Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Diorama
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Diorama
Mesaj icon Konu: trene burdan devam.... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
enfexion
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 309
Alıntı enfexion Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/05/2008 Saat 18:25
ya abi biliyom sen benim iyili?im için söylüyosun. ama herkez öyle de?il(sözüm meclisten dy?ary)
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/05/2008 Saat 21:03
Orjinalini yazan: enfexion

kullanan benim bu sizi ilgilendirmez!!

Buraya yazylan her?ey herkesi ilgilendirir.Ancak kendi sitelerini açanlar kimin neyle ilgilenebilece?ine karar verebilir.

lütfen daha fazla tarty?mayalym.seviye dü?üyor.
bu sitenin amacyny ba?ka yönlere kaydyrmayyn.bu site maketçilik sitesi ve burda maketler payla?ylyp yorumlar öneriler yazylyyr.oturup ona buna laf edilmiyor.

ya uffff iyi tama ya herkez bana kar?y zaten bu sitede ben bi?eyler ö?renmeye çaly?yyom.herkez yok onun anlamy bu de?il felan diyor.

Bir?ey bilmedi?ini söyledikten sonra hiç yorum yazma zaten.Yorum yazabilmek için bir?eyleri bilmek,maketçilikten anlamak lazym.
Sitenin amacyny kavrayabildi?inden ku?kum var.Her?eye iyi olmu? diyerek bir?ey ö?renilmez.

ayryca nostaljik görmem için illa o senelerde ya?amy? olmam my lazym?

Evet.

bi kelime için ortamy germeye ne gerek var ya

kabak tady verdi artyk!!

Buraya uydu.

IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/05/2008 Saat 23:28
Saçmaladynyz iyice. Bir kelimenin yanly? anlamda kullanylmasynyn ne sakyncasy var niye batyyor ki bu kadar? Resmi daireye yazy my yazyyoruz burda?

Nostalji olmu? deyince ben ne demek istedi?ni anladym.Herkes de anlady.Hepimiz de arkada?yn 200 sene önce ya?amady?yny biliyoruz heralde.Buna da tutup laf söylemek artyk hangi sykyntynyn dy?a vurumu ben çözemiyorum.

Nostaljiyi yanly? anlamda kullanmak kabahat ise,"öf be anam" yazmak ne oluyor?

Ha ?unu deyin,burasy bizim mekanymyz,biz istedi?mizi söyler istemedi?mizi söyletmeyiz.Y?ine gelen uyar,i?ine gelmeyen "kendine site açar".

O zaman eyvallah..Ama ?u ders anlatmayy byrakyn artyk,millet sesini çykaramyyor diye ahmak da sanmayyn kimseyi.
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2008 Saat 00:30
Saçmalamy? olan ki?i yerinde yapylmy? bir uyaryya "kabak tady verdi" diyendir.
Saçmalamy? olan ki?i foruma yazy yazypta "bu hiçkimseyi ilgilendirmez" diyendir.
Saçmalamy? olan ki?i her gördü?ü makete "ne güzel olmu?" diyerek maket yapmayy ö?renebilece?ini sanan ki?idir.
Saçmalamy? olan ki?i bir buçuk ayda 200e yakyn içi bo? mesajy ardy ardyna yollayan ki?idir.

Orjinalini yazan: Burak

Resmi daireye yazy my yazyyoruz burda?

Buna da tutup laf söylemek artyk hangi sykyntynyn dy?a vurumu ben çözemiyorum.

Türkçe bilmeyen ki?i yazyly bir forumda derdini anlatamaz.
Bir ki?i anadilini do?ru dürüst kullanamady?y halde bir dünya gevezelik yaparsa sykynty yaratyr.
Judas ve Batur'un son mesajlarynda gördü?üm bozuk cümleler de bir?eylere tepki sanyrym.E?er bununla bir ili?kisi varsa 2 satyr buraya yazacaklardyr diye umuyorum.

Nostaljiyi yanly? anlamda kullanmak kabahat ise,"öf be anam" yazmak ne oluyor?

1) Burada dilin yanly? bir kullanymy yok.
2) Tany?ykly?yn verdi?i samimiyeti yyly?yklykla kary?tyrmamak gerekir.

Ha ?unu deyin,burasy bizim mekanymyz,biz istedi?mizi söyler istemedi?mizi söyletmeyiz.Y?ine gelen uyar,i?ine gelmeyen "kendine site açar".

Burasynyn herzaman demokrasi ile yönetilen bir kamu mekany olmady?y konusunda hemfikirim.

Ama ?u ders anlatmayy byrakyn artyk,millet sesini çykaramyyor diye ahmak da sanmayyn kimseyi.

Foruma yeni gelenlere yol göstermek o ki?iyi bi kenara çekip azarlamak olarak algylanmamaly.
Bozuk ve anla?ylmaz ?eyler yazan bir katylymcyya daha önce de bu tip uyarylar yapyldy.Bu ilk de?il.
Uyarylara "sana ne" veya "kabak tady verdin" diye yanyt verilirse o ki?inin samimiyetinden ?üphe ederim.

IP
sinBAD
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 96
Alıntı sinBAD Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2008 Saat 05:50
Herkese merhaba,
Lutfen kimse yanlis anlamasin ama sitenin bu bolumunde acilan basligin Izzet Bey'in yapmakta oldugu dioramayla ilgili oldugunu dusunmekteyim. Pek tabi yapilan yorumlarda uyelerin yazdiklarina dikkat etmesi gerekmektedir ama insan hali ne yazikki bazen ufakli tefekli hatalar olabiliyor. Bu konuda arkadaslari ozel mesaj(PM) gondererek uyarmak daha dogru olmaz mi ? Boylelikle acilan baslik anlamindan sasmaz ve olasi bir gerginlik ortami olabildigince azalir.
Hepinize iyi gunler ve iyi modeller dilerim.

Saygilar
Sinan
IP
Enewwss
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 187
Alıntı Enewwss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2008 Saat 08:41
burasy tdk forumlary falan de?il idris artyk sana bey de demiyorum :) forumda istedi?in gibi at ko?turaca?yny sanma... arkada? orda seni ilgilendirmez demekte hakly senden önce bu konuyu ilgilendirecek ba?ka büyükler var... arkada?ym nedemek istemi? se herkes anlady aslynda amaç üzüm yemek mi? ba?cy dövmek mi? asyl soru budur bence... arkada? ?imdiye kadar 10 a yakyn maket yapty fakat senin itici yorumlaryn nedeniyle ço?unu koymuyor foruma... sen maketten anlamayan demi?siniz de daha senin bir çaly?many göremedik niye ozaman her ba?ly?a yorum yapyyorsun... senin attyklaryn bo? olmuyormu?...

bu arada burak abide hislerimize tercuman olmu? te?ekkür ederiz asyl üstat böyle olmaly... iyi model yapamyyoruz diye fikirlerimize saygysyzlyk yapylmasy çok yanly? ve itici...

herkeze kolay gelsin :)
IP
enfexion
Üye
Üye
Simge

Alıntı enfexion Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2008 Saat 08:51
burak abi sa?olasyn dü?üncelerimi okudun.
benim burda canymy sykan idrisin alty üstü bir kelimeyi bu kadar büyütüp tarty?ma konusu haline getirmesi.
asyl yanly? burda .o kelimeyi yanly? kullandyysam pm atyp uyarabilirdin.
bu siteye kayytly yüzlerce insan bunu yapmyyoda niye idris yapyyor.
idris bence bana laf sölice?ine kendi yaptyklaryna bak bi dü?ün bence.
bo? mesajdan kastynyzy anlamadym.bir maketçiyi yapty?y maketten dolayy tebrik etmek eline sa?lyk demek bo? mesajsa ben bunu yapmaya devam edicem.
bu arada izzet abi senin konundada tarty?tyk kusura bakma :D
kolay gelsin..
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2008 Saat 09:02
öncelikle Ydris de?il,Ydris bey....kendisi sizin sakerlik arkada?ynyz de?il sanyrym...tarty?ma olabilir ama saygysyzlyk yapmanyn alemi yok....az sonra bu konu hakkynda yeni bir ba?lyk açacam,orda fikirlerimizi söyleriz..izzet abinin treni rahat byrakalym...
IP
Enewwss
Üye
Üye
Simge

Alıntı Enewwss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2008 Saat 09:10
Orjinalini yazan: Batur

sakerlik

sakerlik de?il askerlik!!!!

saygy hakedene verilir benim ve arkada?ymyn di?er modelci abilerimize en ufak saygysyz?ymy göremezsiniz!

Düzenleyen Enewwss - 20/05/2008 Saat 09:11
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2008 Saat 09:17
Hehehe! O zaman ben de size "Türkçe'de cümlelere büyük harfle ba?lanyr." kuralyny hatyrlatyvereyim saygy içerisinde:} Çok do?ru buyurmu?sunuz saygy hakedene verilir:}
Consume Ergo Sum
IP
judas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 772
Alıntı judas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2008 Saat 09:23
Orjinalini yazan: idris

E?er bununla bir ili?kisi varsa 2 satyr buraya yazacaklardyr diye umuyorum.

Batur bey in ba?ly?yny bekliyorum. :)

Saygylar
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2008 Saat 17:54
Ydris bey,bu foruma 10 ya?ynda bir çocuk da üye oluyor 70 ya?ynda biri de.Siz herkesi kendi kalybynyza sokmaya çaly?yyorsunuz.Herkes ayny olamaz,herkesin kültürü farklydyr,görgüsü farklydyr,do?ru bilip inandy?y farklydyr.Uyarmak istedi?iniz ki?iyi rencide ederek uyaryyorsunuz bunu sizinle daha önce de tarty?tyk.Neden bu forumdaki bir çok tarty?manyn içinde oldu?unuzu bir dü?ünün.Ba?ka üyeler birbiriyle tarty?myyor genelde herkes sizinle tarty?yyor.Çünkü forum ortamynda ho?görülebilecek çarpyklyklary gidermek gibi bir vazife edinmi?siniz kendinize.Buna hiç gerek yok.

"200 içi bo? mesaj atty" diye kyzyyorsunuz ama siz 3500 mesaj atmy?synyz size kim yeti?ebilir? "Yazdy?ym 3500 mesajyn her birinin içi dolu" diyebilir misiniz?

Türkçe'yi düzgün kullanmak imrenilecek bir beceridir herkesin buna sahip olmasyny bekleyemezsiniz.Türkçe'yi düzgün kullanan bir insan takdir edilebilir ama yanly? kullanyyor diye sizden ya?ça çok küçük bir kimseyi dalga geçerek rencide etme hakkynyz yok.

"Burasynyn herzaman demokrasi ile yönetilen bir kamu mekany olmady?y konusunda hemfikirim."

Hemfikir olmanyza müte?ekkirim ve bundan en çok nemalanan da sizsiniz.Bundan hiç rahatsyzlyk duydu?unuz olmuyor mu?
IP
enfexion
Üye
Üye
Simge

Alıntı enfexion Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2008 Saat 18:02
burak abi gerekli ?eyleri söyledi daha ne denilebilir ki?
siz siz olun herkezi kendi görü?ünüze uydurmak yerine her görü?e saygyly olun .
sizi çok rahatsyz eden bir olay,cümle,KELYME varsa bunu herkezin içinde ezerek de?il örnek göstererek ö?retin ki
sizede saygyly olunsun....
kolay gelsin,izzet abi kusura bakma seninde konunda gereksiz tarty?tyk.hakkyny helal et artyk.
kolay gelsin....
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2008 Saat 22:20

Hemfikir olmanyza müte?ekkirim ve bundan en çok nemalanan da sizsiniz.Bundan hiç rahatsyzlyk duydu?unuz olmuyor mu?

Hayyr.

Bir soru da ben sorayym.Geçen bunca zaman içinde yazylyp çizilenlerden hiç ders çykarmadynyz my?
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2008 Saat 22:32

Çünkü forum ortamynda ho?görülebilecek çarpyklyklary gidermek gibi bir vazife edinmi?siniz kendinize.Buna hiç gerek yok.

Neyin ho?görülebilece?i konusunu sizinle mi görü?mü?tük?Hatyrlayamadymda.
Benim aklymda bu forum kuraly kalmy?.Kurallara uymama konusunun nasyl sonuçlanabilece?i de belirtilmi?.
""6- Yazdiginiz mesajlarin daha kolay okunabilmeleri ve anlasilabilmeleri için mümkün mertebe Türkçe'yi düzgün ve noktalama isaretlerini yerinde kullanmaya dikkat ediniz. Unutmayin "ki" bu gibi özensizlikler, mesajinizi okuyanlar tarafindan bilgi/kültür seviyenizi gösterir bir kriter olarak "da" algilanacaktir. ""

Foruma girerken önce kurallaryny bir okuyun,i?inize gelirse üye olun.Sonradan gelipte "bana"ne kuraldan" denmez.

"200 içi bo? mesaj atty" diye kyzyyorsunuz ama siz 3500 mesaj atmy?synyz size kim yeti?ebilir? "Yazdy?ym 3500 mesajyn her birinin içi dolu" diyebilir misiniz?

Çok büyük bir bölümü için derim.

IP
Enewwss
Üye
Üye
Simge

Alıntı Enewwss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/05/2008 Saat 08:20
Orjinalini yazan: idris

Çok büyük bir bölümü için derim.

niye ozaman arka arkaya 2 mesaj attynyz idris BEY madem forumu bukadar iyi biliyorsunuz "edit" deyip düzenleyebilirdiniz mesajynyzy bu bo? mesaj de?ilmi?

6. kuralda açykca anla?ylmasy için denilmi? ve melihin yorumunda her?ey açykca anla?ylyyordu...

tekrarlyyorum:
AMAÇ ÜZÜM YEMEK MY, BA?CI DÖVMEK MY?
IP
Lonewolf
Admin Group
Admin Group
Simge
Tekniker

Gönderilenler: 437
Alıntı Lonewolf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/05/2008 Saat 08:31
Bu mevzu çok uzady..
Konuyla ilgili ba?ka bir ba?lyk açylmasyna ra?men burada yazmaya devam ediyorsunuz.. Bundan sonra bu ba?ly?a Yzzet Beyin yapty?y tren haricinde bir ?ey yazylyrsa silece?im..
Kaank
IP
Enewwss
Üye
Üye
Simge

Alıntı Enewwss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/05/2008 Saat 08:35
izzet abi sana çok ayyp ettik bu arada melih le ben çok özür dileriz...
IP
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04