Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: West dekal F-16(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Burak
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1559
bullet Konu: West dekal F-16
    Gönderim Zamanı: 23/04/2008 Saat 11:38
Daha önce internette tasary halinde gördü?üm F-16 dekallerini dün Hobbytime'da gördüm West dekal ady altynda.

Yyi ho? güzel fakat ta?yyycy filmi sary renkli.Bayatlamy? dekallerdeki gibi..

Bu dekaller modele ta?yndy?ynda bu sarylyklaryn hali ne oluyor bilgisi olan var my acaba?Deneyen gören?
IP
cemdogut
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 402
bullet Gönderim Zamanı: 23/04/2008 Saat 14:05
Merhaba,
Fotograflar Nesimi Sakmak'a ait.

do?ru yabancy model olaca?yna, yanly? Türk modeli olsun...
IP
enfexion
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 309
bullet Gönderim Zamanı: 08/05/2008 Saat 16:54
ne olursa olsun ayatta olsa türk dekalleri .ben hiçbi?eye de?i?mem açykcasy.
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
bullet Gönderim Zamanı: 08/05/2008 Saat 20:40
Epeydir ayry kalmy?ym statik modelden. Yeni bir firma my bu?
Türk dekali çykmasy güzel bir?ey ama kimse kusura bakmasyn, ben o kadar u?ra?ty?ym modele böyle dekal yapy?tyrmam. Ayryca sarylyk haricinde register problemleri ve genel basky kalitesizli?i de var. Benim ALPS ile evde basty?ym dekaller bile çok daha kaliteli çykyyor, silkscreen basky dekaller için kabul edilemeyecek kalitede. :(
Yeminli modelci
IP
enfexion
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 08/05/2008 Saat 21:41
ya nerden temin edebiliriz çok kaliteli türk dekallerini ?
yani kaan bey gibi yapyp satan varmy?
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
bullet Gönderim Zamanı: 08/05/2008 Saat 22:09
Ortada syrf çykartma bekledi?i için bitmemi? hiç maket görmedim. Herhangi bir maket oraya kadar ilerletildi?i vakit, biri kesin elini ta?yn altyna koyar yardymcy olur diye dü?ünüyorum. Sen bir Türk aracy yap, çykartma a?amasyna getir, yardym iste yeter.

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
enfexion
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 09/05/2008 Saat 16:33
sa?olasyn emre abi. btr yapmayy dü?ünüyorum .?öle adam akylly toplarsam sizlerden yardym isterim artyk.
kolay gelsin..
IP
aga77
Üye
Üye

Gönderilenler: 133
bullet Gönderim Zamanı: 09/05/2008 Saat 16:45
dekalleri yermek yada övmek bizim elimizde ama
yapanlarynda çaly?ty?y ?artlary üretim a?amalaryny ,,,,imkankanlaryny,,,,de?erlendirmek lazym diyede dü?ünüyorum.......

Düzenleyen aga77 - 09/05/2008 Saat 16:45
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 09/05/2008 Saat 23:01
Orjinalini yazan: KaanX

Epeydir ayry kalmy?ym statik modelden. Yeni bir firma my bu?
Türk dekali çykmasy güzel bir?ey ama kimse kusura bakmasyn, ben o kadar u?ra?ty?ym modele böyle dekal yapy?tyrmam. Ayryca sarylyk haricinde register problemleri ve genel basky kalitesizli?i de var. Benim ALPS ile evde basty?ym dekaller bile çok daha kaliteli çykyyor, silkscreen basky dekaller için kabul edilemeyecek kalitede. :(

Yani ben söylemeyim dedim bu kadar açyk sözlü ama hakikaten yazyk yani bu kadar iyiniyetle hazyrlanmy? bir proje daha profesyonel bir ?ekilde bitirilmeliydi.

Bilmiyorum öyle bir imkan var myydy fakat Turkuaz dekalleri basan ve minimum 250 basky talep eden Microscale bu baskyyy yapsa hem çok kaliteli bir sonuç ortaya çykardy hem de parça fiyaty bu kadar abarty olmazdy (40ytl?).Bu fiyaty verip bu kalitede bir dekali kaç ki?i satyn alabilir?
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 09/05/2008 Saat 23:42
Çykartma setinin fiyaty 40 YTL mi?!?
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 10/05/2008 Saat 00:36
Evet aga
IP
aga77
Üye
Üye

Gönderilenler: 133
bullet Gönderim Zamanı: 10/05/2008 Saat 10:08
beyenen isterse alyr
beyenmeyen istemezse almaz..
kaç ki?ide alps printer var ???
turkuaz (hepimizin Kullandy?y) piyasada varmy? kaldymy?
pm harici tuaf dekali yapan varmy?
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 10/05/2008 Saat 10:18
Be?enen alyr be?enmeyen almaz orasy do?rudur. Ancak artyk bulunmayan Turkuaz çykartma setinin fiyaty 10 YTL idi, 20 YTL vererek geni? bir sete sahip oluyordunuz. Bence oldukça da ba?arylyydy.

40 YTL bugün yakla?yk 20 Euro yapar ki, bu yabancy firmalaryn ço?unun kargo dahil Türkiye'ye geli? fiyatlaryndan çoktur. 20 Euro'ya alabilece?iniz çykartma setlerinin de üzgünüm ki kalitesi bu foto?raflarda görünenlerden veya elime alyp bakty?ym setin kendisinden kat kat yüksektir.

Ysteyen yine istedi?ini alsyn ama ben ?ahsen Türk çykartmalary üreten bir firmanyn piyasaya uyumsuz fiyat-kalite sebebiyle kaybolmasyny görmeyi tercih etmem.

Türk Hava Kuvvetleri çykartmalary tek tük yabancy firmalarda bulunuyor. F-16 modellemek istiyorsanyz Ömer Erkmen'in F-16larymyza uygulady?y özel boyamalaryn çykartmalary en son bir Yngiliz firma tarafyndan piyasaya sürülecekti, ilgi çekebilir.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
bullet Gönderim Zamanı: 10/05/2008 Saat 13:48
ben ?u konuda bir ?ey söylemeden geçemeyece?im.west dekalin kalitesi veya kalitesizli?i de?il benim konum.Türk dekali türk dekali diye herkes basbas ba?yrynyyor piyasada.ama ben nedense pek fazla türk modeli göremiyorum daha do?rusu çok seri bir üretim görmüyorum.bu sene hep takip a?amasydaydym öss den dolayy ve gördü?üm ?u ki türkiyede belli ba?ly bir kaç ki?i dy?ynda ne seri bir üretim yapan var ne de haryl haryl türk hava kuvvetleri modeli yapan.arkada?lar bunlary tarty?maktan önce faaliyete geçilmeli bence.bu camianyn 3 senedir içindeyim.ve hangi hava kuuvetleri modeline ba?lasam mutlak bi yerden yardym geldi.dekal geldi parça geldi.mutlaka bi yerden bulunur dekal.Agah bey öncelikle ?unu söylemek istiyorum.elbetteki herkes be?enip be?enmeme özgürlü?üne sahip.ancak yapylan ele?tirilere de daha nazik cevaplar beklerdim.zira herkesin görü?ü farkly.sonuç olarak model yapyn dekaldi parçaydy vs. her?eyde yardymcy olcak elbet birileri çykar.

bir de bu dekalin basymy farkly oldu sanyrym.west dekalin farkly bir yöntem izledi?ini biliyorum.sanyrym basky sonrasy verniklemede bir sorun çykty.ancak bunan sonrakilerde düzelir muhtemelen.dei?iniz do?ru 40 ytl bencede biraz fazla ama.talep do?rultusunda onlarda bir ?eyler yapacaktyr.
herkese bol modelli bol üretimli boooolll TuAF dekalli modeller...
I feel the need The Need for Speed...
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 10/05/2008 Saat 14:09
O zaten hiç girilmemesi gereken ayry bir konu... Yyllardyr herkes tepinirdi "çykartma yok Türk yapamyyoruz" diye. Çykartmalar çykty, satyldy bitti. Bunlardan sonra bir avuç uçak ortaya ancak çykty?y gibi "?u eksik bu ?öyle" diye söylenmeler devam etti.

?u kadaryny söyleyeyim, her ?eyiyle kutudan çykty?y gibi Türk Hava Kuvvetleri uça?y yapylsa, ya satmaz ya da hemen biter ama kimse yapmaz yyllarca bekleriz 3-5 tane yapylyr.

Ynsan üzülüyor konu?maya gelince ortaly?a dökülen yi?itlerin i? maket yapmaya geldi mi ortada görünmemesine...
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
Atilla Güç
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 193
bullet Gönderim Zamanı: 10/05/2008 Saat 15:38
"Geçmi?ten gelen bir stokçuluk kültürümüz var, sanyrym genlerimizle geliyor.(?aka) Yapaca?ymyzyn çok üstünde maket biriktiriyoruz diye dü?ünüyorum. Sonuçta bu bir ki?isel e?lence. Haryl haryl maket yapmaktan keyif alan da vardyr, yylda iki tane maket yapmaktan da. Ama her iki grubun da maddi imkanlaryna göre sto?u sa?lamdyr bakarsak, öyle de?il mi? Elimize ne kadar para geçse onu makete vermek istemiyor muyuz arkada?lar? Almayaca?ym desek de alyyoruz. Yani mesele arz talep ise eminim ortaya güzel bir ürün çykaryldy?ynda herkes sto?una katmak isteyecektir."
diyen bir arkada?ym var.
IP
enfexion
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 10/05/2008 Saat 21:38
doru valla bütün ayly?ymy makete veriyorum galiba.
ya bence biz yaptyktan sonra elbet ki abilerimiz bi ?ekilde dekal i?ini halleder. yeter ki yapylsyn dimi?
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 503
bullet Gönderim Zamanı: 22/05/2008 Saat 18:40
Bu ba?ly?y yeni görüyorum.Ama ortaya konulmu? bi emek var.Bunu destekleyip takdir edece?imiz yere yermek (bayat sary renk vs:)bence bizlere yaky?maz.Yyi niyetle ba?lanmy? bu i?e destek vermeliyiz.Türk modeli yapylmyyor diyen arkada?lara tavsiyem di?er forumlara bakmalary yönünde olacak:)Hele 19 Mayys'ta ARC'deki kitleri görünce bu i?i yapan bi' modelci olarak gurur duydu?umu belirtmeliyim.Selamlar saygylar..:)
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04