Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Boyalar
 Modelsitesi Forumu : Genel : Boyalar
Mesaj icon Konu: Mat Beyaz Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Artt
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Konu: Mat Beyaz
    Gönderim Zamanı: 08/03/2008 Saat 20:50
Sevgili arkada?lar,
Mat beyaz enamel ararken kazayla (tamam kaza de?il körlük) revell email color diye bir?ey aldym. Kapakta sm371 yazyyor. Ben beyaz sandym ama grimsi ve çok koyu kyvamly bir?ey çykty. Nedir bu astar falan my?

Asyl sorun Beyo?lu civarynda boya bulamyyorum.Be?ikta? Hobi Centerdan alyyordum orasy kapanynca ortada kaldym. Bu civardaki oyuncakçylar ve kitapçylary dola?tym saçma sapan renkler var ellerinde. Acil mat beyaz enamele ihtiyacym var (maket yarym kaldy da gazym kaçmasyn istiyorum.) Pazar günü bunu bulabilece?im bir yer biliyor musunuz?

Hatta elinde fazla olan ve yaryn yolu Beyo?luna dü?ecek olan varsa belki bir iyilik yapyp yanynda getirir. Ben de boya bedeli+deniz manzaraly kahve ile te?ekkür ederim(i?yerim bo?az manzaraly da ayyptyr söylemesi) 09-19 arasy i?teyim ilgililerden haber bekliyorum efendim...
Tüfek icad olundu mertlik bozuldu...
http://medievaldio72.blogspot.com/
IP
Lt von Witzland
Üye
Üye

Gönderilenler: 159
Alıntı Lt von Witzland Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/03/2008 Saat 18:16
Pazar günü böyle durumlar kar?ysyndan Taksim'den metro ile ula?abilece?iniz aly?veri? merkezlerindeki oyuncakçylary deneme gibi fikir geldi aklyma ama bilmem i?e yarar my; yarar myydy e?er ben bu mesajy Pazar günü görmü? olsaydym; vs vs, sorular, sorular...
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/03/2008 Saat 18:28
Beyo?lunda bulamyyor musunuz? Mephisto'ya baktynyz my? Ystiklal Kitabevi'nde de vardy bir ara ama az kalmy?ty son gitti?imde. Bir dönem D&R'da da vardy.
Consume Ergo Sum
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/03/2008 Saat 19:13
Mesajin güncelligi pek kalmamis ama yinede belki yardimi olur.. Merak etmeyin, aldiginiz boya enamel.. Email, enamel boyanin almancadaki adi.. Yalniz aldiginiz renk yanlis.. Kapaktaki SM seidenmatt kisaltmasi ve yari mat gibi bir anlama geliyor.. Aradiginiz mat beyazin revell deki kodu "5".. Sizin aldiginiz renk ise, revell kataloguna göre acikgri.. Koyuluk ise, revell´in bazi boyalari böyle asiri yogunlukta oluyor.. SM lerde daha cok karsilasilan bir durum bu..
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/03/2008 Saat 02:25
Orjinalini yazan: Jolly Roger

Beyo?lunda bulamyyor musunuz? Mephisto'ya baktynyz my? Ystiklal Kitabevi'nde de vardy bir ara ama az kalmy?ty son gitti?imde. Bir dönem D&R'da da vardy.

Yok.Bu civardaki hiçbir kyrtasiye ve oyuncakçyda beyaz yok. ?ansyma annemlere gitti?im bir gün eski raflardan birinde buldum.?imdi bu bitene kadar yenisini bulurum artyk.
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/03/2008 Saat 02:31
Orjinalini yazan: Lt von Witzland

Pazar günü böyle durumlar kar?ysyndan Taksim'den metro ile ula?abilece?iniz aly?veri? merkezlerindeki oyuncakçylary deneme gibi fikir geldi aklyma ama bilmem i?e yarar my; yarar myydy e?er ben bu mesajy Pazar günü görmü? olsaydym; vs vs, sorular, sorular...

Y? ve ev Beyo?lunda, Pazar günleri çaly?ty?ym için evden i?e giderken hyzlyca almayy planlyyordum vaktim olsaydy zaten aklymda dedi?iniz ?ey vardy. Gene de te?ekkürler.
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/03/2008 Saat 02:41
Orjinalini yazan: freeman

Mesajin güncelligi pek kalmamis ama yinede belki yardimi olur.. Merak etmeyin, aldiginiz boya enamel.. Email, enamel boyanin almancadaki adi.. Yalniz aldiginiz renk yanlis.. Kapaktaki SM seidenmatt kisaltmasi ve yari mat gibi bir anlama geliyor.. Aradiginiz mat beyazin revell deki kodu "5".. Sizin aldiginiz renk ise, revell kataloguna göre acikgri.. Koyuluk ise, revell´in bazi boyalari böyle asiri yogunlukta oluyor.. SM lerde daha cok karsilasilan bir durum bu..

Bilgi için te?ekkürler. Aceleyle hiç i?ime yaramayacak bir renk almy?ym, herhalde bozulana kadar kutusunda kalacak. Yhtiyacy olan varsa hediye edebilirim.
IP
Wngwie
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 14
Alıntı Wngwie Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/03/2008 Saat 09:57
taksim'de hobi2001 var! ben ordan alyorum.
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/07/2008 Saat 22:09
Orada da kalmamy?. Ynanylacak gibi de?il Ystanbulda mat beyaz enamel bulamyyorum...
Yçinizden biri tüm beyaz boyalary stokladyysa hemen söylesin büyük günaha giriyor... :)
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/07/2008 Saat 02:27
Bende var.
IP
Artt