Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
My Name is Earl
 Modelsitesi Forumu : Ortak Proje Grupları : My Name is Earl
Mesaj icon Konu: Earl's Marder... Marder's Earl Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Konu: Earl's Marder... Marder's Earl
    Gönderim Zamanı: 09/02/2007 Saat 01:33
Bitmeyen modellerimin güzide bir parçasy olan Marder'i yarymlar koleksiyonundan kaldyrmak ve Earl lanetini sona erdirme operasyonumun son safhasyndayym...

Ylk a?amalaryny ?uradagörebilirsiniz.

Son byrakty?ym yerden sonra araca yslak çykartmalaryny yapy?tyrdym, daha sonra bir kat Gunze Parlak vernik yardymyyla bunlary sabitledim. Daha sonra do?rudan üzerine mat vernik fyslattym.

Mat vernik kuruyup kendine geldikten sonra, "deneyeyim bakalym" diyerekten ba?ladym gölgelemeye. Bu araçta -en azyndan girintiler için- ya?lyboya kullanmak istemiyordum. Bir sürelik u?ra?yn sonucunda ?öyle bir ?ey oldu:

Rahmi'nin gazy ve yol göstermesiyle, aracyn üstünde elemanlar araç tepesinde gezerken kafalaryny patlatmasynlar diye yapylmy? kaydyrmaz plakalaryn etrafyndan geçerek bunlary belirginle?tirmeye çaly?tym. Kalan çizgilerin de üzerinden bir kaç geçi? yaparak bunlary da belli etmeye u?ra?tym. En son uslanmayarak çok düz duran bir kaç yerin düz rengini kyrmaya te?ebbüs ettim.

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/02/2007 Saat 01:38
Bu a?amada, araca hemen takmady?ym yan aynalar, sinyal korumalyklary gibi yvyr zyvyr parçalary, üst resimde görünen "Starbuckstan yürütme çybyh" aracyna sabitleyerek boyadym. Bugün odam aile fertleri tarafyndan syrayla i?gal edilmeseydi bunlary tamamlayarak aracyn farlaryny yapacaktym. Kysmet de?ilmi? :)

Yaryndan itibaren ilk önce aracyn farlaryny yapmayy dü?ünüyorum. Sonrasy içinse kararsyzym, bu aracyn hem çamur içinde ölmü? bitmi? resimlerini gördüm, hem de tertemiz resimlerini gördüm. Ben elimden (Hüdooo kulaklaryn çynlasyn Hüdooo) öyle temiz kaçyrmak niyetinde de?ilim (Alman ordusu pisleneni yykayyn ama arazide kirlenmeyeni döveriz demi?). Bakalym yapaca?yz bir ?eyler.

Foto?raflar için özür diliyorum. Odamyn ?ekli ?emali de?i?ti, bir yandan da foto?raf makinasynyn tuhaf ayarlaryny deniyorum, bir yandan da fato?ablayy(photoshop) ilk kullany?ym (hani yanly? anla?ylma olmasyn). "Garip" olabilir resimler, aly?ana kadar idare ediverin.

Herkese iyi modeller!

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
Burak Öztan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 682
Alıntı Burak Öztan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/02/2007 Saat 03:10
Bence aracyn çamurluktan a?a?ysyna komple Toprak rengi ve sary fysla.Güzel bir efekt oluyor.Çamurlanmasa bile iyi bir toz yedi?ini gösteriyor.

Eline sa?lyk.
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 02:12
Araya giren yüksek mesaili i? temposu sa?olsun aracyn tamamlanmasy bugünü buldu. Aradan geçen sürede ufak bir e?lenelim-ö?renelim-Ydris'e maskara olalym bölümü bile yaptym...

Aracy aslen "kutudan çykty?y gibi yallaah" ?eklinde bitirmeyi planlyyordum. Fakat i? aksesuara ve kamuflaj a?laryna geldi?inde yine tepi?meden duramadym. Kitten çykan saryly kamuflaj a?lary fazla 2 boyutlu ve yavandy. ?eytan dürttü "Dur ?unu elde yapmayy bir deneyeyim" diyerek, bol kekikli yemek tarifli bir maceraya atyldym.

Ylk a?amada bir malzeme plany yaptym. Y?lenme kolayly?yny dü?ünerek kekik, yapy?tyrycy olarak beyaz tutkal ve gazly bezde karar kyldym. Yapy?tyrycy olarak beyaz tutkal tercihim, ortaly?y batyrsanyz da kolayca temizlenmesi, japon yapy?tyrycysynyn kuma? türevi ?eylere temas etti?inde yüksek ysy yaymasy ve kekiklerle gazly bezi bir arada tutacak fazla yapy?tyrycy seçene?i olmamasyydy. Gazly bezi yykayyp kurutup, annemler evde yokken mutfaktan keki?i a?yrynca her ?ey hazyrdy. Macera ba?lady.

Ylk olarak, gazly bezleri kabaca sardym ve boylaryny kitten çykan saryly a?lara uyacak ?ekilde kysalttym.Soldaki açyk, sa?daki ölçü almak için saryly hali.

Bezler hazyr olunca, beyaz tutkaly hazyrlamaya koyuldum. Do?rudan sürersem fazla kalyn gelece?i ve etrafa iyice syva?aca?y için, bir kola kapa?ynda suyla inceltip istedi?im kyvama getirdim. Eski fyrçalarymdan bir gönüllüyü kendini feda etmesi için kandyryp güzelce kary?tyrdym. Yyice syvyla?ynca kullanyma hazyr oldu. Çorba kyvamynda, oh mis.

Bezleri yayarak, inceltilmi? beyaz tutkaly yedirmeye ba?ladym. Dikkat edilecek nokta, yslanan gazly bezin hacim kazanmasy, bunu yaparken ise iyice gev?eyip kendini salmasy. Yara üzerine pansuman niyetiyle üretildi?i için syvy gördü mü bunu yapmasy do?al, fakat bizim kötü emellerimiz için fazladan dikkat gerektirecek bir durum.

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 02:19
Bütünüyle tutkallanan beze, yukarydan kekik serptim ve fyrçayla biraz daha tutkal yedirdim ki yerlerine iyice kaynasynlar, gezmeye çykmasynlar.

Sonrasynda, kekikli yüzeyi dy?ta kalacak ?ekilde dikkatlice tekrar rulo yaptym. Biraz pis bir i?, benim gibi cam yüzeyde falan çaly?manyzda fayda var. Dökülen kekikleri tekrar yapy?tyryp takviye ederek, düzgünce bir rulo yapmaya çaly?tym.

1 gün kadar kurumaya byraktym. Sonra ilk kat renkledirme için, elimdeki en koyu ye?il renkteki ya?lyboyayla renklendirdim. Bunu yapmak için, ya?lyboyayy incelttim, fyrçayla bol bol alarak yedirdim. Her yer ye?il ve tonuna gelince tekrar kurumaya byraktym.

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 02:23
Ve kamuflaj a?larymyz servise hazyr. Tabii bu hala baz halleri. Bu hallerinin üzerine ye?il tonunu bulsun diye Humbrol No:150 Forest Green fyslattym. Sonrasynda ise Naples Yellow ile kurufyrçalama yaparak tonlamasyny zenginle?tirmeye çaly?tym. Elim de?mi?ken kayy?y da olsun diyerek, maske bandyndan kayy? yaptym. (son 2 basamak resimde yok)

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 02:39
Evet, yeterince maskara olduysam devam edelim.

Revell kitinin güzel bir özelli?i ?effaf parçalar. Almanlar artyk nerede kullanyyorlarsa aracyn özellikle arkasyny reflektör ve sinyal y?yklaryyla donatmy?. Buna bildi?im kadaryyla karayoluna çykarken veya konvoyda kullandyklary turuncu fla?örü de eklerseniz tam cümbü?. Revell kiti bunlaryn camlaryny gayet güzel vermi?, dokularyna kadar bulunmakta. Oturacaklary yerleri gümü?e boyadym, farlary direk taktym. Reflektörler ve arka stop lambalaryny ise humbrol ?effaf kyrmyzy ve Tamiya ?effaf turuncu ile boyadym, istedi?im kyvama gelince kurumaya byraktym. 24 saat sonrasynda onlary da hallettim. Camlaryn dokusu mokusu güzel ama, oturacaklary yerler farkly. Kesinlikle simetrik oturmuyorlar çünkü Revell yapaca?yny yapmy?, yuvalaryn derinliklerini farkly vermi?. Son saniyeye kadar farketmedi?im için (test fittiing kiiim, ben kim) ufaktan bir asimetri oldu.

Bunun harici, yan aynalaryn içini mutfak folyosuyla yaptym. Yapy?tyrmak için Microscale firmasynyn folyo yapy?tyrycysyny kullandym, yararly bir ürün, tavsiye olunur.

Palet aralaryna da kuru pastelle girdim. Resimlerde gördü?üm araçlary taklit etmeye çaly?tym. En son tozlamak için, aracyn altlardan ba?layarak geneline Tamiya Buff fyslattym. I?yk ayarlarym yüzünden pek belirgin de?il...

Buyrun resimler, her türlü ele?tiriye açyktyr:

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 02:40
Bu da daha fazlasy...

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 02:43
Bu arada, galerilere de koymak istiyorum aleti, fekat resim çekememe kabiliyetim ortada (fato?ablayy da hala çözemedim). Modelsitesi yönetiminden ricam, foto?raf stüdyolarynda beni misafir edebilirler mi? (Admiiiin admiiiin duy sesiimiziiiii)

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 02:49
Neticeye gelirseeeeek,

My Name is Earl projemizde, 2 senelik nadastan sonra gururla Marder kitimi bitirmi? bulunuyorum. Genel olarak, arkada?ymyn kanyna girip kiti bana hediye ettirten Ydris'e, yöntemlerini benimle payla?an Rahmi'ye ve gaz deste?ini esirgemeyen Goodcat'e te?ekkürleri borç bilirim.

Alyp yapmayy dü?ünen arkada?lar için de, zorluklary olsa da biraz dayakla kendine gelen ve yapynca bir ?eye benzeyen bir model. Tavsiyedir.

Herkese iyi modeller...
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
Atilla Güç
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 193
Alıntı Atilla Güç Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 03:38
Elinize, eme?inize sa?lyk sevgili Emre. Gerçekten seyrine doyulmaz bir Marder olmu?. Yyi ki bitirmi?siniz.
IP
panzerjager
Üye
Üye

Gönderilenler: 651
Alıntı panzerjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 11:24
foto?raf yetene?i olmady?yndan foto?opa sarylan modelciiiii. o araç bitmemi?tir, olamaz yalandyr, foto?optur foto?op ..... :)
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 11:53
Kedidir kedi... Yoksa sansardyr sansar(Alm. Marder) my demeli...

Aklyma getirme, baktykça bir yerine daha bir ?eyler ekleyesim geliyor, en son ko?ar adym dolaba kaldyrdym. ?imdi yarym ba?ka bir ?eylerden devam edece?im.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
GoodCat
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 185
Alıntı GoodCat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 12:20
Ellerine sa?lyk Emre. Gayet güzel ve de leziz görünüyor. Darysy di?er yarymlaryn ba?yna (Bakalym ben ne zaman bitirecem yarymlary ???)...

Tolga
Back !...
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 13:39
Elinize sa?lyk güzel bir çaly?ma olmu?.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Viperman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 187
Alıntı Viperman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2007 Saat 14:39
geç olsun,güç olmasyn:)
elinize sa?lyk, a?lara bayyldym.
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/05/2007 Saat 14:05
Sonunda bitmi?. Eh yakyndan görürüz artyk. Eline sa?lyk.
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
Burak Özdil
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 719
Alıntı Burak Özdil Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/05/2007 Saat 08:11
Ellerine sa?lyk çok güzel görünüyor, Altyna bir Faun çok ?yk durur :)

Düzenleyen Burak Özdil - 14/05/2007 Saat 08:11
Artyk 1/72 AFV yapyyorum (arada kaçamak yapmayaca?ym anlamyna gelmez :) )

http://miniafv.blogspot.com/
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma