Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Gemiler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Gemiler
Mesaj icon Konu: Revell 1/72 Schnellboot ( ilk plastik modelim ) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhun KURT
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 39
Alıntı Gökhun KURT Cevaplabullet Konu: Revell 1/72 Schnellboot ( ilk plastik modelim )
    Gönderim Zamanı: 17/12/2006 Saat 19:56
Merhabalar.
Ylk plastik modelim olan S-100 boot'a ba?ladym.Modelin yapym a?amalaryny koymak isterdim ama evimde foto?raf makinem yok.Bitmi? halini koymak niyetindeyim.

Foruma resimleri ve yapymy belirtilen di?er modelleri inceledim.Aslynda ilk plastik modelimin bir type IIC olmasy niyetim vardy ama maddiyat!
Detayy ile çok iyi buldu?um ve malzeme kalitesinin de yerinde oldu?u bir modelle kar?yla?my? bulunmaktayym.Revell marka modelin kutusunun içinden modelde kullanmak için ip bile çykty.Aslynda plastik model beni korkutuyordu.Ama iyi ki ba?lamy?ym diyorum ?imdi.

Plastik malzemenin beni sevdiren yanynyn zymparaya gösterdi?i direnç ve yapy?ma durumunun iyi olmasy.Evimde 502 evabond bulunduruyordum.Onunla ba?ladym i?e.Tekne kysmyny, güverteyi kasarayy ve fly bridge'yi birle?tirdim.Ek yerlerinin tamiri ve macunla kapanmasy için üretici elinden gelen kolayly?y yapmy?.(polyester macun kullanynca)bu ek izlerini yok etmek için çok u?ra?madym diyebilirim.

yazmaya devam edece?im..
IP
Gökhun KURT
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Gökhun KURT Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/12/2006 Saat 20:00
Bu arada decal setindeki bayra?yn asylyr duruma gelmesi için nasyl bir çaly?ma yapylyyor?Bir de bayrak üzerindeki gamaly haç yok.Modelin tam olmasy için bu simgenin nasyl konulabilece?ini söyleyebilir misiniz?

Düzenleyen Gökhun KURT - 17/12/2006 Saat 20:00
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/12/2006 Saat 20:38
Ben ilk yapty?ym S-100de ve Type VII de seri olarak yapty?ym hücumbot modellerinde geli?tirmi? oldu?um bir üçka?ydy kullanmy?tym. Mevcut bayra?y tarayyn, foto?op gibi bir programda eksik swastikayy üstüne oturtun, bayra?y açyk halde (sa? sol, ortada ipin geçece?i beyaz kysym olarak) normal dosya ka?ydyna basyn. Kenarlaryny kesin ve ipin geçti?i beyaz kysymdan katlayyn. Kat çizgisine bayra?yn üstünde olaca?y ipi yapy?tyryn ve ka?ydyn bir yüzeyine orta aky?kanly japon sürün, akabinde ka?ydy presleyin, elinizde sert muhteviyatly ortasynda hazyr ipi olan bir bayrak olacak bu ?ekilde. Malzeme iyice kuruduktan sonra bayra?y bir fyrcanyn etrafynda cevirerek yuvarlayyn yarysyna kadar, sonra kalan kysmyny ters yönde yuvarlayyn. Bu yuvarlama i?lemini hafif açyyla yaparsanyz dalgalanan bir bayrak formu elde etmi? olursunuz. Forumda yapmy? oldu?um u-boatta bu ?ekilde olaya girmi?tim bir göz atynyz.

Düzenleyen Ares - 17/12/2006 Saat 20:41
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Gökhun KURT
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Gökhun KURT Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/12/2006 Saat 21:16
te?ekkürler.
sticker türk bayraklaryny bu ?ekilde hallediyordum bende.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide