Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Miniler
 Modelsitesi Forumu : Uzaktan Kumandalı Modeller : Miniler
Mesaj icon Konu: mini-z yardymy... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
omerkync
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 38
Alıntı omerkync Cevaplabullet Konu: mini-z yardymy...
    Gönderim Zamanı: 11/10/2007 Saat 17:05
merhabar;
bu aralar bayram vs. paralaryyla mini-z almayy planlyyorum.fakat amacym aleti cokta modifiye etmedenalyp evde turlamak.arastyrdym, birkac cesit ?asi var .hangisi en dayanyklysydyr?? Birde bu alet 170 euro civary fakat bunun üstüne ne gibi seyler almak gerekir evde hyzly hyzly turlamak için ?? birde bu aletler nerden alynyr netten bakabilecegim bi adres var my ??
yardym ederseniz sevinirimm...

ömer kync

Düzenleyen omerkync - 11/10/2007 Saat 17:12
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/10/2007 Saat 23:07
Evde oynayacaksanyz mini-z almayyn, alacaksanyzda evde oynamayyn; sebeplerine gelirsek.

- Ebadyna göre oldukça hyzly olup bu i? için uygun olmayan zeminlerde kontrolu zordur dolayysyyla önce aletin kendisine ikincil olarakta mekana (sandalye, fiskos masasy bacagyna, duvaryn syvasyna, kedi kopek turevi cesitli evsel beslenigelen mahlukata) zarar vermek muhtemeldir.

- Arkadan iti? iki çeker oldu?u için marley parkede düz gitmeyecek, haly vesairede en iyi ihtimalle takylacak, kötü ihtimalle yerden toplady?y miniskül pislikleri yürür aksamda toplayacak, haliyle sistem kitlenip yüke binecek ve zarar görecektir.

- Aracyn hiçbir zaman gerçek performasyna ula?amyyacak bu nedenle bilinçli olarak ayar yapmanyz mümkün olmayacaktyr.

Ylla evde kulllanaca?ym ve cidden performasyny görmek istiyorum derseniz iki seçene?iniz mevcut, ilki Kyosho'nun bu i? için imal etti?i portatif pisti alabilirsiniz; 1000 yurolara denk gelir ve ancak büyük bir salonunuz varsa komple iptal edip pisti kurabilirsiniz haliyle ev ahalisiyle anynda papaz olursunuz. Ykinci yöntem neopren tabakalar alyp onda bir fiyata kendi pistinizi imal edebilirsiniz, gene evde aryza çykmasy muhtemeldir.

Ev seçene?ini eledikten sonra aracy kullanmak için bu i?e tahsis edilmi? pistlere gitmenizi öneririm. Infonuzda nerde ikamet etti?iniz yazmady?y için Türkiye genelinde konu?mak gerekirse, Istanbulda iki adet, Ankara ve Yzmirde birer adet pist oldu?unu söyleyebilirim. Yzmirdeki pistin akybetini ?u an bilmemekteyim. Ankarada iseniz www.model.org sitesinden Safa Toral'a ula?yp detaylary ö?renmeniz mümkün. Istanbuldaysanyz e?er belirtti?im üzere iki seçene?iniz var durum itibariyle, ilki Be?ikta?ta RacingZ (adres bilgileri dükkanlar bölümünde mevcut), ikincisi ise bu i?i Türkiyeye getirmi? olan ve senelerdir ciddi yary?lar düzenleyen TeamGo Racing Center (dükkanlar bölümünde adresi, linkler bölümünde ise sitesi mevcut) pistleridir. TeamGo'nun kemikle?mi? kadrosunu olu?turan modelciler ayny zamanda 1/10 EP, GP ve 1/8 GP kategorilerinde Türkiye ?ampiyonasyna Istanbul'dan katylan yary?çylaryn tamamydyr.

?asi olayyna gelirsek üç adet seçene?iniz vardyr;

-Iwaver; ba?langyç olarak iyidir, dayanyklylyk sorunlary vardyr, yary?larda çok fazla ?ansy yoktur.

-Kyosho; Mini-Z olayynyn mucididir, ba?langyç modellerinin yanysyra yary?larda iddialydyr, modfikasyona açyktyr.

-Sinister; TeamGo tarafyndan tasarlanmy? olup 2007 Nurnberg fuarynda tanytylmy?tyr, Ba?langyç modeli henüz yoktur, tamamen yary? için tasarlanmy?tyr, test sürü?lerinde çe?itli kullanycylar tarafyndan denenmi?, en abarty modifiyeli kyosho ?asili araçlara tur ba?yna 1 ila 1 buçuk saniye fark atmy?tyr (yüklü yurtdy?y sipari?leriyle ulusal gurur haline gelmektedir).

170 euro bütçeyle bu üç seçenekten herhangi birini almanyz mümkündür. Araç+Kumanda kombinasyonu haricinde para harcamanyz gereken hususlar pil ve sarj cihazydyr.

O paraya alternatif olarak 1/10 bir elektrikli RTR (ready to run, yani araç kumanda dahil) kit almanyz mümkündür misal Tamiyanyn ba?langyç ?a?ilerinden TT-01 yada TL-01 gibi. Türkiye ?ampiyonalarynda çok ciddi para harcamady?ynyz sürece bu ?asilerin bir ?ansy yoktur ama kullanma zevkini ya?atyr.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
omerkync
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 38
Alıntı omerkync Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/10/2007 Saat 09:06
Ufuk bey yardymynyz için cok tesekkur ederim. Evi pist yapma gibi bi ?ansym yok (az önce anneme salonu rc pisti yapalymmy dedim,güldü gecti ). parke zemin oldugu icin de ben en iyisi tamiya lara bakayym. bu arada saryyerde oturuyorum. en büyük korkum da 2 sene önce aldygym nikko rc arabanyn performansy gibi olmasy.bu arac kasynca 15 km falan yapyyo sanyrsam. 1.10 tamiyalar modifiye edilmeden ortalama kac yaparlar ?
bu arada tamyalara baktym,kullanym için gerekenler;
2 kanal,1 servo,tamiya 7.2V racing pack gerekir diyor
bunlar kutudan cykyyormu ?pil dy?ynda neler almak gerekir ??
bu arada herkesin bayramyny kutlarym.

ömerkoyuncu

Düzenleyen omerkync - 12/10/2007 Saat 09:30
IP
sinankirat
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 36
Alıntı sinankirat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/10/2007 Saat 23:58
Evde kullanacaksanyz kesinlikle awd almalysynyz. mr1 ve mr2 arkadan çeki?li oldu?undan parke üzerinde sürekli spin atacaktyr. Fakat awd'lerin amacy zaten evde parke üzerinde drift yapmak. Ben mr2 kullanyyorum ön arka lastikleri standart ama ön lastiklere seloteyp yapy?tyrdym ve ön amrtisörleri yumu?attym bu sayede önden kaymasyny sa?ladym awd kadar olamasada artyk parke üzerinde çok zevkli driftler yapyyorum. Ciddi süratlere ula?abiliyor bu aletler modifiyelisi 50km basar diyorlar ama standart bir mr02 yakla?yk 30-35km sürate çykabiliyor kanymca. Awdlerse daha yava? kalyyorlar.
IP
CT.spayk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı CT.spayk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/11/2007 Saat 13:40
meraba ömer sende bildi?n gibi bizim ma?zamyzda mny-z satylmakdadyr isdersen bi gün bu ayryntylary senle konu?alym.ve sana hangisini tercih edece?ini kara verirsin.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide