kary?tyrayym. Bende de baya bir F-18 resmi olmasy lazym bu geli?lerden. Tolga biz senle mi çektik Kartal ile mi hatyrlamadym ama bak.
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1151
Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/05/2008 Saat 12:13
Hakan, hafyzam beni yamutmuyorsa hatyrlady?ym F-14'ler bir yyl arayla iki defa gelmi?ti. Yyl ya 88 ya da 89 olmaly. Bu foto?raflary Kartal'la birlikte çekmi?tiniz diye aklymda kalmy?... Hey gidi günler bee.

IP
harslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı harslan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/05/2008 Saat 12:18
89 sonrasy olmaly en azyndan biri. ben 89'da gelmi?tim Eski?ehire. Tahminim 90-91 civarlarydyr.Bendeki fotolaryda buldum. yaryn ?irkette bir scanner'dan geçirip göndereyim buraya.
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2435
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/05/2008 Saat 12:47
Hiyoeyeheeeyt!! O ne yahu? Neler kaçyrmy?ym tuvalet çizerken. Bir dakka bir dakka. Orda 3 adet F-14 var. Bir de Tophatters var gibi görünüyor???
Consume Ergo Sum
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1151
Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/05/2008 Saat 14:31
Hakan yolla da nostaljiye katkylar devam etsin :)
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/05/2008 Saat 15:59
Bana 4 ayry filoya ait F-14 var gibi geldi. Son fotograftakinin kuyru?unda sanki kylyç var. VF-32 Swordsman olabilir.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Captainairbus
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 701
Alıntı Captainairbus Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/06/2008 Saat 21:33
Foto?raflar Ali Titiz abinin ar?ivinden tabii ayny gün çekilmi? olmayabilir. Zira kendisi de çok hatyrlayamayyor.
ex copilot.
IP
AKINCI03
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 196
Alıntı AKINCI03 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2008 Saat 03:02
Abi fotolar için cok tesekkürler ben Eski?ehir'de okurken F-14 degil ama Tornado ve Italyan F-104 lerinden bolca gördüm.Pilotajdan bir arkadasym Yeni?ehir'e F/A-18 indi?ini ve onlary gördü?ünü söylemi?ti.Belki sizden birileri onlarynda fotolaryny çekmi?tir.
AIRCRAFT PRODUCTION AND REGENERATION CENTER
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2008 Saat 03:56
Bunlar çok banal,UFO gören var my? :p
IP
levburkara
Üye
Üye

Gönderilenler: 579
Alıntı levburkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/04/2010 Saat 19:31
Selamlar, bu konuyu bugun kesfettim ve Eskisehir'de buyudugum icin cok ilgilimi cekti. Bir anda o yillar aklima geldi. Korfez savasi sirasinda Eskisehir Anadolu Lisesi'nde ya ortaokul son ya da lise 1'deydim. Maketciligimin ilk yillariydi. Inanilmaz bir F-14 sevdasi vardi bende (halen devam etmekte). Eskisehir'e F-14, F-18 ve A-6'larin geldigini duymustuk. Oldukca fazla arkadasimiz vardi havacilikla ilgilenen. O arkadaslar arasinda hemen hemen herkesin 1.ustte ya bir akrabasi ya da bir tanidigi vardi. Nedense Cuma gunleri cok fazla ucus olurdu ve bizim okulun ustunden de gecerledi. Hafta sonlari babamla durbunu kapip simdiki otobus garinin yakinlarinda ucaklarin kalkmasini beklerdik. Bir tek F-18 ve A-6'lari gormustum yanilmiyorsam. F-14'u yalniz havada gorebilmistim.

Babamin bir subay tanidigi vardi. Usse girebilmek yalvardim. Bir sekilde rica etti. Dunyalar benim olmustu. Iceri girerken heyecandan oluyordum. Ne yazik ki bizi Amerikali'larin oldugu yere goturmediler. Bir suru F-4 ve kucuk bir kargo ucagi hatirliyorum. Hevesim kursagimda kalmisti.

Zannederim Saratoga gemisiydi gelen. Tam olarak hangi yil ve aydi hatirlamiyorum ama muhtemelen 1990'dan sonraydi ve sanki Irak savasi sirasinda ya da biraz sonrasinda gelmisleri diye hatirliyorum. Ucaklarin hepsi low-vizdi. Jolly Rogers ve Black Aces'i hic hatirlamiyorum. Cok sey kacirmisim.

Ne gunlermis...Eskisehir cok guzel seyler verdi bana havacilik adina. Yillarca Yenikent'teki odamdan durbunle F-4'lerin ucusunu ve inislerini izledim. Gozlerimi de oyle bozdun zaten. Dedigim gibi neden bilmiyorum cogu zaman Cuma gunlerini iple cekerdik. Ogleden sonralari okul cikisi Istiklal Marsi sirasinda surekli F-104, cok nadiren de F-16'lar gecerdi. Halen anlayabilmis degilim nedenini.
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04