Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: yurtdışından sipariş Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   15 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 579
Alıntı Atilla Sülün Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 05:39
valla korkut abi bu gidişle tercüme bürosu açacaksın galiba. :):)

sayın moses bu söylediğiniz hlj adlı site için mi geçerli? çünkü ben zonguldak'ta oturuyorum. eğer dediğiniz gibiyse bu iş yaş. ama forumda yazılanlardan hatırladığım kadarıyla 100 euro ya da 100$'ı geçmedikten sonra hlj den yapılan siparişlerin gümrüğe takılmadan postayla kapıya kadar geldiği. acaba bende mi bir yanlış var?
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 07:31
Atilla bey www.greatmodels.com'u tavsiye ederim sadece photo etch ten ibaret olan siparişim bile gayet güzel bir paketle elime ulaştı,siparişlerinizin gümrüğe takılmasını istemiyorsanız 100 euro ve üzeri olmasın,hlj daha çok anime ve mecha ağırlıklı bir site hobiniz askeri araçlar ise greatmodels altın madeni ayrıca sivil araç,motorsiklet,yarış otosu hljde bol bol var.birde luckymodel.com a bakın oda iyidir.
Tuna Onay
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 08:29
Hobbyeasy'de çeşitlilik açısımdan çok iyi bir adres. Burdan bugün bir sipariş verdim. Bakalım alışveriş konusunda nasıllar:) Birde daha önce 1/32 ölçek uçak kiti siparişi veren oldumu. Academy F-16C siparişi verdim biraz endişeliyim malum kutu biraz büyük acaba gümrükte bir sorun olurmu?

Düzenleyen oy61
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Lonewolf
Admin Group
Admin Group
Simge
Tekniker

Gönderilenler: 437
Alıntı Lonewolf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 17:28
Orjinalini yazan: oy61

Hobbyeasy'de çeşitlilik açısımdan çok iyi bir adres. Burdan bugün bir sipariş verdim. Bakalım alışveriş konusunda nasıllar:)

Gayet iyiler, hatta Luckymodel'den daha çok tutarım bunları.
Kaank
IP
yavozkan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 60
Alıntı yavozkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 17:43
sayın flashback ve lonewolf, greatmodels'den gönderilen kargo ne kadar sürede gelir. Benimde bir siparişim var. Ayın 15'inde gönderilmiş. On gün falan oldu.
Ha gayret!
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 23:01
Orjinalini yazan: oy61

Birde daha önce 1/32 ölçek uçak kiti siparişi veren oldumu?

Yok mu? :)
Hayat bos!!!
IP
Lonewolf
Admin Group
Admin Group
Simge
Tekniker

Gönderilenler: 437
Alıntı Lonewolf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 23:09
Orjinalini yazan: yavozkan

sayın flashback ve lonewolf, greatmodels'den gönderilen kargo ne kadar sürede gelir. Benimde bir siparişim var. Ayın 15'inde gönderilmiş. On gün falan oldu.

Ben Greatmodels'dan hiç sipariş vermedim, o yüzden bir şey söyleyemem maalesef.
Kaank
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 23:12
Benim greatmodels'ten son kargom 2 ayda geldi. Normalde 2-4 hafta arasında değişiyor.
Yeminli modelci
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 23:13
Orjinalini yazan: yavozkan

17-18 günde geliyor.
Tuna Onay
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 372
Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2006 Saat 01:49
Bekledigim Avusturya kokenli kolim bugün Topkapi gumrugune geldi ve bende sag salim teslim aldim. Koliyi bir actilar ki icerisi gorunmesin diye kopukle kaplanmis. Oyleki Once 2 kucuk kutu ardindan bir kamyon kutusu ve sonra photo etch parcalar cikti. Geri kalan kutular kopuklerin arasinda oyle bir gizlenmislerki adamlar fark etmediler bile. 7 Kg lik koliyi zahmetsizce cikarttim. icerisine konulan 65 euro luk invoice yeterli derecede inandirici oldu. Bir daha bu kadar getirmeyin demeyi de ihma letmediler. Ben nasil olsa maket alim isini bitirdim. Bu kadar cok getirecek olanlar dusunsunler artik :))))))
Darisi sizlerin basina
IP
benbeni
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 554
Alıntı benbeni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/03/2006 Saat 04:45
İlk yurtdışı siparişim bugün elime geçti.Siparişi HLJ'den vermiştim.Kredi kartımı Paybal'a yine HLJ'nin sayfalarından tanıttım.Korktuğum gibi sıkıntılı işlemler zincirine şahit olmadım.Kredi kartı bilgilerini girip işi bitirdim.Akabinde siparişi verdim.

İstediğim parçalar stoklarına girince hemen postaladılar.Ben siparişi SAL şeklinde vermiştim.Ürünler postaya verildikten 13 gün sonra Trabzon'da elime ulaştı.Öğle vakitlerinde postacı getirip dükkana bırakmış.Herhangibir ücretde ödenmemiş.Verdiğim sipariş 130 ytl civarında idi.Ben posta merkezinden almayı bekliyordum.Postacı artık beni tanıdığı içinmi adresime getirdi bilemeyeceğim.Görürsem kendisine soracağım.

Bütün bu alışveriş süreci Türkiye'deki herbirşeyi satmaya çalışan online alışveriş siteleriyle yaptığım alışverişlerden daha kolay oldu.En azından HLJ ile yaptığım alışveriş öyle oldu.

Bu alışveriş sürecinde yardımlarını esirgemeyen Burock'a teşekkürler.
Herkes kendi Tanrısına, diğerlerinin dualarını susturması için yalvarıyordu
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/03/2006 Saat 01:10
Şüpelendiğim gibi 1/32 ölçek kit siparişi sorun çıkardı galiba. Kitten ses soluk yok. İşin ilginci trumpeterden kırık bir kokpit camının yenisinide bekliyordum ama nerdeyse 1 ay oldu onlardanda ses seda yok. Panik yapmamaya çalışıyorum ama artık uykularım kaçmaya başladı :(
Hayat bos!!!
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/03/2006 Saat 00:01
Arkadaşlar acaba elimize ulaşmamış paketlerin durumu hakkında PTT'ye gitsek adımıza beklediğimiz bir paket var desek, peketin durumu hakkında bana bilgi verebilirler mi?
Hayat bos!!!
IP
shazneci
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 72
Alıntı shazneci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/03/2006 Saat 00:51
bugün hobbylinc'den sipariş ettiğim ürünleri nihayet teslim aldım.yaklaşık 1 ay önce gönderilen ürün gecikince topkapı'dan ürünün ayın 22'sinde geldiğini öğrendim.Usa'dan 10 günde gelmiş 20 gündür topkapıda bekliyormuş. Ne arayan var ne soran .

bence ürününüzü topkapıda araştırın (isminizle aratın)

Düzenleyen shazneci
IP
tansel yılmaz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı tansel yılmaz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/03/2006 Saat 01:05
üstad,wonderland models ten siparişlerim 2 haftede geldi.micromarktan dekal kağıdı folyo vs.. siparişlerimin gelmesi sadece 5 gün sürdü.ulaşım bedeli 10 $ aldılar. ve malların fiyatlarıda yurt içi fiyatlarından çok çok iyi.rekor kırdılar resmen.soba yanında unutup yamulttuğum otobüsün tavanı için hellere yazdım 2 haftada gönderdilrr.great models siparişlerimin gelmesi ise 2 ay sürmüştü neredeyse. bence tevekkül et bekle illaki gelecektir.yada bi mail at bilgi veriyorlar.
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/03/2006 Saat 01:43
Yok siparişler kargoya verilmişte bende bizim burda ptt'de bir sorun var diye şüpeleniyorum. Çünkü sipariş yola çıkalı bir ay oldu.
Hayat bos!!!
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/03/2006 Saat 05:25
Bu luckymodel Tracking No. olarak CC90082047XSG vermiş ama bu numara ile bir türlü takip olayını beceremedim. Daha önce bunu yapmış olan varsa yardımcı olabilirmi?
Hayat bos!!!
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 372
Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/03/2006 Saat 08:23
Selamlar,

Ben son gelen kolimde birsey dikkat ettim. Koli kargoya verildikten sonra Topkapiya gelmesi 10 gün sürdü. Paket postanesine telefon actim ve kargomun geldigini ögrenip direk gidip ordan aldim.
Fakat ihbarname ben paketi aldiktan 10 gün sonra eve geldi. Yani paketler gumruge geliyorlar ama bize bildirilmesi icin aradan bir 10-15 gun daha geciyor. Kolisinin gelip gelmedigini merak eden varsa Topkapi merkezi arayip sorsunlar. İhbarnameye gerek olmadan kimlik fotokopisi ile gidip alinabiliyor.
IP
<< Önceki Sayfa   15 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04