Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Trenler
 Modelsitesi Forumu : Tren Modelciliği : Trenler
Mesaj icon Konu: Maerklinciler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ice77
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 155
Alıntı ice77 Cevaplabullet Konu: Maerklinciler
    Gönderim Zamanı: 07/10/2006 Saat 10:53
Merhabalar Arkadaşlar buradaki trenciler nerede kimse trenler hakkında sohbet etmiyor trenci arkadaşlarımla tanışmak istiyorum ama maerklinciler dermişim :))))
IP
sipahi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı sipahi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/10/2006 Saat 06:14
Selam, ben tam olarak trenci sayılmam ama her Cumartesi tirenci bir agabeyimizle hobi atelyesinde HO tren diraması yapıyoruz 1950-60 yılların Amerikası olarak başlayan dioramanın şu sıralar aynı donem Avrupa dioramasına dogru kayma olasılıgı var.

Siz de trenci iseniz Ankara'ya yolunuz duserse görüselim derim. Aslında size trenci dostumun messenger adresini alıp yazabilirim. Benden haber bekleyin.

Düzenleyen sipahi
IP
ice77
Üye
Üye
Simge

Alıntı ice77 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/10/2006 Saat 06:38
Elbette ben hakan tanıştığıma çok memnun oldum ben manisa merkezde oturuyorum burada model trencilik pek yok denilicek kadar az ankarada polis olarak görev yapan amcam var bakanlıkda ziyerete gelebilirsem sizin yanınızada uğrayabilirim elbette bende daha yeni başladım sayılır elimde pek malzeme yok yavaş yavaş almaya çalışıyorum ee asgari ücrtle çalışan biri nekadar albilirse :)) inşallah görüşmek dileğiyle saygılar...

Trenci dostumuzada selamlarımı iletin....
IP
Muratti
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 623
Alıntı Muratti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/10/2006 Saat 07:39
Trumpeter' ın askeri treni olacaktı... Onu bir check edebilirsiniz.

Buharlı tren gayet güzel ve şık bir alet. Ama benim ilgi alanım değil. Geçen gezinirken nette karşılaştık kendisiyle...

Selamlar

Düzenleyen Muratti
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/10/2006 Saat 08:48
Orjinalini yazan: Muratti

Trumpeter' ın askeri treni olacaktı... Onu bir check edebilirsiniz.

Motorlu mu bu?
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/10/2006 Saat 09:25
trumpeter çıkarsada steiner ve adamlarıyla kombine edip diorama yapsak diye geyiği dönen makina bu..meraklısı çoktu bunun,geçen ay mmy ithal etti...marklinin yeni nesil makinaları gibi duman falan çıkaran chipli bi şey galiba bu...o şekil bi fiyatı var yani :))
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/10/2006 Saat 09:37
Marklin de 1/32 tren serisi var zaten.
Maalesef onlar oyuncak gibi duruyor (fiyatları 250-600 dolar civarı ama).
Bu daha yararlı bişi.
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/10/2006 Saat 09:52
bunun içine tütsü falan konup duman efekti yapılabilir belki...koca şey yani,müsait yaratıcı fikirlere...
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/10/2006 Saat 16:17
Trumpeterin BR 52 si ile Märklin trenlerinin ayni düsünülmesi pek dogru degil. Märklin, cogunlukla model trenciligin esas ölcüsü sayilan 1/87 de calisiyor.. Trumpeterin Kriegslokomotiv´i ise tren modelciliginden cok, statik modelcileri düsünülerek yapilmis bir ürün (Cesitli kombinasyonlarla, cok güzel dioramalar üretiliyor su siralar ;)).. Onu dinamige cevirmeye calismak, hem ölcegi düsünülürse gereksiz, hemde bu derece kaliteli bir statik kiti kobay olarak kullanmak gibi olur.. Idris beyin sözüne ettigi gibi, tren modelciliginde 1/32 ölcek var ama, 1/87 deki imkan ve detaylardan uzak, bu ise yeni girenler icin baslangic asamasi modelleri..Tren modelciliginin oyuncaklari yani ;)

BR 52 yerine Revell´in 1/87 lik Lokomotif modelleri olabilir.. Hem tren modelciligi hemde statik modele uygun kitler..

Märklin´in aylik cikardigi bir dergisi var, Türkiyede ulasilabilirse, konuyla ilgili, oldukca faydali bir yayin..
IP
Muratti
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 623
Alıntı Muratti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/10/2006 Saat 21:48
Birincisi bu maket 1:32 değil, 1:35.

İkincisi bunu dragon'un 6200 Leopold' uyla birleştirirsen acc-ccayip birşey çıkar ortaya...

Bi de yanına bi Opel Blitz ve ammo box kitleriyle personel... Gerisini siz düşünün artık... Bu arada dio platformunun altına bir resistantla su haznesi bağlatısıyla (akvaryum hortumu olabilir) buhar püskürtmesi sağlanabilir...

IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/10/2006 Saat 22:28
Haklisiniz yukarda belirtmeyi unutmusum ;) BR 52 1/35 lik bir kit(BR 52 lokomotifin orjinal adi, "Baureihe 52 Kriegslokomotiv" de tam adi).. Aslinda cok popülerdir, cikmasi yilan hikayesine dönmüstü, cikti, cikacak, cikiyor diye.. (Konuyla alakasi yok ama, bu durum simdi Dora icin söz konusu, 1/35 lik DORA´yi düsünebiliyor musunuz!!!Heller prototip olan bir modeli Nürnbergde sergiledi, cok büyük!! )

Dipnot olarak, Leopold´u ancak 2 adet BR 52 cekebiliyordu, cok pahaliya patlayacak bir Diorama olurdu :)

Velhasil, bunlar 1/35 ölceginde statik modeller, burda konusu acilan Märklin´le hic alakalari yok..

Düzenleyen freeman
IP
ice77
Üye
Üye
Simge

Alıntı ice77 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/10/2006 Saat 02:24
merhabalar trenci dostlarım en güzeli 1/87 bence zaten o bile yer kaplarken birde 1/32 lerle uğraşmak ölüm..

1/32 ölçekli trenleri seven arkadaşlarımın söz konusu olan yer mevzusu sorun değil sanırım hal böyle oluncada arkadaşlarımıza 1/32 ve diğer ölçekleri yapmak farz oluyor :))) tabi ama yeri olana yoksa benim gibi yeri dar olan biri ne yapıyor bir odaya hapis gibi 1/87 lerle sıkış tepiş geçinip gidiyor :))) ve hanıma gelince hanımda bugünlerde pek asabi valla benim bu dağınıklığımmı artık yoksa başka birşeydenmi sinirleniyor bilmiyorum hanımlara dikkat :))) valla hal öyle oluncada bizlerede sesimizi yükseltmemek düşüyor yoksa oklavayı yeriz kafaya eheheheh :)))
IP
temelica
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı temelica Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/10/2006 Saat 22:34
herkese selam
her çiçeğe konan bi modelci olarak
( kendime modelci dedim ama bu kadar ustanın arasında )
biraz da marklin'im var
statikte çalıştığım için pek yaptığımız modellere benzemiyorlar tamamen hazır modeller bunlar
sıfırını almak Türkiye de de yurtdışında da biraz tuzlu
ikinci el gittigidiyor da satan bir kaç kişi var
diğer markalarla da uyumlu olabiliyor özellikle vagonlar
bir çok firma telex bağlantı kullanıyor zaten ancak meraklı arkadaşlar için ebay.com da ikinci el ama gayet sağlam ve çalışır durumda çok çeşitli ve Türkiye de ki ikinci el satışlara göre çok daha ucuz parçalar bulabilirsiniz tek problen kargo ücreti muhakkak satıcıyla ön görüşme yapın ağırlığa göre değişmekle beraber avrupa dan 5 - 15 EUR arası tutuyor ... bu arada tecrübelerime dayanarak kargo ücretine rağmen buradan ucuz ...

herkese bir sürü model ve onları koyacak yer ...
IP
LIMA TRAIN
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı LIMA TRAIN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/04/2007 Saat 21:48
Dostlar hareketli trenler hakkynda ne dü?ünüyorsunuz
IP
spartan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı spartan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/11/2007 Saat 13:47
Orjinalini yazan: Muratti

Birincisi bu maket 1:32 degil, 1:35.

Ikincisi bunu dragon'un 6200 Leopold' uyla birlestirirsen acc-ccayip birsey çikar ortaya...

[IMG">http://img90.imageshack.us/img90/7110/dg6200ne5.th.jpg" />

Bi de yanina bi Opel Blitz ve ammo box kitleriyle personel... Gerisini siz düsünün artik... Bu arada dio platformunun altina bir resistantla su haznesi baglatisiyla (akvaryum hortumu olabilir) buhar püskürtmesi saglanabilir...

O mu Leopold'u çeker yoksa leopold mu onu:) alelade bir lokomotif zor çeker gibi geliyor bana o ufakly?y

Düzenleyen spartan - 06/11/2007 Saat 13:57
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04