Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Figür
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Figür
Mesaj icon Konu: 1/10 waffen ss Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
jacko
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 208
Alıntı jacko Cevaplabullet Konu: 1/10 waffen ss
    Gönderim Zamanı: 07/04/2008 Saat 12:32
Firma:Young miniatures
Ölçek:1/10
Malzeme:resin

Kaliteli bir model. Yapym a?amalaryny payla?mak istedim yüz ve kyyafet tonlamasy yapylmady henüz. ilk oak leaf çaly?mam umarym tutmu?tur hertürlü öneri ve ele?tiriye açyktyr
Saygylar..

IP
sadak ta?yyycy
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 440
Alıntı sadak ta?yyycy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/04/2008 Saat 12:40
Ba?ar Ellerine sa?lyk, çok güzel bir kamo çaly?masy olmu?.
Yüz ve göz boyama da çok tatmin edici ama, takyldy?ym bir nokta var. Yüzde Gölge biraz daha olabilirmi? gibi geldi bana.(Ben süeb sava?çysynda gölgeyi vallejo flat brown yardymyyla yaptym.Bkz.)
Birde Ba?ar senden ricam bir dahaki figürleri 'lütfen' Kutu içi boyasyz haliylede foto?raflaman. Bizi bu zevkten mahrum etme.

Kolaylyklar.............
IP
sadak ta?yyycy
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 440
Alıntı sadak ta?yyycy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/04/2008 Saat 12:42
Yüz tonlamasynyn yapylmady?yny yeni gördüm , Özür.
Syrt ayrynty fotosuda isteriz.........

Düzenleyen sadak ta?yyycy - 07/04/2008 Saat 12:48
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/04/2008 Saat 13:02
Yorum için te?ekkürler serkan. birdaha ilk halini foto?raflarym. aslynda bununda kutudan çykan halini çekmi?tim ama belgelerim deryasynda kayboldu heralde. denk gelirse yayynlarym hemen.Kamuflaj rötu? istiyor gibi hemen bir el atmak lazym.
Bir düzeltme yapayym hemen, kyyafetin gölgelemesi yapyldy sadece y?yk uygulamasy yapylmady birde göze hare yapylacak ayryyetten

Düzenleyen jacko - 07/04/2008 Saat 13:03
IP
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 435
Alıntı Metin TÜRKO?LU Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/04/2008 Saat 16:08
Ba?ar kolay gelsin. Figürün gözler mi iri, yoksa sen mi biraz iri çaly?tyn? Bana biraz büyük gibi geldi. Kamufylaj çaly?man gayet ?yk olmu? eline sa?lyk.
Ancak mi?ferin içerisi boyamamy?syn. Bildi?im kadaryyla mi?ferin üzerindeki kuma? içeriyede dönüyor.(en azyndan bir kysmy)
Kamufylaj çaly?malarynda gölge y?yk belli etmek zordur. Sana önerim,ana rengi attyktan sonra y?yk gölge çaly?masyny yap, daha sonra kamufylajy at. Böylece gölgenin ve y?ygyn etkisi daha anla?ylyr olur.
Ufak bir öneri daha, büstü bir yere sabitleyerek çaly?yrsan daha rahat edersin (böylece, boyady?yn yerlere elin sürtünmesinden dolayy boya a?ynmasyda meydana gelmez.)
Sonunu sabyrsyzlykla bekliyorum kolay gelsin.
Küçük ?eylere fazla önem verenler ellerinden büyük ?eyler gelmeyenlerdir. EFLATUN
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/04/2008 Saat 17:01

Te?ekkürler metin bana gözlerinin boyutlary normal geldi tamamy bitti?inde tekrar de?erlendiririz olmazsa biraz oynarym üzerinde.
Mi?ferin içine gelince katlanan kysmy sonbahar olarak yapmayy dü?ünüyorum karar veremedi?im içinde byraktym. büstün altynda sabitlenmek için kocamaaan bir delik var foto?raf çekmek için çykardym;) önerilerin için çok te?ekkür ederim
IP
Lt von Witzland
Üye
Üye

Gönderilenler: 159
Alıntı Lt von Witzland Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/04/2008 Saat 19:39
Ön tarafy hariç hicbir kysmy kaskyn icine dönmüyor; kylyf siyah kancalarla kaskyn kenaryna tutturuluyor; sonbahar tarafy gorunmuyor (Hatta yandan ve arkadan kylyfa ragmen kanca ile tutturulan noktalar dy?ynda kysmen kaskyn goründü?ü haller olabilir.) Sonbahar/ky? tarafy yukarda kalacak sekilde yapsaydynyz di?er tarafynyn kamuflajy yukardaki tarafyn bordürlerine döndü?ü için kylyfyn kenarlaryndan görünebilirdi.
IP
obernbayern
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 140
Alıntı obernbayern Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2008 Saat 06:30
Ba?ar, benim önerim yüzle alakaly olucak. Hatta tamamyyla gözle ilgili, Valejonun fyrçayla sürülebilen vernikleri mevcut, bu verni?in parlak olany ile en son yüz tonlamasy bitince gözlerinin içini vernikle, çok canly bir görüntü sunar ve oranty problemini ortadan kaldyryr. Ankaradaki Model Day organizasyonunda göstermi?tin figürü hatyrlarsan sadece astary vardy; o zamandan bu zamana çok güzel bir sonuç elde etmi?sin eline sa?lyk.
2.stabsbattalion, 8.kompanie,Grossdeutschland ! Leutnant Kurt Müller ! www.reenactingturkey.net
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide