Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Gemiler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Gemiler
Mesaj icon Konu: U.S.S.Montrose (Sn.Ylhan BEKEN) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
wehrwulf
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 214
Alıntı wehrwulf Cevaplabullet Konu: U.S.S.Montrose (Sn.Ylhan BEKEN)
    Gönderim Zamanı: 30/01/2007 Saat 04:56
Selamlar,

Yary?maya Dy?i?leri Bakanly?yn da uzun yyllar çaly?yp biriktirdi?i modelleri yapamadan vefat eden çok de?erli abim Sn.Ylhan BEKEN'in çok az ba?lady?y (sadece gövdenin tesviyesini yapabilmi?) model ile katylmasynda yardymcy olmak istiyorum.Sebep bir yary?maya katylmayy çok istemesi ve benimde bunu gerçekle?tirmek istemem.Ylk defa gemi modeli yapyyorum ve bunun güzel olmasy ?art.Bundan dolayy her türlü fikir ve yardyma açy?ym.

KUTU FOTOSU,

Modelimiz U.S.S.Montrose.13 ?ubat 1944'de denize indirilmi?.Katyldy?y ilk operasyon 21 ?ubat'ta Leyte Körfezin'de Ryutus'un i?gali.2 Nisanda kamikaze saldyrysyna u?ruyo ve 2 ucak dü?ürüyo.26 Kasym 1946 ya kadar pasifikteki hemen hemen her operasyonda görev almy? sava?tan sonra California Stokton'da yedek gücün içinde dinlenmeye çekilmi?.
Kore ve Amerikanyn arasy açylmaya ba?ladyktan sonra 12 Eylül 1950'de Japonya Yokosuka'ya gönderilmi?.6 Aralyk 1952'de San Diego ya dönene kadar birkaç operasyonda görev almy? ve kominist isyanyny önlemek için gerekli askeri gücü kilit noktalara indirmede önemli rol üstlenmi?.
Koministler Indochina'yy tehdit ettiklerinde Montrose Saigona gönderilmi? "Passage to Freedom." operasyonunda görev alarak 12 ?ubat 1954'de 9060 göçmeni alarak Amerikaya dönmü?.
Mart 1955 den A?ustos 65'e kadar Montrose Güney Kore askeri gücünü e?itmek için görevli deniz piyadelerini ta?yma ve birçok birli?in çykarma e?itimlerinde talim gemisi vazifesi görmü?.
Vietnam sava?y ba?lady?ynda Montrose hemen sycak bölgeye sevk edilmi?.Kasym 1965 de Lang Keaa'da Vietkong'a kar?y yapylan ilk ba?aryly ufak operasyonlarda görev almy?.Ylerki aylarda Da Nang'daki Vietkong gücüne yapylan yo?un saldyrylarda ise kilit rol üstlenmi?.Ocak 1966'da Vietkong'un kalesi olarak bilinen Gu Lau Re ye yapylan a?yr saldyry dahil küçük büyük bir çok operasyonda görev almy? daha sonra 23 Mart 1967 den 25 Mayys 1967'ye kadar Güney Vietnam daki kilit nehirlerde silahly ta?yma gücünde görev almy?.25 Mayys 1967 de Montrose Dong Ha da çok sa?lam dü?man ate?ine ma?ruz kalyp hasar görüyor.
16 Subat 1968 de San Diego'ya dönüyor,1969 dan sonra kendisinden birdaha haber alynamyyo.Biz siviller alamyyo yani.Büyük ihtimal jilet oldu.Bilen varsa lütfen söylesin.Çünkü bu gemi saygyyy hak ediyor kanymca.
Aldy?y madalyalar: (1) Battle Star for World War II service, (3) Battle Stars for Korean service, Vietnam Service Medal with multiple Battle Stars, Combat Action Ribbon, RVN Gallantry Cross with Palm, RVN Civil Action Medal, First Class, with Palm, RVN Campaign Medal with 60's device.

Varly?y bir?ey kazandyrmayanyn,yoklu?u hiç bir ?ey kaybettirmez aga
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/01/2007 Saat 05:06
Revell in bu serisinde sualty kesimleri iyi,detayly de?ildir.
Suhattyndan itibaren keserseniz daha do?ru bir model olacaktyr.
IP
wehrwulf
Üye
Üye
Simge

Alıntı wehrwulf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/01/2007 Saat 05:21
Dakka 1 gol 1 diyorum ben buna:(.Tesviyesine bir miktar ba?lamy?tym modelin.Sanyrym bu dedi?iniz sey için geç kaldym.Kesmek için u?ra?yrsam çok kötü yypratyrym güverteyi.Ama sanki suhattyndan kesik gibi model.Yaryn kysmet olursa resim upload etmeye ba?layaca?ym.Tekrar inceleyip dedi?imin do?ru olup olmady?yny söylerseniz sevinirim Ydris bey.Ona göre devam ederim modele.

Yyi Sabahlar.

Düzenleyen wehrwulf - 30/01/2007 Saat 05:22
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/01/2007 Saat 06:59
Maketi biliyorum.Sualty kysmy çok sy?dyr.
Yüzer vaziyette bi canlandyrma yapyp tutkala (veya deniz niyetine ne kullanacaksanyz) gömerseniz de olur.
IP
wehrwulf
Üye
Üye
Simge

Alıntı wehrwulf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/03/2007 Saat 23:33
Tesviyesine devam ediyorum.Dün gece itibari ile bu halde.Az gün kaldy hayyrlysy artyk.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04