Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Haberler
 Modelsitesi Forumu : Duyuru ve Uyarılar : Haberler
Mesaj icon Konu: Kim ne yapyyor Sonbahar-2007 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/09/2007 Saat 22:09
ÖSS senem ve okullardy yazyn olan uçu? e?itimim derken i?ler yava?lady da yava?lady hatta durdu.Tezgahta bo? yatan bir sürü model birikti.

1/144 TF-104 G:Modelimize bir hevesle ba?lanyp toparlandy TuAF dekallerine kadar bulundu ancak makus kaderine terkedildi.

1/144 Space Shuttle:Kendisi abimin maket yapayym ya ben deyipte alyndy?y günden beri beni bekliyor.fyrlatma tanklary ve ana gövde toparlandy(abim tarafyndn) ve sonraabimn toplayy?y sayesinde peyi bir macun takviyesi yemek zorunda kaldy.hal böyle olunca kendisi atölyenin derin kö?elerinde yatmakta.

1/25 Mustang GT 2005:Mustang hastasy birisi olarak aldy?ym ve hatta az buçuk modiye etti?im güzelcene boyayyp uçak yapmam lazym gazyyla kaldyran bir modeldir kendileri.

1/48 A-37 :Kendileri TuAF yapylaca?yndan o modifiye ye gözüm yemedi?inden birazcyk beklemedeler

1/48 Mirage III C:Kendileri toplanmy? macunu her i?i halledilmi? olmasyna ra?men metalik boyamaya tabiri caizse "yemedi?inden" yatmaktalar.(academy)

1/48 Mirage 2000:Zaty ?erifileriyle u?ra?yyorum ?u anda kamuflajy atyldy.haftasonlary kalan bo? vakitlerimde en kysa sürede kom?umuz Yunan hava kuvvetleri olarak bitirmeyi planlyyorum.(Ytaleri)

1/72 UH-60 Blackhawk:macunu tesviyesi her halty bitmesine ra?men burundaki camlaryn biraz daha yüzeyle ayny seviyede olmas gerekti?ini dü?ündü?mden zympara compound zympara compound dan da ü?endi?imden uykularyndalar kendileri.BYtirince Jandarma ya ait olan bir Uh-60 olucak(italeri)

1/72 F-4 E Phantom:beni bilenler bu adamyn tezgahynda olmazsa olmazlardan bir tayyare old?unu bilirler.Korsan filo olarak biticek.Boyahanede bekliyorlar.

1/72 AN-2:Uçu? e?itimim boyunca her ne kadar sabahyn be?inde ko?u? önünde motor çaly?tyrp beynimi da?ytsada bu tayyareyi seviyorum.Bunun i?ini anlatmaya luzum yok tam manasyyla allah uzun ömürler versin yani...(trumpeter)

1/72 CObra:Kendileri yine düzeltilp macun i?i flan filan kara kuvvetleri bünyesinde uçan bir cobra yapylmak istenmekte ancak i?i uzun daha.(italeri)

herkese sevgiler saygylar cümlemize kolay gelsin...
I feel the need The Need for Speed...
IP
panzerjager
Üye
Üye

Gönderilenler: 651
Alıntı panzerjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/09/2007 Saat 22:13
Orjinalini yazan: freeman

Cok ilginc, bu kadar cok maket yapilirken ne kadar azi bitiyor?

harbiden acayip bir durum. herkesin tezgahy acayip dolu ama biten maket aydayylda bir çykyyor..... enteresan.

Düzenleyen panzerjager - 29/09/2007 Saat 22:44
IP
Melih Pekol
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 121
Alıntı Melih Pekol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/09/2007 Saat 22:24
?
MP
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/09/2007 Saat 22:51

Ben hiç liste yazmyyorum, eve gelenler bilir, kyrka yakyn model çe?itli a?amalarda beklemekte, bir kysmy bitecek, bir kysmy uzun süreler daha bekleyecek (15 senedir bekleyen modeller var). Be?enmediklerimi sa?a sola da?ytma sonucunda idealimdeki koleksiyonun küçük bir kysmyny olu?turan halihazyrda seksen küsür modelin bulunmasy ve bu duruma istinaden sergileme ünitelerimin limitlerine varmasy sonucu yüksek miktarda maket son a?amaya kadar getirilmi? olarak istiflenmi? durumda (son luftwaffe projeside bu gruba dahil).

Hiç bitmeyecek gibi gözüken modellerin ise durumu tamamen gaz kaçmasy ile alakaly bir husus. Bu gaz kaçmalarynyn ve akabinde o modellerden so?umamyn müessibleri ise ya yeni bir teknik denerken elime yüzümü bula?tyrmamdyr, ya modelin "fatal" tabir edilebilecek bir yapysal defoya sahip oldu?unu o a?amada farketmemdir yada daha düzgün bir kalybynyn piyasaya çykmasydyr.

Burda önemli olan modeli ne kadar bitirmek istedi?inizdir. Ystedikten sonra bütün modeller biter, sarfedilenyok dekal bulamadym, bulsam ne biçim Türk uçaklary yapaca?ym, yok döküman yok, yok kimse elimden tutmuyor sözleri bo? bahaneden ba?ka bir?ey de?ildir, i? ki ki?i modeli bitirmek istesin.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
oruç reis
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 934
Alıntı oruç reis Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/09/2007 Saat 23:03
Ufuk abi haklysyn da ?u husus varki dekalde inan yardymcy olmak istemeyen modelci arkada?larymyz var...Kaç tane türk olacak model var ama gel gelelim DEKAL DEKAL DEKAL
IP
nazilli
Üye
Üye

Gönderilenler: 210
Alıntı nazilli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/09/2007 Saat 23:57
Panda 1/35 UH-1N Twin Huey Boyasy atyldy, küçük parçalar boyandy; ?imdi parlak vernik syrasynda

Ben ayny anda birden fazla maket yapamyyorum, o yüzden birisi bitinceye kadar yenisine ba?lamama tercihindeyim, daha önce denedim, baktym beceremedim; genelde so?uyorum kitten en iyisi dedim teker teker yapmak
It is clear to take off!
IP
Levent Basara
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 293
Alıntı Levent Basara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/09/2007 Saat 00:20
Tolgacym sen önce elinin tersiyle ?öööle güzelce tezgahy sa?ly sollu bo?alt, yer aç. Ankara yary?masynda el koydu?um F-104G'yi yanynda Mr. Muscle fyryn temizleyiciyle birlikte sana geri verece?im. Sil ba?tan yeniden yapyp foto?raflaryny burada yayynlayacaksyn. Hadi koçum benim :)
Bende de bitmeyen modeller ?unlar:
1/48 NF-5B dönü?türme
1/48 Revell F-104G
1/48 Tamiya P-47D
1/48 Tamiya P-51B
1/48 Airfix Saab Viggen
1/35 Italeri Kubelwagen
1/35 Italeri Puma
Bunlardan herhangi birini yylba?yna kadar bitirebilirsem benim için büyük olay olur. Bir ikincisini de yaza kadar bitirebilirsem artyk havamdan geçilmez.

Düzenleyen Levent Basara - 30/09/2007 Saat 00:20
I'd Rather Be Flying...
IP
wehrwulf
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 214
Alıntı wehrwulf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/09/2007 Saat 00:47
2007 çok ilginç ba?lady.Kendime airbrush aldym.Badger 100 LG.Mayysdy galiba.Sonra kompresör alacaktym.Araya yaz(cehennem) girdi o i? öyle kaldy.Kyrylan ?evkim yerine gelsin diye bekliyom öyle.Tezgah lafyna uyuz oldu?um için dolapta duran bitmemi? maketlerim diyim ben.

Hepsi 1/35 ve astarlary atylmys halde
U.S Halftrack
Willy jeep
Scout car (rus veya ameligan olcak)
JS-2
T-34 (76 ve 85)
Sdkfz 7/2 (yada 1)
binimum figür
Berlin diorama zemini
binimum ucaksavar ve anti-tank silahy
Asker tasyma gemisi
warhammer figür
bide cyplak kadyn ismini bilmiyom.

Bunlar yylsonuna kadar bitsin bende burdan...neyse..
Varly?y bir?ey kazandyrmayanyn,yoklu?u hiç bir ?ey kaybettirmez aga
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/09/2007 Saat 15:50
-Aylardyr bitiremedi?im 100 yyl sava?lary Yngiliz kalesine Fransyz saldyrysy diosu
-Bir dosta hediye etmek için ba?lady?ym Yngiliz ?övalyeleri vinyeti
-Ystanbul ku?atmasy maketi hazyrlyk a?amalary kapsamynda Osmanly topu haline getirmeye çaly?ty?ym Zvezda Medieval Heavy Bombard seti (fikri olan beri gelsin)
hepsi 1/72
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 503
Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/09/2007 Saat 18:36
Merhaba..Naçizane bendeki modeller de a?a?yda syralanmy?tyr:)
-1/72 academy p-47
-1/72 academy p-51
-1/48 tamiya mig-15
bunlar monte edilmi? vaziyette.Kompresörün tabancaya ba?lanan kysmy ile ilgili sorun biter bitmez boyanacaklar in?allah.tabii bunlar ilk pistole ile boyanan modellerim olacak.(elime yüzüme bula?tyrmaz isem tabiii)
IP
heydrich
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 408
Alıntı heydrich Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/10/2007 Saat 08:01
Ben bi?ey yapmyyom Arkada?...O kadar.Havalar so?usun bakaryz tekrar...
vileda'dan isin kilici olurmu
IP
Clio172
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 511
Alıntı Clio172 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/10/2007 Saat 08:40
- 1/35 tamiya k.tiger porsche turr. w zimmerit: öncelik bu modelde. hemen hemen her?eyi ilk defa uygulady?ym için "deneysel model"e dönü?türmemek için u?ra?yyorum.

- 1/72 revell bradley: sadece paletleri ve kirletmesi kalan bu güzide model nedense 2 senedir dolaptaki yerini koruyor.

- sa?a sola saçylmy? 2-3 adet 1/144 f14: do?al yollardan kirlenmeleri bekleniyor diyip yyrtayym bari :)

herkese kolay gelsin...
Hakan Yalcinkaya
M-41 "Bulldog", M-36 "Jackson" R.I.P. (2002-2011)
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/10/2007 Saat 08:59
Iyy ?ey bende...yyy...ne vardy yahu...yyyy....var bir?eyler..beynim sulandy artyk...
Consume Ergo Sum
IP
Burak Özdil
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 719
Alıntı Burak Özdil Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/10/2007 Saat 14:22
- 1/48 AH-1W Super Cobra (T.K.K) uzun zamandyr beklemede. Modelin gövdesi vs. tamamlandy. Kamuflajy nasyl yapaca?yma henüz karar veremedim birde decallerin hazyrlanma i?i var. Sanyrym bu modelin biti?i 2008 Ocak - ?ubat olur.

- 1/48 HH-60J Jayhawk bitme noktasyna geldi. Model dekal konusunda beni bir hayli yordu. Çok kaliteli olmasyna kar?yn çözülme ve akmalar ya?adym. Ama sonunda bitti denebilir. Cumartesi resimleyip koymayy dü?ünüyorum.

- 1/48 RH-53D Iran donanmasyna ait bir model. Bu ?ekilde yapmak istememin nedeni çok ho? bir kamuflajy olmasy ancak bu da dekal konusunda beni yoracak gibi her an "Operation Eagle Claw" RH-53'üne dönebilir (Son derece ironik bir durum :) )

-1/48 MH-53J Pavelow. Detay seti vs. her?ey hazyr sadece gazy yok :) Model olarak Revell'in CH-53 kitini kullanaca?ym ancak sonderece detaysyz bir kit. içi bombo? bende en azyndan plastik çubuklarla içini detaylandyrayym istiyorum. Son derece kapsaly olaca?ynda ciddi gaza ihtiyaç var :)
Artyk 1/72 AFV yapyyorum (arada kaçamak yapmayaca?ym anlamyna gelmez :) )

http://miniafv.blogspot.com/
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/10/2007 Saat 15:44
- 1/72 Italeri A-6E: Vernik atylyrken sorun çykty. Düzeltmeye çaly?yyorum.

- 1/48 Tamiya F4F-3 Wildcat: Yeni ba?aldym. Kokpit toplanyyor.

Syrada
1/48 Accurate Miniatures SBD Dountless
1/48 Hasegawa F-14D
1/35 Dragon M4A3E8
1/35 Tamiya Sd.kfz.7 Prime mover
1/35 Dragon Pak40 75mm (Prime mover'a arkada?)
1/35 AFV Club 105mm WW2 Alman howitzer
1/35 Academy Merkava III
1/700 Tamiya USS Washington
1/700 Trumpeter USS Missouri
1/700 Revell USS Boxer
1/?? Heller Fransyz kalyonu

Düzenleyen KFKF - 01/10/2007 Saat 15:45
Koray Fenman
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/10/2007 Saat 16:02
Orjinalini yazan: panzerjager

harbiden acayip bir durum. herkesin tezgahy acayip dolu ama biten maket aydayylda bir çykyyor..... enteresan.

Di?er bir soruda niye bu kadar çok yarym maket var?

Bir kaç yarym maket olabilir diye dü?ünüyorum. Birinde takylmy?synyzdyr, çok zor çykmy?tyr vb... Ancak görüyorum ki 10 hatta 20 tane yarym maketi olan arkada? var. ???
Koray Fenman
IP
panzerjager
Üye
Üye

Gönderilenler: 651
Alıntı panzerjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/10/2007 Saat 08:47
bazy arkada?lar doktora yapyyor. bu arkada?laryn de?il maket yapmak kutu kapa?y açacak vakti yok. bu arkada?lar 1 yyldyr 5 te biten mesai sonrasy gece 11-12 lere kadar çaly?yp tez yapyyor. buna ra?men ortaya bi?eyler çykarma payla?ma gayretindeler. tahminim ço?umuzun en büyük sykyntysy bo? zamanymyzyn çok az olmasy. özellikle evli olanlaryn daha çok vakit ayyrmalary gereken bir ailesi varken bu i? daha çok yarymla sonuçlanyr. bo? vakit az olunca haliyle gaz kaçyyor ve taze gaz için yeni kutu açylyyor.
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/10/2007 Saat 09:28
Ben komple ba?ka alemlerdeyim. 1/19 RC f-14 yapyyorum bu ara.
Yeminli modelci
IP
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma