Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
AFV
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : AFV
Mesaj icon Konu: Boyalar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Bartholomeos
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 6
Alıntı Bartholomeos Cevaplabullet Konu: Boyalar
    Gönderim Zamanı: 31/01/2007 Saat 15:33
Bulundu?um yer itibariyle model boya vs. bulmak çok zor, internetten sipari? yoluyla hallediyorum.Derdim ?u modelde kullanylycak boyalaryn yeraldy?y bir site vs. varmy ? Hem modeli hemde boyalary birden sipari? edeyimki hem kargo parasyndan hemde zamandan tasarruf olsun.
IP
FIREMAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 307
Alıntı FIREMAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/01/2007 Saat 16:01
siteden Goodcat,ben ve Atillagüç ile irtibata geç..bakaryz bi?iler..Arada bi Ankara'ya gitti?imizde alyyoruz,sanada ayarlaryz :-D
The black sheep among all white ones..
IP
sadak ta?yyycy
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 440
Alıntı sadak ta?yyycy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/01/2007 Saat 16:16
hobbytime.com.tr GAYET güvenilir bir aly?veri? sitesidir.Hem boya hem maket bulunur...
IP
Atilla Güç
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 193
Alıntı Atilla Güç Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/01/2007 Saat 18:01
Hobbytime aly?veri? için uygun sitedir. Birgün sonra sipari?in eline ula?yr. Kargo ücreti de 6-7 YTL civarydyr Ankara-Adana arasy, kargo ?irketine göre de?i?ir. Sipari?lerini biriktirerek vermen faydaly olur dedi?in gibi. Üç sipari?te, bir maket parasyny kargo masrafyna veriyorsun çünkü. Yardymcy olmamyzy istedi?in herhangi bir?ey olursa bize yazabilirsin.
Atilla GÜÇ
IP
Bartholomeos
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı Bartholomeos Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/01/2007 Saat 20:23
biraz benim anlatymda sorun olmu? sanyrym :)
demek istedi?im ?u; modeli alycam mesela ama modelle birlikte o modelde kullanyca?ym boyalaryn sipari?inide vereyim diorum.bunu yapabilmem içinse o modelde kullanylycak boyalary bilmem gerekiyor.i?te bu bilgilere ula?abilice?im bi site biliyomusunuz.kysaca model manuallerine nerden ula?abilirim? (ço?unlukla tamiya)
edit: bu konularda gayet acemiyim,
1-mesela tamiya modellerde ba?ka marka (revell) boyalary kullanmamyn bir sakyncasy olurmu ?
2-tamiya xf-60 y bulamadym mesela bunun yerine revell in ayny boyasyny kullanmamyn bi sakyncasy olurmu biri akrilik di?eri enamel mesela ?
3-2.sorumla alakaly olarak ayny model üzerinde hem akrilik hemde enamel boya kullanabilirmiyim ?(üst üste de?il, ayry parçalarda)
4-buda 3üncü soruyla alakaly olcak ço?u rengi boyalary kary?tyrarak elde ediyoruz sanyrym(yanly? biliyorda olablirim)enamel ve akrilik boya birbiri ile kary?yrmy kary?sa bile uzun vadeli olurmu ?

hepinize te?ekkür ediyorum.

Düzenleyen Bartholomeos - 31/01/2007 Saat 20:31
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/01/2007 Saat 21:31
Syrasyyla gidersek
1)Hiçbir sakyncasy olmaz.
2)Hiçbir sakyncasy olmaz.
3)Kullanabilirsiniz.Boya tam (24 saat) kuruduktan sonra üst üste bile kullanabilirsiniz.
4)Enamel ile akrili?in kary?masy pek iyi olmaz.Genellikle fazla çe?idi olmayan firmalar (öncelikle tamiya,bazende Revell) kendilerinde olmayan renkler için kary?ym önerirler.Bu durumda tam rengi bulmak için foruma dany?manyzda fayda var.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide