Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: yurtdışından sipariş Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   15 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Lonewolf
Admin Group
Admin Group
Simge
Tekniker

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 437
Alıntı Lonewolf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/11/2005 Saat 07:03
Bu sene Hong Kong'dan tanesi 50 ila 100 USD tutarında (air mail ücreti dahil) yaklaşık 10 tane sipariş verdim , hepsi adrese teslim bir şekilde geldi. Muhtemelen çok şanslıydım.
Fakat son 2 aydır, hazır parasızlık vuku bulmuşken, şansımı da zorlamamak adına yurtdışı sipariş vermiyorum .
Kaank
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/11/2005 Saat 07:06
Yeterince dua ettim sana o konuda.
IP
Lonewolf
Admin Group
Admin Group
Simge
Tekniker

Alıntı Lonewolf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/11/2005 Saat 07:09
Siparişlerim takılmasın diye mi? Yoksa parasız kalıp HK'dan sipariş veremeyim diye mi?
Kaank
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/11/2005 Saat 07:17
Bilirsin sen niye olduğunu.
IP
z edition
Üye
Üye

Gönderilenler: 223
Alıntı z edition Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/11/2005 Saat 10:27
defalarca kere söyledim gene söyleyeyim. Eskisi gibi eve direk gümrüksüz mal teslimi artık yok. Unakıtan abim sağolsun kaldırttırdı. Nerdeyse sipariş vermedğim site kalmadı ve hepsininde değişik kargo yöntemlerini denedim. Kimi adresime kadar kargo parası hariç bir lira bile vermeden geldi kimi sadece gümrükte 1,25ytl pul varası ile gidip aldım ama artık yok. Ne gelirse boyutu veya ücreti ne olursa olsun gümrüğe geliyor (normal zarf ölçülerini geçenler yani koli diye tabir edilenler, çok ufak kutular değil onlar adrese gelebiliyor) oraya gidiyorsunuz 25ytl +1,25alıyorlar içini açıp bakıyorlar ordaki memurun o günkü ruh haline göre işlem yapıyorlar. Benim en son gelen siparişimde 8adet 1/24 jant ve 2adet 1/24 sivil araç vardı memur onları uzaktan kumandalı statüsüne sokmaya kalktı başka bir memur itiraz etti yok efendim yönetmelikte hızı 50km/s geçiyor ise uzaktan kumandalı sınıfına girer diye tartıştılar arada adamlara yok kardeşim bunlar statik biyere gidemezler diyorum jantları bahane edip bunlara motor takacaksın belli diyorlar. Ordan biri adedine taktı sen ticaretini yapıyorsun yoksa bu kadar çok jantı ne yapıcan dedi Sonunda aklı başında biri çıktıda yok yahu bunlar oyuncak ne gümrüğü dedide yırttık.

Düzenleyen z edition
IP
z edition
Üye
Üye

Gönderilenler: 223
Alıntı z edition Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/11/2005 Saat 11:33
şu anda bu konu tv8 de yaşamdan dakikalarda konuşuluyor Sunay Akın oyuncak müzesi için ebay aldığı teneke tavus kuşu ücreti 100€ geçtiği için gümrükte takılmış alamıyormuş üstelik beyanname vereyim gümrüğünü ödeyeyim dediği halde.
Hıncal Uluç ise banyo baskülünü kendisi yurt dışından gelirken bavulunda sokamamış çünkü belediyeden bir bilirkişi ekibinin gelip baskülün gerçek tartıp tartmadığını tesbit etmesi gerekiyormuş oda sinirlenip almamış 35senedirde Ankara gümrüğünde duruyormuş. Artık gerisini siz düşünün ülke ne hale geldi 35sene önceki zihniyet ile şimdiki aynı
IP
carlgustav
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1190
Alıntı carlgustav Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/11/2005 Saat 15:57
Bir de tabii SAL ve EMS farkı var. Garip bir şekilde HLJ'den (Hobby Link Japon) mal getirtirken eğer SAL (ucuz ve yavaş olan posta şekli) ile sipariş edersem, kutu boyutuna bakmadan, kapıma geldi (6 kere). EMS (daha hızlı ve daha pahalı olan posta şekli) ile her seferinde gümrüğe gittim, gümrükten kağıt geç geldiği için malı almam daha uzun sürdü. SAL ile HLJ'den stokta olan mal, azami 14 günde kapınıza teslim derim (kutu ebadı fark etmiyor hep 100 dolar/euro altı bu bahsettiklerim). EMS parmak kadar kutu bile olsa gümrüğe takılıyor(herhalde postada "nereye böyle acele oyuncak mı gider?" deyip kapıveriyorlar.
A critic, is a legless man who teaches running.
IP
Lonewolf
Admin Group
Admin Group
Simge
Tekniker

Alıntı Lonewolf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/11/2005 Saat 17:22
Orjinalini yazan: z edition

defalarca kere söyledim gene söyleyeyim. Eskisi gibi eve direk gümrüksüz mal teslimi artık yok.

Bu 24 TL meselesi çıktığından beri birkaç sipariş verdim. Son iki siparişim 10 ve 12 Eylül'de elime ulaştı, herhangi bir ücret ödemedim.
Muhtemelen Ankara'da bu işi çok sıkı tutuyorlar. Ya da ben gerçekten çok şanslıydım.
Kaank
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/11/2005 Saat 13:20
şimdi yazılanlarıda okudum

dediğiniz gibi ülkeden ülkeyede farkediyor.yani avrupa birliği ile olan amerika birleşik devletleri ile olan asya ile olan vs gümrük anlaşmaları farklı farklı ama öyle görevlinin keyfine göre iş sanmıyorum ha şu vardır bir sınırı vardır o sınırı siz aşınca görevlinin insiyatifine kalıyorsunuzdur ama kanunda belirtilenin altında bir siparişinizden kimse kafasına göre kesinti yapamaz.
ben sipariş etmeden önce çeşit çeşit kargo firmalarına sordum bunu en iyi onlar bilirler sanırım yani sorun olmaz dediler.
210 dolarlık siparişim şıp diye geldi valla.
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/11/2005 Saat 01:58
amerika birleşik devletlerinden bir mp3 çalayır sipariş etmiştim.alet 200 usd kargo 70 usd.toplam 270 usd.

internetten kargomu takip ediyorum bugun istanbula varmis.fedexi aradim kargomun gumrukteki durumu nedir diye gumrukten gecmis boluya dogru yola cikmis dediler.bir kurus bile vermiyorum yani.bende sasirdim.

biz aslinda burda tartisiyoruz ama o kadar cok degisik statüsü varki.benim getirdiğim alet birde elektronik yani gümrüğün en hassas olduğu katogorilerden biri.sırf amerikadan sipariş ile ilgili bir forumda bir topik var 17 sayfa falan tamamı.orda bile insanlar kesin bişey söyleyemiyorlar yani herkesin başına değişik bişey gelmiş.

benim ürünüm fedexle geliyor bir söyleme göre ise fedex firması gümrükte fazla mal taktırmıyor bazı şeylerin parasını peşinen alıyor o yüzden biraz pahalı mesela.

ilk kazığımı yiyene kadar sipariş vermeye devam edecem sanırım verdikçede sizlerle tecrübelerimi paylaşırım.

sonuçta ülkemizde çok pahalı olan hatta parasını vermeyi kabul dahi etsek bulamadığımız o kadar çok ürün satılıyorki dışarda,bu olaydan vazgeçmeyecez gibi gözüküyor:)

saygılarımla..
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/11/2005 Saat 02:03
bu arada Carlgustav demişki japonyadan sipariş verince dandik posta ile hemen geliyor ebata bakılmadan.
acaba fiyattada biraz esnek davransak sorun olurmu yani 100 euroda kalmak zorundamıyım işte ben iki tane getirttim ama şanslı olduğumdanda olabilir
birde bu sitenin adresi nedir japoncada bilmiyoruz kullanması zormu
IP
carlgustav
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1190
Alıntı carlgustav Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/11/2005 Saat 07:02
Orjinalini yazan: carlgustav

(kutu ebadı fark etmiyor hep 100 dolar/euro altı bu bahsettiklerim).

USD 100.- veya 100.- Yoru'nun üstünü bilmiyorum.
A critic, is a legless man who teaches running.
IP
BUROCK
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 929
Alıntı BUROCK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/11/2005 Saat 07:13
Orjinalini yazan: Burak

bu arada Carlgustav demişki japonyadan sipariş verince dandik posta ile hemen geliyor ebata bakılmadan.
acaba fiyattada biraz esnek davransak sorun olurmu yani 100 euroda kalmak zorundamıyım işte ben iki tane getirttim ama şanslı olduğumdanda olabilir
birde bu sitenin adresi nedir japoncada bilmiyoruz kullanması zormu

www.hlj.com

Site ingilizce ve kullanimi inanilmaz kolay.
Benim 170$ lik siparisim EMS olarak yolda 3-4 gune elimde olur.Fakat aradaki fark ben Pakistandayim oyle gumruk vs yok daha buralarda ismarliyorsun geliyor
Burak BALKIR
..To Become Old and Wise
You Must First Be Young and Stupid !!
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/11/2005 Saat 04:55
abi bana bir ev bakarmisin oralarda pakistana tasiniyorum
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/11/2005 Saat 04:55
nefret ettim memleketimin gumrugunden
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/11/2005 Saat 21:00
Arkadaşlar biraz bu hlj'de alışveriş nasıl yapılıyor diye bakarken yanlışlıkla bir alışveriş yaptım zannedersem. Yanlız benden ne kredi kartı istediler ne başka birşey birde Shipping Method: SALSP ödeme metoduda paypal'mış. Bu nedemek oluyor şimdi?

Düzenleyen oy61
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/11/2005 Saat 22:04
Uzun zamandır hlj den alışveriş yapıyorum 100$ ı geçmedim gerçi,hiç sorun olmadı 9 günde(sal ile) en fazla 10 günde elime ulaştı paketim üzerindede gümrükten bağışıktır damgasıyla hiçbir siparişte fire vermedim.(umarım babamın firması olduğu anlaşılmamıştır heheh)
Tuna Onay
IP
V0oD0o_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 19
Alıntı V0oD0o_ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/11/2005 Saat 22:07
Antalya gumrukte problem olmaz oradaki yakınınız varsa onun ustunden alabilirsiniz defalarca yazdık forumlara bi arastirin derim. amerika kıtasından uzak durun bir öneri
IP
<< Önceki Sayfa   15 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04