Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Badger100g & TAMİYA(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
ice77
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 155
bullet Konu: Badger100g & TAMİYA
    Gönderim Zamanı: 01/10/2006 Saat 00:26
merhabalar arkadaşlar ben de air brush alıcam şuan ada iki marka arasında çelişki içindeyim biryandan badger100g biryanan tamiya marka ikiside çok kaliteli markalar ama sonuçta birtanesini kullanmak zorundayız bu iki markadan hangisini almak gerekir...

hadi bakalım kolay gelsin :)))
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
bullet Gönderim Zamanı: 01/10/2006 Saat 00:29
Bu konu okadar çok konuşuldu ki forumda arama seçeneğinden badger veya airbrush yazın bakın görün neler çıkacak,bu arada ben 100g kullanıyorum memnunum.
Tuna Onay
IP
ice77
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 01/10/2006 Saat 00:34
çok teşekkürler bilgi için aslında bende badger100g alıcam ama yinede sormakta fayda olur diye düşündüm saygılar bol modelli günler..
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
bullet Gönderim Zamanı: 01/10/2006 Saat 01:00
forumda çok yazılmış çizilmiş olmasına rağmen ben yinede söyliyeyim.Badger 100G kullanıyorum.Tek sorunu haznenin biraz ufak olması.Onun dışında çok memnunum.Yarışmadan önce double action olayını sağlayan parçayı kırdım.(nasıl becerdiysem bende bilmiyorum.)aynı gün tersane modeli aradım.Parçanın olmadığını söylediler ve kendilerine çok çok teşekkür ediyorum Sevgili Tamer abi tersane modele yollamamı söyledi icadı.Aynı gün kargoya yetiştirdim.cumartesi onların eline geçmiş.Aynı gün yapmışlar.ki bence gerçekten zor bi iş.o gün kargoya vermişler.pazar günü kargo olmadığı için bana pazartesi ulaştı.Eğer olmasaydı ben yarışmaya onca modelle gidemiyecek idim.Yani kısacası servis olayı bakımından asla teredüte düşmeyiniz.Ve de uygun basıncı bulduğunuz da airbrush la boya yapmak keyif verici oluyor.Eskiden eskitmelerimi toz pastelle yapardım.artık airbrushımla yapıyorum.Tamiya için bir şey söyleyemeyeceğim.hayırlı olsun şimdiden...
I feel the need The Need for Speed...
IP
ice77
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 01/10/2006 Saat 03:27
pilotcuk kardeş çok teşekkür ederim bende badger100G diyorum peki bu badgerlerin boya haznesini genişletme imkanı olamazmı ben pek anlamadığım için size soruyorum çünkü daha yeni başladığım için modelcilğe airbrushun hiçbirşeyinden anlamam daa doğrusu inglizcemde yok bazı terimler kullanıyorsunuz mesela örnek:nozzle bu terimleri türkçe olarak kullansanız aslında herkes anlasa daha iyi olur bence öyle değilmi yoksa yalnışmı düşünüyorum saygılar...
IP
puxavida
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 31
bullet Gönderim Zamanı: 01/10/2006 Saat 03:59
Badger 100G 'ye nazaran Badger 100LG'nin boya haznesi epey büyük..
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
bullet Gönderim Zamanı: 01/10/2006 Saat 08:36
Orjinalini yazan: puxavida

Badger 100LG'nin boya haznesi epey büyük..

yani 100 Lg yi tercih ederseniz daha iyi.Bunun yanında bi de hazne kapağı var.bir de 100 g yle 100 Lg nin sistemleri aynı hazneler farklı sadece diye biliyorum...
I feel the need The Need for Speed...
IP
ice77
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 01/10/2006 Saat 08:41
evet aslında haklısınız bugün 100 LG leri inceleme olanağı buldum gerçekten söylediğiniz gibi boya hazneleri çok geniş ama daha almadım 100 LG lerde tercih sebebi birde kompresör olarak neyi önerirsiniz küçük kompresörlerin depolu olanları mevcutmu bununla ilgili bir link varmı..
IP
YODA
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 201
bullet Gönderim Zamanı: 03/10/2006 Saat 22:53
100LG nin boya haznesinin büyülüğü geniş alan boyarken bir avantaja dönüşsede ekseriyetle boşuna ağarlık dengesi bozulmuş bir airbrush ve ince kamuflajlar atarken önünüzü kapatan koca bir hazne olarak dezavantajada dönüşebiliyor. ayrıca boya haznesine kapak için benim gibi sanayide bir tornacıya gidip kestamit denilen malzemeden 10YTL ye yaptırabileceğiniz bir kapak gayet iyi işinizi görecektir.böylece analşılacaktır ki ben 1/35 ağırlıklı çalışan biri olarak rahatlıkla 100L nin 100LG den günlük kullanım adına daha ergonomik ve rahat bir tabanca olduğu kanısındayım. Tabi tüm bunları her iki airbrus'ıda kullanmış biri olarak söylemekteyim. Saygılarımla.
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
bullet Gönderim Zamanı: 03/10/2006 Saat 22:56
Orjinalini yazan: ice77

evet aslında haklısınız bugün 100 LG leri inceleme olanağı buldum gerçekten söylediğiniz gibi boya hazneleri çok geniş ama daha almadım 100 LG lerde tercih sebebi birde kompresör olarak neyi önerirsiniz küçük kompresörlerin depolu olanları mevcutmu bununla ilgili bir link varmı..

Forumumuzun Sıkça Sorulan Sorular bölümünü ziyaret ediniz. Orada tepede bulunan başlıkları göster seçeneğinden "Hepsi"ni seçiniz. Yenilenen bölümde aradığınız tüm sorulara cevapları bulacaksınız.

IP
ice77
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 05/10/2006 Saat 02:35
hmmm teşekkürler akhilleus ama yinede bunu burada forumda tartışmakta güzel ama yinede ben oraya bakıcam saygılar ...
IP
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 579
bullet Gönderim Zamanı: 05/10/2006 Saat 03:17
Orjinalini yazan: YODA

100LG nin boya haznesinin büyülüğü geniş alan boyarken bir avantaja dönüşsede ekseriyetle boşuna ağarlık dengesi bozulmuş bir airbrush ve ince kamuflajlar atarken önünüzü kapatan koca bir hazne olarak dezavantajada dönüşebiliyor. ayrıca boya haznesine kapak için benim gibi sanayide bir tornacıya gidip kestamit denilen malzemeden 10YTL ye yaptırabileceğiniz bir kapak gayet iyi işinizi görecektir.böylece analşılacaktır ki ben 1/35 ağırlıklı çalışan biri olarak rahatlıkla 100L nin 100LG den günlük kullanım adına daha ergonomik ve rahat bir tabanca olduğu kanısındayım. Tabi tüm bunları her iki airbrus'ıda kullanmış biri olarak söylemekteyim. Saygılarımla.

peki sivil araç yapan birine tavsiye eder misiniz?
IP
tansel yılmaz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 56
bullet Gönderim Zamanı: 06/10/2006 Saat 05:28
atila bey.sadece sivil araç boyuyorsanız,neden temizliği çok daha kolay,kullanımı daha pratik bir single action alet düşünmüyorsunuz?iş bitince temizliği 2 dakika.hem çok daha ucuz.ben single aletimden memnunum ki çok iyi bir airbrush olmamasına rağmen.çok pratik.sürekli düz renk atacaksanız,double action bir aletle uğraşmaya ne gerek var.single airbrushlar yapı olarak çok daha basit olduklarından arıza durumlarıda, yok iğne kırıldı,yok bilmem ne dertleride yok arıza riski sıfıra yakın.badgerin ve her markanın çok kullanışlı evladiyekil single action airbrushları mevcut.
tabi siz bilirsiniz.
IP
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 579
bullet Gönderim Zamanı: 06/10/2006 Saat 05:39
Sayın Yılmaz öneri için teşekkürler ama artık bu açıklama için çok geç. Çünkü badger 100 lg aldım. Heralde yarın elimde olur. Şimdi şunu da belirtmemde fayda var. Ben ağırlıklı olarak sivil araç yapıyorum. Fakat bir afv nin nasıl yapıldığı; kamuflajın nasıl atıldığını da öğrenmek istiyorum.
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
bullet Gönderim Zamanı: 06/10/2006 Saat 06:11
Badger 100lg hayırlı olsun Atilla bey,bencede iyi yapmışsınız çünkü bununla sadece sivil araç değil 1/72 den 1/35 e v.b modelleride boyayabilirsiniz e insan arada bir değişik modeller yapmıyor değil,ben daha dün temizledim badgerimi bu akşamda kullanayım biraz :)
Tuna Onay
IP
tansel yılmaz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 56
bullet Gönderim Zamanı: 06/10/2006 Saat 07:19
hayırlı olsun atilla bey.bende ağırlıklı sivil yapıyorum.hernekadar iyi bir single action aletlede kamuflaj atılabiliyorsada bendeki bunu pek beceremiyor.aka ve uçak modellerinede merak saldığımdan ilave olarak bir badger almak için yakında tersane modelin yolunu tutacağım.ama sivil araçlarımı yine emektar revellimle boyamaya devam edecağim.sizin sadece sivil araç yaptığınızı düşündüğüm için böyle bir fikirde bulundum.
tekrar hayırlı olsun.
IP
ice77
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 06/10/2006 Saat 09:24
peki tamiyanın airbrushunu kullanan arkadaşlarım varmı onların fikirleri neler acaba tamiya hakkında....

------------------------------------------------------------ ---------------------------------
''Yaşasın Modelciler''

Düzenleyen ice77
IP
tulgen
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 157
bullet Gönderim Zamanı: 06/10/2006 Saat 18:45
Orjinalini yazan: ice77

pilotcuk kardeş çok teşekkür ederim bende badger100G diyorum peki bu badgerlerin boya haznesini genişletme imkanı olamazmı ben pek anlamadığım için size soruyorum çünkü daha yeni başladığım için modelcilğe airbrushun hiçbirşeyinden anlamam daa doğrusu inglizcemde yok bazı terimler kullanıyorsunuz mesela örnek:nozzle bu terimleri türkçe olarak kullansanız aslında herkes anlasa daha iyi olur bence öyle değilmi yoksa yalnışmı düşünüyorum saygılar...

Söz Türkçe' ye gelmişken güzel dilimizde bulunan noktalama işaretleri ve temel yazım kuralları (bazı "de"lerin ayrı yazılması, klasik yalnız problemi gibi) kullanılsa da içinde İngilizce terimler geçmeyen yazıları da okuyup anlayabilsek? Lütfen üzerinize alınmayın ama bu "msn turkcesi" (ben çok seri yazarım hızlı yazarım, gereksiz kurallara takmam, ben farklıyım) mantığıyla yazılan tüm mesajları nerede olursa olsun es geçiyorum.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04