Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Kompresor Revizyonu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
tulgen
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 157
Alıntı tulgen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2006 Saat 10:14
Orjinalini yazan: Varol

Bauhaus'ta ayny ürün var (190 Ytl), Per?embe pazarynda 8 Ltlik olanyny aldym (100 Ytl).Bilginize

Sait

Bilgi için çok çok te?ekkürler. Maalesef Ankara'da Bauhaus hala açylamady :( . Ama haftaya aksilik çykmazsa Ystanbul'dayym. Umarym ?u me?hur Per?embe pazaryny ya da Karaköy'ü talan edebilirim (gerçi dönü? çar?amba; cehaleti mazur görün ama umarym pazar sadece per?embeleri de?ildir)
IP
Varol
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 142
Alıntı Varol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2006 Saat 10:25
Orjinalini yazan: tulgen

gerçi dönü? çar?amba; cehaleti mazur görün ama umarym pazar sadece per?embeleri de?ildir

:) Bölgenin ady per?embe pazary, cumartesi ö?leden sonra ve pazar kapaly.Bahsetti?im ürünü ise ana caddeye deniz tarafyndaki paralelde bulabilirsiniz.

Kolay gelsin

Sait

Edit:Açyk olan zaman düzenlemesi yaptym.

Düzenleyen Varol - 28/12/2006 Saat 21:08
IP
Viperman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 187
Alıntı Viperman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/12/2006 Saat 00:19
Orjinalini yazan: tulgen

Orjinalini yazan: Varol

Bauhaus'ta ayny ürün var (190 Ytl), Per?embe pazarynda 8 Ltlik olanyny aldym (100 Ytl).Bilginize

Sait

Bilgi için çok çok te?ekkürler. Maalesef Ankara'da Bauhaus hala açylamady :( . Ama haftaya aksilik çykmazsa Ystanbul'dayym. Umarym ?u me?hur Per?embe pazaryny ya da Karaköy'ü talan edebilirim (gerçi dönü? çar?amba; cehaleti mazur görün ama umarym pazar sadece per?embeleri de?ildir)

ankara da koçta? a bir bakyn, olmady saman pazary - itfaye meydany gibi mekanlar mevcut...
IP
Homer
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 30
Alıntı Homer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/12/2006 Saat 00:19
Bayram tatilinde kapaly de?ildir in?allah. buraya kadar gelip eli bo? dönmezsiniz umarym..
A.Murat GÜNAL
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/01/2007 Saat 09:13
Orjinalini yazan: Burak

4bar 6bar 8bar gibi basynçlar tehlike yaratacak basynçlar de?ildir.kompresörü açyn 8 bara getirin su tutucunun plastik mika gövdesi bile dayanyr çatlamaz bile.

e?er basynç ?alteriniz ve tüm göstergeleriniz ayny anda bozulur sizde motoru açyk unutur ba?yndan giderseniz basynç de?eri çok çok daha yukary çykyp patlamaya neden olabilir.oda conta civata türü bir yerinden çat eder bomba gibi patlamaz.bununda olmasy ufak bi ihtimal.

hatyrlady?ym kadary ile deponun herhangi bir yeri içeriden a?ynmaya ba?lamy?sa o zaman civata mivata hak getire olayyyla inceldi?i yerden kopsun, pardon, patlasyn ?eklinde olayyn vahim sonuçlar do?urabilece?iydi.(ki kopan parçalar vücuda yakyn yerlerde yaralanmara yol açabilir, bu enfeksiyon ?ansy içermektedir.)
Böyle bir konuda "hiçbir ?ey olmaz" tadynda kesin yargylara varyp milyonda bir bile olsa kötü olasylyklary göz ardy etmek ve dahi ba?kalarynyn de aklyny çelmeye çaly?mak kanymca pek ho? bir ?ey de?il.
Saygylarymla,

Düzenleyen copilot_clumsy - 07/01/2007 Saat 09:15
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
tulgen
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 157
Alıntı tulgen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/01/2007 Saat 11:23
Orjinalini yazan: Homer

Bayram tatilinde kapaly de?ildir in?allah. buraya kadar gelip eli bo? dönmezsiniz umarym..

Maalesef bo? bir dönü? oldu Karaköy açysyndan. Bayramyn 3. 4. günü açylyr diye ummu?tuk ama 2-3 testereci dy?ynda heryer kapalyydy! Topu topu 1-2 milyonluk ampul (Ankara'da Ulus'u talan etmek gerekecek), 3-5 milyonluk metal çubuk ve levha (Ankara'da en zoru bu, Ostim gibi koca bir semte da?ylmy? 4-5 yer var, epey dola?mak gerekecek) bir de kompresör ihtiyacy vardy, alamadyk. Artyk 25ltlik ile hallettim, sa?olun. Ama IKEA ve Ystanbul açysyndan güzel bir geziydi :o))
IP
Homer
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Homer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/01/2007 Saat 14:15
Bu haftasonu orjinal kapa?y da kapattym. Ancak mevcut ekovat kapa?y biraz kastyrdy. Sanyrym daha ufak tefek bir ekovat bulmalyyym. Zira bendeki vitrin buzdolabyndan çykmaydy.

Ekovatlar güçleriyle orantyly boyuttalar my?
Cüssece daha ufak bir ekovat bulmak mümkün müdür?
A.Murat GÜNAL
IP
migjagger
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı migjagger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/01/2007 Saat 15:50
biraz alakasyz olacak ama benim elimde aztek a430 ile birlikte seneler önce aldy?ym italeri modelmaster ac 500 kompresörü var. Modeli yaparkan can sykycy su püskürtmesi olayy ile ben de kar?yla?tym.Bir keresinde kompresörü açmy? ve içini incelemi?tim, bir hazne bulmu?tum ama sanyrym kompresörde su tutucusu falan yok (ki c47 yapymy syrasynda sinir krizi geçirdim). benim sormak istedi?im ?u: bu kompresöre su tutucu eklemek mümkün mü, böyle bir yedek parçasy bulunuyor mu, olayy kolayca ve masrafsyz halledebilir miyim? Bana bu konuda yardymcy olabilirseniz sevinirim?
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/01/2007 Saat 21:49
Son iki mesaja istinaden...

Nem tutucu, hava çyky?yna takylan ek bir parça, e?er uçlary uyumluysa haricen takmak mümkün olur. Ek olarak, pistole için nem tutuculu hortumlar da var.

Ekovatlara gelirsek, boy ile güç her zaman paralel de?il, küçük ve güçlü motorlar da var... Fakat bunlar da "küçük ve pahaly" diyeyim.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Homer
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Homer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/01/2007 Saat 23:21
Nem Tutucu Meselesi Hk.
Benim aldy?ym kompresörün ba?lanty ekipmanlary 1/4 tabir edilen ölçekte idi. Per?embe Pazaryndan uygun ölçüde nem tutucuyu çyky? basynç ayaryndan hemen önceye ekledim.

Do?ru fitting elemanlary ile heryere eklenebilir diye dü?ünüyorum.
A.Murat GÜNAL
IP
migjagger
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı migjagger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/01/2007 Saat 16:43
bu arada çok ilginç bir saptamam daha var.Elimdeki kompresörün üzerinde italeri logosuvar ve üzerinde ac 500 yazyyorkutusunda ise 50201 item nosu var. evde aztek katalo?una benzer bir?ey buldum ama ne yazdy?ym item noda bulunan fotoda ne de model numarasynyn kar?yly?ynda benim kompresörümün resmi yok.bendeki siyah bir kutu gibi di?erleri ayry telden çalyyor. Uyumlu ve ucuz bir nem tutucuyu nereden bulabilirim ki.bizim buradaki pazarda ayryca syrf zerzavat, giyim vs var. izmirde bu parçalary bulabilece?im bildi?iniz bir yer var my?
IP
Berko
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Berko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/01/2007 Saat 00:19
de?erli dostlar
araya girmek gibi olmasyn da bende bugun kompresor almak için dola?tym ve 10 lt bir kompresör buldum hitit marka. bunun hakkynda bilginiz var my? ayryca montaj kolay gözüksede ekovat ile komtesörü baglamak için gerekli olan mimari malzeme var my?? kaynak gerekli mi?? ?imdiden te?ekkürler
Berk O?uzülgen

Airliner Modeller
IP
Homer
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Homer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/01/2007 Saat 10:17
Selam.

Bahsi geçen markayy bilemem ama ba?lanty için kayna?a gerek duymadym. ekovat çyky?yyla depo giri?i arasyndaki ba?lanty için uygun ölçüde ba?lanty elemany ve boru edinmi?tim. Boruyu ysytyp bükerken çatlady?y için iki de ucuna hortum takabilece?im ba?lanty elemany aldym.
?imdilik bu ?ekilde çaly?yyor. Benim depodaki ölçü 1/4 diye geçiyor sanyrym.

?imdiden kolay gelsin.
A.Murat GÜNAL
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma