Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Anytime baby
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler : Anytime baby
Mesaj icon Konu: Hasegawa F-14B Aires Kokpit Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Farhad
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 332
Alıntı Farhad Cevaplabullet Konu: Hasegawa F-14B Aires Kokpit
    Gönderim Zamanı: 15/04/2008 Saat 08:50
Arkada?lar,

Hasegawa F-14B VF-103 Jolly Rogers yapmaya niyetlendim. Ancak sorunlu bir modele sorunlu bir kokpit detay seti seçtim. Sorunlaryn nasyl çözülece?i ile ilgili bilgi sahibi oldum ve i?e giri?mek için kollary syvadym. Ancak ?öyle bir problemim var:

Hasegawa F-14 yapanlar a?a?ydaki parçayy belki tanyrlar, bu parçanyn üst kysmynda yer alan çykyntylary yok etmem lazym. Parçalar çok sert ve maket byça?yyla temizlenmeyecek gibi (Yani ba?yma bir kaza açmadan ) Amacym a?a?ydaki resimdeki gibi parçayy temizlemek. Bunu yapabilmem için bir önerisi olan var my? Veya elinde motorlu, küçük ebatly, bu i? için kullanylabilecek bir zympara aleti olan yada önerisi olan var my?

Saygylar,

Farhad

Düzenleyen Farhad - 15/04/2008 Saat 08:52
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/04/2008 Saat 09:16
Ben maket byça?y ile temizlemi?tim. Y?in püf noktasy parçayy bir seferde kesmeye çaly?mamak, her seferinde yarym mm kadar tra?lamak. 5-6 kere yapynca u?ra?tyrmadan oluyor. Gene de parmaklara dikkat:)
Yeminli modelci
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/04/2008 Saat 09:37
Kaan Bey te?ekkürler. Bu yöntem benim dün ak?am yapmaya çaly?ty?ym yöntem, ancak sanki günler sürecekmi? gibi geldi bana :(

Kaan Bey sizde aires mi kullandynyz? Aires'i kullandyysanyz tüpün di? yüzeyinide tra?ladynyz my? Sanki bu i?lem sonrasy gerek kalmayacakmy? gibi görünüyor...
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/04/2008 Saat 09:43
Evet ben de Aires kullanmy?tym.
Her?eyi alabildi?ine tra?layarak sy?dyrabilmi?tim. Hatyrlady?ym kadaryyla ciddi oturma problemleri vardy, baya?y u?ra?tyrmy?ty. Ama detay kalitesi için de?er, çok ba?aryly bir set.
Yeminli modelci
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/04/2008 Saat 09:50
Evet detay için gerçekten de?er! Ama ne kadar detay o kadar azap :)
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/04/2008 Saat 21:58
Baktym böyle olmayacak biraz ara?tyryp "Dremel" diye bir aletin oldu?unu ö?rendim. Aleti tedarik edip hemen kollary syvadym. Oyucu ba?lykla kenarlary götürmem 10 dakikayy almady.

Sonra kokpite ba?ladym bu baya u?ra?tyrdy ama bir iki saat sonra fuselage'in içine sokmayy ba?ardym.

Bu alet ayny zamanda çok güzel zymparada yapyyor. Ylgilenen olursa i?te linki:

Dremel 300 Serisi

Herkese iyi modeller,

Farhad

Düzenleyen Farhad - 16/04/2008 Saat 09:01
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/04/2008 Saat 13:17
Hasegawa'nyn hangi kiti? Ölçek nedir?
Koray Fenman
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/04/2008 Saat 14:49
Bendeki kit Hasegawa 1/48 ölçek F-14B VF-32 "Swordsman", ama TwoBobs decal setiyle VF-103 Jolly Rogers yapmak istiyorum...
IP
enfexion
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 309
Alıntı enfexion Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/04/2008 Saat 18:12
ferhat bey bu tarz detay setlerini örn:eduard,blackbox tarzy resin detay setlerini türkiye synyrlary içerisinde nerden temin edebiliriz?
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/04/2008 Saat 09:06
Bildi?im kadaryyla Türkiye'de geni? bir ürün yelpazesi yok. Ancak ITM en son gitti?mde bazy kitler için Eduard ve Verlinden detay setleri görmü?tüm. Birde Hobby Time sitesinde galiba bazy ürünler vardy.

Ama maalesef Türkiye'de görerek almayy sa?layacak ve geni? ürün yelpazesine sahip bir Dükkan tarzynda yer yok . Gerçi yurtdy?yndaki bir çok ma?azada sadece modelleri satyyor. Gene i? internet üzerinden aly?veri?e kalyyor.

Detay setleri ve di?er aksesuara merak saryyorsanyz yurtdy?ynda iyi bir site bularak oradan aly?veri? yapylmasy lazym.

Umarym ülkemizinde refah seviyesi bir gün geli?ir (ne zaman olur bilemem ama dilek i?te) ve hobilere syra gelirde bizlerde bu ürünleri ülkemizde alabilece?imiz mekanlara sahip oluruz.

Not: Bu detay i?i biraz hastalyk gibi oluyor sonra ben merak sardym ama bir sürü modelinde yarym kalmasyna sebep oluyor... En isi kararynca kalmak galiba :)
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide