Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Bilim Kurgu
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Bilim Kurgu
Mesaj icon Konu: Galactica'dan... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ardeth
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Konu: Galactica'dan...
    Gönderim Zamanı: 27/06/2007 Saat 22:14
Ylk olarak Viper Mark VII.

Viper Mark II lerden daha çok sevdim bu aletleri. Mk II ler ilk göza?rysy sayylyr. Fakat Mark VII ler mükemmel ?ekilde tasarlanmy? araçlar.

velhasyl bunlaryn kitleri var my diye ararken ?öyle bir?ey buldum. Elo?lu Scratch Build yaparak yine ba?army?. Yapmy? bir de 70 USD'ye satyyor.

Buyrunuz link.

http://www.geocities.com/adumas02/viper7.html

Bir di?eri de ?u Galactica modeli.

http://www.starshipmodeler.com/other/bl_minig.htm

http://www.starshipmodeler.org/wfest2k6/v_ta_DSC00408.jpg

Düzenleyen ardeth - 28/06/2007 Saat 16:13
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/06/2007 Saat 09:27
Sevgide?er Aygün beyci?im; "dizay etmek" yerine "Tasarlamak" kullansak? Çok Türkçe saplantylyly?y yapmak istemiyorum (zira biraz var, kabul) ama güzelim Türkçe kar?yly?y varken... di mi ama...:}
"Sculpt olarak"dan kasiti de anlayamadym açykçasy. "Heykellenmek olarak" gibi bir?ey oluyor çevirince. Hani ;1-Sculpting: elle oymak, yontmak, çamurdan ?ekillendirmek gibi bir anlamda ve genelde çamur benzeri malzemeden ekleme ya da granit benzeri sert bloklardan yontarak olu?turma anlamyndadyr; 2-Bu düpedüz ba?tan modellemek, Yngilizce'deki kar?yly?y Scratch Building(Syfyrdan üretmek); de o ba?lamda hani. Güzel aletler tabii o ayry konu. Aygün sen bunu yaparsyn be güzel karde?im. Bakma öyle ejnebi ejderhalaryn fiyatlaryna...

Düzenleyen Jolly Roger - 28/06/2007 Saat 11:48
Consume Ergo Sum
IP
heydrich
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 408
Alıntı heydrich Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/06/2007 Saat 15:52
"dizay" de?il "dizayn" hehehehe:)))
vileda'dan isin kilici olurmu
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/06/2007 Saat 16:13
Gerekli düzeltmeler yapylmy?tyr. :)
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
ilhann
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı ilhann Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/08/2007 Saat 17:13
'' Scratch Build '' nedir ne demektir bu i?leri uzaktan takip etti?im için bilmiyorum da??
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/08/2007 Saat 17:26
"Scratch Build", hazyr parçalar olmadan, kendin pi?ir kendin ye ?eklinde yapylan modelcilik faaliyeti demektir. Genelde gerekli parçalar bulunmady?y zaman detay eklemek istenildi?inde modelcinin etrafynda buldu?u her türlü malzemeyi amacy için kullanmasyyla gerçekle?ir. Örnek olarak, bir uça?a ek parça lazymsa ve siz bunu yo?urt kabyndan kendiniz yaparsanyz bu "Scratch Building" olur. Ayny ?ekilde hazyr kit olmadan da bir ?eyin modelini tamamen kendiniz yapabilirsiniz, ucu tamamen açyk.

Türk modelcilik ya?amyna Hyncal Uluç Türkçesi'nden "skreç", "sykreç" gibi ?ekillerde de girmi?tir. Biri size "O modeli ben skreç yaptym" diyorsa, size yukarda tanymlanan faaliyeti yapty?yny, ek olarak da düzgün Türkçe bilmedi?ini anlatmak istiyordur.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/08/2007 Saat 19:31
Orjinalini yazan: Emroglan

Biri size "O modeli ben skreç yaptym" diyorsa, size yukarda tanymlanan faaliyeti yapty?yny, ek olarak da düzgün Türkçe bilmedi?ini anlatmak istiyordur.

Bu ?ekilde balsadan yapylmy? bir Panzer 4 görmü?tüm.Tamamen el eme?i idi. Akyl sa?ly?y açysyndan uzak durulmasy gereken bir yöntem.Ufak tefek parçalar tamam ama modelin tamamy da skreç! yapylmaz ki :)
IP
europho.to
Üye
Üye

Gönderilenler: 156
Alıntı europho.to Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/08/2007 Saat 10:42
Guzel bir calisma olmus, kolay degil ama yeni bir model yaratayim bastan diye insanin icini kaynatiyor.
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/08/2007 Saat 10:57
Abi biz okulda her sene iki tane yapyyoruz mecburen. Proje teslimlerinde tasarlady?ymyz ödevin ölçekli modelini de teslim etmek zorundayyz. Ha hepsi sallapati oluyor ayry.
Consume Ergo Sum
IP
europho.to
Üye
Üye

Alıntı europho.to Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/08/2007 Saat 11:01
biliyorum. biz ogrenciyken de yardim edersik End. Tas. daki arkadaslara. ama projeyi ciz vs son dakikaya kaliyor hep. soyle keyifle calisilsa tadindan yenmez.
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/08/2007 Saat 11:33
Bir ara bo? vaktimde çizdi?im ecayip heyvanlara benziyen aletlerin modellerini yapmak istiyorum da çok yalan gibi geliyor. Detaya da girmeden Polistren köpükten kütle modeli. Yine de ohooooo....
Consume Ergo Sum
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/08/2007 Saat 12:08
Orjinalini yazan: europho.to

Guzel bir calisma olmus, kolay degil ama yeni bir model yaratayim bastan diye insanin icini kaynatiyor.

Kesinlikle. Fakat raflarda duran maket kutularyny ve yarym maketleri görünce heves sönüyor :D
IP
europho.to
Üye
Üye

Alıntı europho.to Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/08/2007 Saat 12:46
Jolly yapalim diyecegim gaza gelip ama model yapmiyorum, hatta ardethin mesajla raftakileri elden cikartma kararim daha da kesinlesti. Onlar durdukca ben de duruyorum hakikaten. yeni heveslendigin seylerin onune geciyorlar dur bakalim ben once geldim sira benim diyorlar :)
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide