Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: Forum Kurallari(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Kayıt Tarihi: 17/08/2005
Konum: Istanbul
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 883
bullet Konu: Forum Kurallari
    Gönderim Zamanı: 17/08/2005 Saat 23:06
1. Asagida sirali olan hususlara aykirilik gösteren mesajlar görüldügü an silinecektir. Ayrica bu mesaj ya da basliklarinin kilitlenmesi, degistirilmesi ve hatta kullanicinin üyeliginin silinmesi gibi hususlarda forum yöneticileri tam ve tek yetkilidirler.
     
Forumlarda:
   a- Mesajlarda ve kullanilan takma isimlerde ahlaka aykiri;
   b- saldirgan;
   c- küfür/hakaret içeren;
   d- Türkiye Cumhuriyeti Kanunlari’na göre suç niteligi tasiyan;
   e- irk, din, dil, cinsiyet ve cinsel tercih basta her türlü ayrimcilik içeren ifadeler,
   f- Politika, siyaset ve futbol ile ilgili hiçbir mesaj yer alamaz.


2. Internet baglanti hizi düsük olan kullanicilari da zor duruma düsürmemek adina mesajlarda yer alabilecek resim ve kod parçalarina da bir düzenleme getirilmistir. Buna göre her bir mesajin içinde:

   a- maksimum 3 adet resim basilabilir ve bunlarin her birinin dosya büyüklügü 100 kb'yi asamaz...
   b- kullanicilarin imza/avatar olarak kullanacagi resimlerin toplam dosya büyüklükleri 5kb'yi asamaz...
   c- kullanicilarin sayfayi görüntülemelerini engelleyecek ya kisitlayacak özellikler içeren kod parçalari çalistirilamaz.

Bu durumlarin forum yöneticileri tarafindan fark edilmeleri halinde yöneticilerin bu kurala uyumsuzluk gösteren mesajlar üzerinde her türlü degisiklik, düzenleme, silme vs. islemi yapma haklari saklidir.

3 - Moderatörler belli bir konu basligi altindaki yazismalari denetlerler. Ancak bu, moderatorlerin forum kurallari ile ilgili olarak her konu basligi altinda her turlu moderasyon islemi yapmaya yetkili olduklari gerçegini degistirmez.
Adminler ve moderatorler ile ilgili sikayetlerin forum ortaminda kisisel tartisma ile çözülmesine izin verilemeyecegini, bu durumda izlenecek en dogru yolun administrator@modelsitesi.com adresine e-posta ile basvurmak olacagini hatirlatiriz.

4 -Yazdiginiz mesaji göndermeden önce bir kez de "kendinizi baskasinin yerine koyarak" okumanizin aslinda her türlü rahatsizligi daha ortaya çikmadan giderebilecek bir davranis olacagi da açiktir.

5- Quote (Baskasinin mesajindan alinti yapma) özelligini kullanirken çok dikkatli olunmalidir. Mesajin sadece gerekli bölümü alinmalidir, tamami degil. Aksi taktirde dogacak mesaj kirliliginin hepimizi rahatsiz edecegi asikardir.

6- Yazdiginiz mesajlarin daha kolay okunabilmeleri ve anlasilabilmeleri için mümkün mertebe Türkçe'yi düzgün ve noktalama isaretlerini yerinde kullanmaya dikkat ediniz. Unutmayin "ki" bu gibi özensizlikler, mesajinizi okuyanlar tarafindan bilgi/kültür seviyenizi gösterir bir kriter olarak "da" algilanacaktir.

7. Reklam amaçli mesaj atmak her ciddi platformda oldugu gibi bu forumda da yasaktir. Bu mesajlar görüldükleri an silinecektir ( Alim Satim bölümündeki Satis ve Takas mesajlari" bu kurala dahil degildir.) Ticari amaçli üretilen yada ithal edilen yeni bir ürünü tanitmak isteyen kullanicilar site yöneticisiyle temasa geçip inceleme basliginin altinda bu ürünü tanitabilirler.
Sinirlari son derece hassas olan bu konunun asil belirleyici unsuru da forumun tüm kurallarini olusturan "sagduyudur"..
Ticari firmalar forumun Haberler alaninda yeni gelen ürünlerinin tanitimini vs degil, sadece ürünlerin stoga girdiklerini ya da yürürlükte olan kampanyalarinin duyurularini vs. yapabilirler.
Bu duyurularin haber niteliginden ziyade reklam niteligi tasimalari halinde forum yönetimi gerekli gördügü yaptirimlari uygulamakta serbesttir.
Belirleyici olan anahtar "sagduyudur"

9- Atilan mesajlar salt sohbet, daha dogrusu geyik amaçli olmamalidir.Iyi niyetle baslayan bir konunun bir kaç mesaj sonra sohbete ya da geyige dönmesi halinde forum yöneticileri bu mesajlar üzerinde her türlü yaptirimi uygulamakta serbesttirler. Ayni sekilde geyige yol açma ihtimali yüksek mesajlar uyarmaksizin silinebilir de.
Forumun amacinin, kullanicilarinin arasindaki dostlugu pekistirmek oldugu kadar modelcilik ile ilgili bilgi alisverisinin saglanmasi oldugu unutulmamalidir.

10- Alim-Satim forumunun kendi hassas konumu geregi kendi özel kurallari vardir. Buna göre:

   a- Modelciler degistirmek veya satmak istedikleri ürünleri açacaklari basliklarda duyurabilirler. Basliklar, satilan ürünün türü, fiyati gibi gerekli bilgileri net bir sekilde açiklayici olmalidir.

   b- Gereksiz mesaj trafigini engellemek amaciyla Alim-Satim forumuna yazilan basliklara diger kullanicilarin yanit vermeleri engellenmistir. Alici-satici arasindaki her türlü irtibat e-posta ya da forumun Özel Mesaj servisi araciligiyla saglanmalidir. Satici kendi mesajini sürekli güncelleyerek satilan, yeni eklenen ürünleri duyurmakla yükümlüdür. Satici mesajda alternatif erisim bilgilerini de duyurmakta serbesttir (e-posta, telefon, açik adres vs.). Ancak bunlarin forumda yayinlanmasinin dogurabilecegi sonuçlar site yönetimini baglamaz.

   c- Yapilan alisveris alici ve satici arasinda gerçeklesir. Site yönetimi bu alisverislerden her hangi bir gelir elde etmedigi gibi hiç bir sekilde bu alisverise araci da olmaz. Alisverisin getirdigi her türlü yasal sorumluluk alici ve saticiya aittir.

   d- Duyurularda 'firsat', 'indirim', 'cazip', 'kampanya', 'promosyon', 'ucuz', 'kaçirmayin' vb. gibi kelimeler, pazarlama,satis ve müsteri etkileme teknikleri kullanilmamalidir.

   e- Site yönetimi ürünlerin kaça ya da kime satildiklariyla ilgilenmedigi ve her hangi bir sorumluluk altina girmeyecegi gibi ürünlerin neden satilmadigiyla da ilgilenmez ve sorumlu tutulamaz. Saticilar tarafindan gönderilecek "benim ürünlerimi neden kimse almiyor? Oysa çok da ucuzlar" benzeri içerige sahip mesajlarin yönetim tarafindan dikkate alinmayacagini, bu gibi mesajlarin foruma basilmasi halinde ise her türlü yaptirimin uygulanmasi hakkinin sakli oldugunu hatirlatiriz.

f- Alim-Satim forumunda ticari firmalar ya da hobi dükkanlari tarafindan gönderilmis "Yeni ürünler geldi" ya da "Yeni kampanyamiz var" benzeri mesajlar olmamalidir. Bunlarin yeri forumun "Haberler" bölümüdür.

Haberler bölümüne atilacak mesajlarin da 7 numarali kuralla çelismemesi gerekmektedir.


Düzenleyen KaanX
Yeminli modelci
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide