Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Gerginlik(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   12 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 435
bullet Gönderim Zamanı: 13/04/2008 Saat 23:49
Hayret geyik yaparken hyzly hyzly yazyyordunuz, ne oldu kilitlendiniz mi.
Gerçi polemik yaratmayym susuyum ben.
Küçük ?eylere fazla önem verenler ellerinden büyük ?eyler gelmeyenlerdir. EFLATUN
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
bullet Gönderim Zamanı: 13/04/2008 Saat 23:59
Orjinalini yazan: Metin TÜRKO?LU

Hayret geyik yaparken hyzly hyzly yazyyordunuz, ne oldu kilitlendiniz mi.
Gerçi polemik yaratmayym susuyum ben.

Metin Bey,

?u tavrynyzla beni rahatsyz ediyorsunuz. Dün ak?amki halinizi bir benzetmeyle açyklamak gerekirse...

- Ylk önce bir forum üyesiyle çocuklar gibi kavgaya tutu?tunuz

- Sonra olaya bir büyük (forum admini) dahil olunca, "Ben zaten öyle de?il böyle" diyerek çekildiniz ve kavga etmek istemedi?inizi yanly? anlandy?ynyzy söylediniz. Tüm bunlar syrasynda bolca "olgunluktan" dem vurdunuz.

- Sizden ba?ymsyz dönmeye ba?layan ve en kaba tabirle "geyik" olarak adlandyrylacak bir konuda (o syrada biz çocukluk yaparak cyvyyorduk) gelerek "Siz büyü?e saygysyzsynyz" diyerek tepkinizi belirttiniz.

- Tüm bunlardan sonra geldiniz, o syrada olaya dahil olan herkesi saygysyzlykla suçlamanyza ek olarak, ilk kavga etti?iniz üyenin "kollary" olmakla suçladynyz. (Herkes zaten onu tutuyordu yakla?ymy). Ki bunu yaparken o üyeler arasynda da ?ahsi anla?mazlyklary olan ve birbirini pek tutmayan üyelerin dahi oldu?unu da görmezden geldiniz. Bu tavrynyzy pek "olgunlukla" ba?da?tyramadym.

- ?u son mesajynyzla da yapty?ynyz, herkes evine gittikten sonra, hazyr "büyük" de ortada yokken camlara ta? atyp ortaya küfretmeye benziyor. O kadar olgunluktan, forum yöneticisine saygydan bahsettikten sonra kalkyp "Hee noldu ?i?tiniz mi gykynyz çykmyyor" anlamyna gelecek bir mesaj yazarak kavga aryyorsunuz. Eminim iki satyr yazylsa ve yönetici müdahale etse yine "olgunluk" ve "saygy" ve "?ahsiyetten" dem vuracaksynyz.

Sadece bu yazdyklarymla kendi yaptyklarynyzy bir de?erlendirin. Daha ötesini yazmaya bile gerek duymuyorum.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:02
bu konuyu dün ak?am figür bölümünde gerginli?in artmasy üzerine ben açtym,biraz daha uzasa konular silinecekti çünkü,neticede gerginlik buraya kanalize olup,arada kaynady...kaynamy?ty diyelim yada, çünkü arkutun msj'yndan sonra çok farkly bi yöne gitti....benim anlamady?ym sizin genelleme yaparak konu?manyz..ben ?ahsen sizle diyalo?a girmedim,sizin konularynyza msj yazmadym,kendi açty?ym konulardada sizi hedef alan bi yazym olmady...benim size yönelik tek sorum bu konuya msj yazmanyn neden rahmi beye saygysyzlyk oldu?u üzerineydi...

?imdi...bu konuyu ben açtym,isteyen yazar istemeyen yazmaz...saygysyzly?yn ne oldu?unu kimseden ö?renecek de?ilim,benim seviyemi ölçmekte kimsenin haddi de?ildir...neticede benim bu forumda cevap verdi?im yada muhatap oldu?um ki?iler genelde ?ahsen tanydy?ym bildi?im insanlardyr,tanymady?ymlada gerekirse tany?yrym...bu anlamda herkes aklyny ba?yna toplasyn,kimin kimle ne sorunu var ise oturup kar?ylykly halletsin,buralardan yazmak etmek biraz yalan oluyo....benle derdi olanda özel msj atar,sykynty ne ise görü?ür her türlü hallederiz...3 kuru?luk plastik ?eyler için kimse canymy sykmasyn...

Düzenleyen Batur - 14/04/2008 Saat 00:04
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:20
atatürkhavalimany kargo terminali gümrük binasy...gümrük binasynda batur'u aryyoruz derseniz sizi getirirler....gruplar halindede ziyaret olabilir,benim için farketmez,her türlü olur...benle sykyntysy olan herkesi beklerim....
IP
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:23
Emre bey kimseye saygysyzlyk etmedim. Halada etmemekteyim. Yukarydaki yazdyklarym sizin söylemlerinize kar?y yazylan yazylardy.
Forum üyesiyle çoçuklar gibide kavga etmedim. Olayy kendileri uzatmy?tyr. Konulary tekrar gözden geçirin isterseniz. Ben ele?tiri ve görü?leriniz için te?etkürler, ancak figürler zemine oturdu?u için gerekli düzenlemeleri yapamyyorum yazdym. Hatta yanyna paranten açarak bir daha ki seferde yazdym) ?imdi burada olayy ben mi uzatmy? oluyorum?

Olaya bir büyük forum admini dahil olunca korkudan geri adym falan atmadym. E?er öyle olsaydy bunlaryda yazmazdym. Amdim her iki ki?iyide gerekli ?ekilde uyarmy?tyr. Olay uzamasyn yoksa ba?lyk kilitlenecektir diye. Benim öncemde Ayhan bey daha bir sürü yazylacak ?ey var ama uzatmayalym diye konu ba?ly?yna mesaj yazmy?tyr. Bende bunun üzerine, zaten rahmi beyin bizi uyarmasyndan da önce, son mesajymy atty?ymy ve olayy uzatmak niyetinde olmady?ymy yazmy?tym. Ysterseniz tekrar gözden geçirin. Yani rahmi bey bizi uyarynca aman efendim ben öyle demek istememi?tim yapmadym.

Benden ba?ymsyz dönmeye ba?layan olayyn nasyl tarfyma çevrildi?ine tekrar bir bakyn isterseniz. Bende bunu görünce (yukarydada belirtti?im gibi) Ayhan Toplu ve Metin Türko?lu diyalo?u ba?layynca, Rahmi beye verdi?im söz üzerine olayyda uzatmamak adyna tekar size iyi geyikler dedim. Geyik yaky?tyrmasynyda ben yapmadym. Mesajlary kontrol edin.

Demi?siniz ki:Tüm bunlardan sonra geldiniz, o syrada olaya dahil olan herkesi saygysyzlykla suçlamanyza ek olarak, ilk kavga etti?iniz üyenin "kollary" olmakla suçladynyz. (Herkes zaten onu tutuyordu yakla?ymy)

Bunun üzerine ne söyleyebilridim acaba?
Olayyn farkly boyuta girmesi üzerine konudan çykyyorum, ama sizler (yazylanlary okuyunca ortaya bu sonuç çykyyor)konu ba?ly?y altynda olmayan birisi hakkynda arkadan atyp tutuyorsunuz. Yazylanlardan kast edilen ki?inin ben oldu?unu her akly ba?ynda olan insan anlayabilir. Aksini iddia edebilirmisiniz?

Son yady?ym yazynynda farkyndayym. Açykçasy söylemek gerekirse bu konu ba?ly?y altynda vermi? oldu?unuz en uzun araydy bu. Bende demek ki dakikada mesaj yazmaya benzemiyormu? demek istedim. ?i?tiniz mi gibi çocukça bir hareketin içine asla girmem. Olgun dü?ünmekte her zaman fayda fardyr diye dü?ünüyorum. Yapty?ynyzy çocukça bir hareket olarak nitelendiriyorsunuz, ama ba?kalaryyla alay ederek çocukla?ylmaz.
Ben ne sizin ?ahsynyza nede diyalo?da oldu?um Ayhan bey hakkynda hiç bir saygysyz, alaycy ifade kullanmadym.
Bundan sonra mesaj yazmayaca?ym demi?tim, ama düzgün yazylmy? bir cevap verdi?iniz için bu açyklamalary yapyyorum. Te?ekkürler

SAYGILAR
Küçük ?eylere fazla önem verenler ellerinden büyük ?eyler gelmeyenlerdir. EFLATUN
IP
judas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 772
bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:31
-->

Düzenleyen judas - 14/04/2008 Saat 00:42
feed the troll
IP
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:32
Orjinalini yazan: Batur

bu konuyu dün ak?am figür bölümünde gerginli?in artmasy üzerine ben açtym,biraz daha uzasa konular silinecekti çünkü,neticede gerginlik buraya kanalize olup,arada kaynady...kaynamy?ty diyelim yada, çünkü arkutun msj'yndan sonra çok farkly bi yöne gitti....benim anlamady?ym sizin genelleme yaparak konu?manyz..ben ?ahsen sizle diyalo?a girmedim,sizin konularynyza msj yazmadym,kendi açty?ym konulardada sizi hedef alan bi yazym olmady...benim size yönelik tek sorum bu konuya msj yazmanyn neden rahmi beye saygysyzlyk oldu?u üzerineydi...

?imdi...bu konuyu ben açtym,isteyen yazar istemeyen yazmaz...saygysyzly?yn ne oldu?unu kimseden ö?renecek de?ilim,benim seviyemi ölçmekte kimsenin haddi de?ildir...neticede benim bu forumda cevap verdi?im yada muhatap oldu?um ki?iler genelde ?ahsen tanydy?ym bildi?im insanlardyr,tanymady?ymlada gerekirse tany?yrym...bu anlamda herkes aklyny ba?yna toplasyn,kimin kimle ne sorunu var ise oturup kar?ylykly halletsin,buralardan yazmak etmek biraz yalan oluyo....benle derdi olanda özel msj atar,sykynty ne ise görü?ür her türlü hallederiz...3 kuru?luk plastik ?eyler için kimse canymy sykmasyn...

Batur bey sizinle bir sorunun olsaydy belirtirdim.
Farkyndaysanyz açmy? oldu?unuz konu ba?ly?yna ilk ben mesaj attym ve bana görede ilginç gelen bir olaydan bahsettim. Olayyn aky?y tamamen saptyryldyktan sonrada forumdan çyktym.(sebebini her iki mesajda da açykladym)
Sizinle yada di?er ki?ilerle hiç bir derdim yok.
Zira bu güne kadar yapmy? oldu?um ve yayynlamy? oldu?um modellerin hiç birisinde böyle bir?eyle kar?yla?madym.
Ancak bir Alman üniformasy yüzünden, Ankara'dan iki ki?i üzerime bu kamo yanly?tyr diyerek geldi. Olaylar bunun üzerine cereyan etti. Bu güne kadar kendi sitesinde bile figür yaparak yayymlamayan birisi, syrf benim yapmy? oldu?um çaly?mayyda kastederek, ben do?ru kamuflajly figür yapaça?ym, insanlary bilgilendirece?im diyerek figür yapmaya ba?lamy?tyr. Benim egomdan dem vuran ki?inin tavry ortadadyr. Anlayaca?ynyz olaylaryn hiç kimseyle ilgisi yoktur. Bu tamamem olay yaratmak için sebeb aramaktyr.

SAYGILAR
IP
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:34
Neden ?imdi, susma vaktim geldi acaba?
Olaylar senin tarafyndan geli?tirildi sanyyorum.
Daha fazla uzamasyny istemiyorsan polemik yaratmaktan vaz geç.
Ynsanlaryn vakitlerini bo?a harcamyyalym.
IP
judas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 772
bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:37
-->

Düzenleyen judas - 14/04/2008 Saat 00:42
feed the troll
IP
konskript
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29
bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:38
Bu yazyyy dün gece yazmy?tym,tarty?ma uzamasyn diye yayynlamadym ama sanyyorum ki bazylary sustukça bazylary co?acak.

Bazy arkada?lara yazmadan önce neye cevap verdiklerini okumalaryny rica ediyorum.Yoksa laflary cymbyzlayyp kendi baky? açymyza çekmemeliyiz mi demeliyim?..
Yorum kaldyryrym usluplu oldu?u sürece lafyny söyleyen ilk mesajymy okuyabilir mi lütfen.

Sormak istediklerim:
Hangi bilgidir ki o ben almak istememi?im de zorla verilmeyece?i bana hatyrlatylmy??
Ben maket yapmak için izin istemedi?imi,sadece yorum yapmak için sizlerden izin isteyece?imi söylemi?tim ama siz büyük bir tevazuh gösterip zaten bana totalinden izin vermi?siniz fakat bu kanyya nerden vardynyz?
Yapty?ym maketi yayynlarym tabiî ki desturlarynyzy aldyktan sonra ama sizden izin isteyebilir miyim ki;elime daha güzel bir makine geçti?i zaman foto?raflary düzgün çekeyim,insanlar karga?yk burgacyk ?eyler görmesin?…Malumunuz kendisi 54 mm cik bir minyatür…(Jack Sparrow da olur Cenk Sypao?lu da olur keyfinize kalmy? isimlendirmek…)
Neden benim yazylarym ysrarla sonuna kadar okunmady,yada ?öyle mi sormalyyym nasyl bir beceriyle cymbyzla çekildi?Bir kysmy bilerek dikkate alynmady?
Önceden uslubu ?irazeden çykarmy? bir zat olarak,daha sonraki yazynyzda ama bakyn benim uslubum böle bana saldyrdylar demek ne derece inandyrycyly?a sy?ar?Sonradan çevirmek ne kadar kurtaryr?Çevir kazy yanmasyn mydyr?
Hobbytime ne alakadyr?Neden ismi kary?tyrylyr?bir açyklamasy var mydyr?
Projeniz ba?kalarynyn ruyalaryny süsleyen bir projenin can simidi gibi imdada yeti?mesi ürünü müdür?
Birçok modele artyk bir ?ey bulamayyp da zorlama,kafadan uydurma noktasyna varabilecek ele?tiriler yaparken birgün tatly ruyanyzdan uyandyrylyp do?ru ele?tirilere maruz kalabilece?inizi hiç dü?ündünüz mü?

IP
konskript
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:39
Devamy geliyor yazycaklarymyn bugünki ipe sapa gelmez açyklamalynyzdan sonra...Sabredin çocuk gibi kaçmyyorum...
IP
konskript
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:41
Bu arada benim ara gazym ba?klarynyn sözleri de?il,playlistlerimdeki müziklerdir konu ba?lyklary ve tarty?malardaki argümanlarda...

Düzenleyen konskript - 14/04/2008 Saat 00:44
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:48
bu konu artyk her sykyntysy olanyn birbirine cevap verdi?i bi yer haline geldi....açylmasyndaki amaç dün ak?amki gerginli?i alyp ba?ka yere ta?ymak ordada eritmekti....ancak konular birbirine girince acaip bi hal aldy..bir tatsyzlyk olmadan kilitlenmesinde fayda görüyorum....herkes oturup maketini yapsyn...
IP
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:54
Ynaç istersen uzatmayalym, yukarydaki mesaj sence neden silindi, bir onu dü?ün istersen. Her halde iyi bir ?ey yazdy?y için de?il. Olayyn buraya gelmesinde seninlede ilgili bir ?ey söz konusu de?il.
Hep hatyrlatyyorum bir kere daha hatyrlatyyym, ben ilk mesajymda görü?leriniz ve iyorumlarynyz için te?ekkürler yazdym. Vermi? oldu?unuz bilgiler yanly? de?il yazdym size hak verdim ve saygy duydum.Bir daha ki sefere daha düzgün yapaca?ymy söyledim. Bunun daha ötesi varmy? Olayy kapatalym ve bir birimizi kyrmayalym lütfen. Te?ekkürler.
IP
konskript
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:55
Artyk susuyorum diyip sürekli konu?mak sizin tezcanlyly?ynyz my yoksa ben abukta olsa lafymy sokarym aga dü?ünceniz mi?
Bazy yeni olu?turulan ekolün bir parçasy olmanyn sonucu mu bu kadar ele?tiriye maruz kalmanyz?
Yeni olu?an ekol:her ?eye full ya?…Be?enmesem de syrf yakynymdyr ba?kalaryndan kyymetlimdir deyip co?turma…Olmamy? ?eylere syrf anlyyorum diye gözükmeye çaly?yp olmu? demek…Syrf madem ben yapmadym kötülemeliyim,uydurayym artyk madem geçerli bir ?ey bulamyyorum…
Lan ben tek ba?yma kaldym,öyleyse bana bi?i yazanlary klan olu?turmakla ve “zavally bana” bula?mak la suçlayayym…

Düzenleyen konskript - 14/04/2008 Saat 01:00
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 00:56
Batur Bey,

Karakter olgunlu?una tam eri?memi?, üç maket birle?tirip kendini dinletecek iki ki?i bulunca bunun yaratty?y sahte güçle ba?y dönen "ü.s.ta.t"lar türemeye devam etti?i sürece sanyrym maket yerine tarty?ma üretimi tam gaz sürecek.

"Buralar böööööle bostandy beaaa" yakla?ymlaryna girmek istemiyorum, fakat görünen o ki kötü modelciler iyileri sürdü buralardan. Kötü modeller de iyilere baskyn çykty.

Ben rahatlamak ve kendimi e?lendirmek için bir hobi olarak bu i?le u?ra?yyorum. Ak?am ak?am bin tane derdimin arasynda bir de bunlarla u?ra?mak, tanymady?ym adamlaryn arkamdan sövdü?ünü duymak, üç be? dandik plastik parçasy için telefonla tehdit edilmek için yapmyyorum bunlary. Yoruldum usandym.

Bundan sonra da payla?ym mayla?ym yapmyyorum. Çok merak eden özel mesajdan soraca?y varsa sorsun. Zaten foto?rafyny basty?ym maketlere hemen ko?up yorum yazsyn diye eline hazyr metin tutu?turdu?um "yaverlerim" de yok. Yapycy ele?tiri zaten yapan yok. Demek ki benim kimseye bir ?ey katty?ym yok, kimsenin bana da bir ?ey katty?y yok.

Kavga gürültünüzle size iyi e?lenceler. Ben dertlerime ve maketlerime dönüyorum.

Son olarak, bunun bir hobi, bir bo? zaman u?ra?y oldu?unu unutup küçük hyrslarla çyldyran ve bu bozulmayy yaratan tüm arkada?lary da tebrik ediyorum. Sa?olun, iyi ki varsynyz.

Herkese iyi geceler.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 01:16
Ben modelleri iyi yada kötü diye ayyrmam, sonuçta ortada bir emek vardyr, o ki?i vakit ayyryp bu i?i yapmy?tyr. Bunu iyi kötü diye de?erlendirmem.
Yyile iyi olduklaryny her ?eyleriyle ortaya koymalydyr.
Yaptyklaryyla ve yazdyklaryyla. Ben kimseyi buradan sürme çabasy içerisinde de?ilim, zira biz bunun örne?inide gördük. Toplu halde sürüldük bir zamanlar.
Bu güne kadar polemi?im olmady?ynyz yazmy?tym(kimseyle) umarym bundan sonrada olmaz. Ben model yapmaya çaly?yyorum.

Ynanç kimseye ya? çekti?im yok. Forumun tamamyny dola?, yorumlarym sadece be?endi?im figürleredir. Be?enmediklerime bir ?ey yazmam, syrf böyle polemik olmasyn diye. Ayryca çok nadir ho?uma giden tanka uça?a yorum yazarym. Bu di?erlerini be?enmedi?im anlamyna gelmesin lütfen. Anlamady?ym konular hakkynda yorum yazmamayy tercih ediyorum. Tank, uçak, gemiden anlamam yorumda yazmam. Ama hepsini incelerim.
Tek ba?yma kaldy?ym do?rudur, ama ba?kasynada ihtiyaçym yoktur. Kimsenin savunuculu?unu yapmam. Hala yazmak niyetindeysen sen bilirsin ama bundan sonra sana cevep niteli?inde bir yazy yazmayaca?ym.

SAYGILAR
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
bullet Gönderim Zamanı: 14/04/2008 Saat 01:21
Orjinalini yazan: Levent Basara

Onca mesajyn arasynda dikkatimi tek bir ?ey çekti o da foruma yeni üye olan karde?imizin cumburlop off-topic bölümüne girmesi ve yazylanlardan anynda etkilenip maket yapmaya ba?lamamayy dü?ünmesi. Yani okunacak o kadar makale var, galeri bölümü dolu, sen tut camianyn sivri dilli, hyrsly my hyrsly, pek mühim ?ahsiyetlerininin geyiklerini oku. Olacak i? mi ?imdi bu?

Gerçekten ilginç.
Bi ara konu ba?ly?y F-5 filan myydy diye ?üpheye dü?tüm o yazyyy okurken :).
IP
<< Önceki Sayfa   12 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04