Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: b-1 Lancer hk Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Mueve
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 581
Alıntı Mueve Cevaplabullet Konu: b-1 Lancer hk
    Gönderim Zamanı: 28/09/2005 Saat 17:58
herkese merhaba,
ilkokul yıllarımda başlayıp, lise ortalarında bıraktığım modelciliğe tekrardan başlama kararı aldım ve bu nedenle foruma üye oldum.

1-72 b-1 toplamayı düşünüyorum. iki marka seçeneğim var;
airfix yada monogram. hangi modeli toplamamı tavsiye edersiniz.

ayrıca, yıllardır uzak kaldığım için marka kalitelerinin de değişiklik göstermiş olabileceğini dikkate alarak sormak istiyorum; hangi markalar diğerlerine göre daha iyiler? modellere göre değiştiğini biliyorum ama ortalama olarak benim maket topladığım yıllarda tamiya favori markamdı. diğer markalar ile arasındaki kalıp farkı hemen kendini belli ediyordu.

son olarak bu ve bunun gibi web sitelerinin olması, yeni teknolojiler/ürünler ve bilgi paylaşımına ulaşabilmemiz çok güzel. emeği geçenlere teşekkürler.
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/09/2005 Saat 20:52
Monogram daha iyidir, ama maketçiliğe geri dönüşte ilk model olarak ikisini de pek tavsiye etmem. Aslına bakarsanız bizim jet uçağı ortak proje grubuna katılırsanız sizin için çok daha iyi ve rahat bir başlangıç olur, daha önceki durumunuzu bilemiyorum ama lise yıllarında genelde pek adam gibi yapılmıyor bu iş . Ben de yıllar sonra geri dönenlerdenim, oradan biliyorum . Isınma turunu böylece attıktan sonra b-1'e doğru kayarsınız. Tabi seçim sizin...

Marka konusuna gelirsek, orada bir genelleme yapmak yanlış olur, çoğu markanın iyi maketleri de vardır kötü maketleri de. Mesela Tamiya'nın ortalama kalitesi iyidir ama rezalet kitleri de var, kit bazında spesifik olarak sorarsanız tabii ki bu kit iyidir ya da yaramaz deriz. Bu tarz sorularda aslında google'da çok faydalı olabiliyor

Yeminli modelci
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 581
Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/09/2005 Saat 10:41
Monogram b-1 i alırım, ortak projeye de katılıp f-104 ü pilot arkadaşıma hediye ederim.

Aslında tekrar başlangıcı yaptım ve arkadaşıma hediye etmek üzere "heller la sirene" modelini yarıladım. La sirene nin öyle kalıp sorunları var ki elimdeki en kalın eğe leri bastıra bastıra uyguladığım zamanlar bile oldu. yani çok sıkı bir ısınma oluyor.

tabii benim uçak yaptığım yıllarda hiçbir teknik bilmiyordum. şimdi durum farklı. bu yüzden ortak projeye seve seve katılırım.

umarım ileride bir f-4 projesi de olur.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04