Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Phantoms Phorever
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler : Phantoms Phorever
Mesaj icon Konu: 1/48 F-4E THKv Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
onurku
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 440
Alıntı onurku Cevaplabullet Konu: 1/48 F-4E THKv
    Gönderim Zamanı: 24/02/2008 Saat 17:59
Herkese merhabalar,
Son modelimiz Revell 1/48 ölçek F-4F kiti kullanylarak yapylan Türk Hava Kuvvetleri F-4E. Boyalar Humbrol 116,117,118 alt renk Gunze. Ayryca bu boyalary ölçe?e göre açmakta kullanylan Humbrol 34 beyaz. Uça?yn burnunda siyah olarak Humbrol 33 ve Revell 9 kullanylarak renk farky yaratylmaya çaly?yldy. Vernik olarak altta Future ve mat vernik olarak Revell kullanyldy. Decaller ise Cam Decal'den Türk stenciller, Turkuaz fors ve numara, Pm'in eskiden çykartty?y rakamlardan ise ön tekerlek kapa?ynda bulunan numaralar yapyldy. Koltuklar Verlinden marka. Bunun dy?ynda kalany kutudan çykanlar. Yleride yakyt tanklary ve belki bombalar, kit ile ilgili gaz kaçmasy geçince eklenecek. Bu arada resimleri çektikten sonra fark etti?im kanopide kalan maskeler de söküldü.

IP
onurku
Üye
Üye
Simge

Alıntı onurku Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2008 Saat 18:01

IP
onurku
Üye
Üye
Simge

Alıntı onurku Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2008 Saat 18:02

IP
F-4E
Üye
Üye

Gönderilenler: 1158
Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2008 Saat 18:31
hazyr servisteki F-4 ler topi?ine naziremi yaptyn birader.Ellerine sa?lyk.Nihayet bitirdin...Yakyndan görelim birde...Kanopileri Fuçuramy daldyrdyn...3üncü ve 10 uncu resim yedi bitirdi beni...kal sa?lycakla
IP
onurku
Üye
Üye
Simge

Alıntı onurku Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2008 Saat 22:40
Abi hemen Future kysmyny çözmü?sün. Do?rudur direk batyryp çykarttym. :) Zaten tam bitmi? sayylmaz ama daha çok uzun bir süre pek elime almayy dü?ünmüyorum. Artyk yeni projelere geçelim ileride üzerinden geçeriz.
IP
desert-rat
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 297
Alıntı desert-rat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2008 Saat 00:17
ellerinize sa?lyk ho? bir çaly?ma olmu?...
4 EVR COOL
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1151
Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2008 Saat 09:01
Ellerine sa?lyk Onur. Kamuflaj tonlamalaryn çok güzel. Temiz bir çaly?ma olmu?. Vietnam F-4'lerde ço?u zaman tan renginin tonlary beni rahatsyz eder ama senin uçakta bu sorun yok, gayet güzel duruyor.
Tek bir ?ey söyleyece?im o da kady kyzynda olur; biraz nozzle'larda tonlama yap. Hadi bakalym 48 aleme ho? geldin, fantor olsun ta?tan olsun :)

IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2008 Saat 18:03
Orjinalini yazan: onurku

Abi hemen Future kysmyny çözmü?sün. Do?rudur direk batyryp çykarttym. :) Zaten tam bitmi? sayylmaz ama daha çok uzun bir süre pek elime almayy dü?ünmüyorum. Artyk yeni projelere geçelim ileride üzerinden geçeriz.

Parçayy batyryp çykardyktan sonra future tekrar kullanabiliyormusunuz?
Türkiye'de satylan yer cilalaryndan alternatif kullanabilece?imiz bir ürün var my?
Koray Fenman
IP
onurku
Üye
Üye
Simge

Alıntı onurku Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2008 Saat 18:48
Tolga Abi, Ogün Bey yorumlar için te?ekkürler. Nozzle kysymlaryna gelince airbrushlar bozuldu. En kysa zamanda Arkut amcasynyn elinden öpmeye götürece?im. :) Koray Bey batyryp sade kanopi parçasy oldu?u için hyzly bir ?ekilde batyryp çykartyyorum. Herhangi bir tortu veya boya parçasyna rastlamadym ?i?enin içerisinde. Di?er yer cilalary ne tür tepki verir inanyn hiç denemedim. Malum Future ile ilgili çok deneme yapyldy. Zaten ufak bi ?i?e edinseniz sizi çok uzun süre idare eder. ITM'de var diye duydum ama uzun zamandyr gidemiyorum oraya da.
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2008 Saat 19:01
Onur, ellerine sa?lyk güzel oldu. Y?çilik olarak güzel, gerçekçilik olarak olumlu... vesaire.
Boya tabancasy konusunda olaya el atynca ba?ymda dur yoksa alet elimde istemeden rehin kalyyor biliyorsun :)
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2008 Saat 19:13
Orjinalini yazan: KFKF

Orjinalini yazan: onurku

Parçayy batyryp çykardyktan sonra future tekrar kullanabiliyormusunuz?
Türkiye'de satylan yer cilalaryndan alternatif kullanabilece?imiz bir ürün var my?

Future'un burdaki en yakyn muadili Pronto yer cilasy fakat Future gibi ?effaf de?il kyvamy da daha farkly.Ben aldym ama kullanmadan vazgeçtim byraktym.Canopy parlatma i?lemi için zaten Future haricinde di?erleri olmuyor benim bildi?im.

Bence direk Future alyn,Süleyman Girit beyle ba?lanty kurarak bir ?i?e edinebilirsiniz.

Parça Future'un a?zyndan zaten geçer ama risk almamak için ayry bir kaba koyabilirsiniz.Sonra hemen geri ?i?eye bo?altyrsynyz huni ile.Ziyan olmamy? olur.
IP
oruç reis
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 934
Alıntı oruç reis Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2008 Saat 19:20
Arkada?lar konu Türk F-4'den açyldy birde bu siteye bakmanyzy istiyorum adam deli i?i yapmy? ama benim kanaatimce akyllara zarar....Tek bir ?ey var yunan uça?y...
http://imageevent.com/scalephantomphixer/modelling/f4ehafpeaceicarus?n=0&z=3&c=3&x=0&m=6&w=0&p=72
Bolu-Angara'ly Modelci
IP
KursadA
Üye
Üye

Gönderilenler: 608
Alıntı KursadA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2008 Saat 02:03
Gayet guzel olmus, tebrikler.
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 208
Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2008 Saat 09:56
Orjinalini yazan: oruç reis

Arkada?lar konu Türk F-4'den açyldy birde bu siteye bakmanyzy istiyorum adam deli i?i yapmy? ama benim kanaatimce akyllara zarar....Tek bir ?ey var yunan uça?y...
http://imageevent.com/scalephantomphixer/modelling/f4ehafpeaceicarus?n=0&z=3&c=3&x=0&m=6&w=0&p=72

Yunanlylar modernizasyonu abiye yaptyrdylar galiba
IP
balpete?i
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 386
Alıntı balpete?i Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2008 Saat 10:14
güzel olmu? elinize sa?lyk. ufak bir bilgi vereyim, 022 numara ?u an gri renkli...
161...
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2008 Saat 14:30
Orjinalini yazan: jacko

Üç be? ampul eklemi? bitirmi? abi, di?er fantomunun yanynda pek lafy edilmez bence bunun, gerçi o uça?yn henüz bitmi?ini göremedim.

1

2

3

4

5
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 208
Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2008 Saat 14:44
Orjinalini yazan: Ares

Üç be? ampul eklemi? bitirmi? abi, di?er fantomunun yanynda pek lafy edilmez bence bunun, gerçi o uça?yn henüz bitmi?ini göremedim.

1

2

3

4

5

Hakikaten ba?tan yaratmy?.Atalar bo?una dememi? El elden üstündür diye:)
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/02/2008 Saat 11:45
Orjinalini yazan: Ares

Biraz zor bitecek gibi...
Koray Fenman
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma