Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sikça Sorulan Sorular
 Modelsitesi Forumu : Genel : Sikça Sorulan Sorular
Mesaj icon Konu: Komprosör Nası Tavsiye var mı??? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
sezer
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 36
Alıntı sezer Cevaplabullet Konu: Komprosör Nası Tavsiye var mı???
    Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 01:24
Arkadaşlaaaar airbrush sağ olsun burak arkadaşımızla çözdük Aztek A430 komprosör kaldı sizce alttaki alaet nası tüpsüz ama ne dersiniz problem midir yok abi bas gidsin der misinizzz.Ona göre alıyorum heeeee (Saolsun Firemen bidee)

CP-201B
Electric motor:1/6 HP
            110/220V, 60/50HZ
Air displacement:1.5CFM(42L/min)
Connection:1/8"
Max. pressure:60 PSI(4.2Kgs)
Electric cable:1.5M
Weight:4.3kgs
RPM:110V/3400,220V/2800
AMP:110V/1.6A,220V/0.8A
Included Water Seperator w/gauge

IP
Muratti
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 623
Alıntı Muratti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 02:16
Testors nasıl ? Fena değildir Testors hani... hobici.com' da görün bir derim...

Düzenleyen Muratti
IP
FIREMAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 307
Alıntı FIREMAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 02:31
hobici.com satış yapmıyor sanırsam? ayrıca yanılmıyorsam testors'un o mavi şeffaf kompresörü sarzlı falan olsa gerek..acayip bişi..bana oyuncak bir şey gibi gelmişti..
The black sheep among all white ones..
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 02:43
testors blue kullanıyorum. Bir basınç ayar valfi ve manometre takılınca da tamamdır. Şarzdan kasıt nedir anlamadım ama yukarıdaki resimdeki kompresör gibi deposuz tak çalıştır şeklinde.
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 03:14
Testors blue miniyi bende kullanıyorum. Çıkışına bir manometereli regülatör taktım. Her türlü işimi görüyor. Yukarıda görünen kompresörde güzele benziyor. Bence fiyat olayına bakın ve yukarıdaki modele 210 ytl'den fazla birşey istiyorlarsa blue mini alın veya biraz uğraş ile ekovattan yaptırın.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 04:00
Ahanda resimdeki benim kompresörüm,canım herşeyim iyiki almışım çok memnunum,gece bile çalışabiliyorum birde badger 100g fine head airbrushım var bu ikiliyi seviyorum.
Tuna Onay
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 04:11
Selamlar, bende testors blue mini kompresör kullanıyorum. 1 sene evvel, airbrush kullanmaya bu kompresör ile birlikte başladım. 1 senedir, bu kompresör ile yaptığım modelleri, forumda aratıp görebilirsiniz. Blue mini kompresörü özellikle, hava tabancası kullanmaya yeni başlayacaklara öneririm. Kendinizi geliştirdikçe, blue mini ve yukarıdaki resimdeki gibi deposuz kompresörler, yetersiz gelebilir.

1-2 hafta içinde artık daha profesyonel bir kompresöre geçmeyi düşünüyorum. Eğer yeni kompresörümden memnun kalırsam elimdeki ayar valfı takılmış blue mini kompresörümü, 100-120 YTL gibi bir fiyata satmayı düşünebilirim. İlgilenen olursa, özel mesajdan kontağa geçebilir.

Düzenleyen CErginbas
Üretime evet, polemiğe hayır!!!
IP
FIREMAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 307
Alıntı FIREMAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 04:27
ya afedersiniz arkadaşlar,benim gördüğüm mavi kompresör pilli gibi birşeydi..sarz ediyorsun,sonra kullanıyorsun türünden..bi yerde bi yanlışlık var ama hadi bakalım? :(
testors mavi bişey..ufacık..
sizin bahsettikleriniz 220V ,şehir şebekesinden besleniyor değil mi?
The black sheep among all white ones..
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 05:39
Testors blue mini.

Düzenleyen ardeth
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 05:53
Orjinalini yazan: CErginbas

blue mini ve yukarıdaki resimdeki gibi deposuz kompresörler, yetersiz gelebilir.

Yukarıdaki resimdeki kompresör bana yeterli geliyor valla yenide başlamadım bu işe ama mini blue hakkında birşey söyleyemem nedir nasıldır bilmiyorum.
Tuna Onay
IP
sezer
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 36
Alıntı sezer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 06:17
Yaa abiler alet 180+KDV herkes memnunum dio benim soru işaretlerim tüp olayıdır tüp yani bölee kullansak nasıı faydalı gelbaaa
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 06:39
Tüp olayında debiden filan bahsediliyor fakat ben bir yıldır kullandığım blue minide debide bir düzensizlikle karşılaşmadım. Tek eksiği regülatördü, onuda takınca 0.5 bar'a ayarlıyoorum incecik çizgi çekiyorum, ayarlıyorum 2bar'a uzaktan mat vernik atıyorum. Kısaca blue minim bozulmadıkça ne tüplü nede başka bir kompresör almayı düşünmüyorum.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 09:33
Orjinalini yazan: Flashback

Yukarıdaki resimdeki kompresör bana yeterli geliyor valla yenide başlamadım bu işe ama mini blue hakkında birşey söyleyemem nedir nasıldır bilmiyorum.

Kendimi şöyle ifade edeyim, Blue mini kompresör, benim de işimi en az 1-2 sene daha görür. Ancak, daha profesyonel çalışmak adına, depolu ve ekovatlı bir kompresör ihtiyacı hissediyorum. Bunun birkaç sebebi var,

1)deposuz kompresörler çalıştıkça çok rahatsız edici olmasalar da bir motor sesi yapıyorlar. en azından blue mini yapıyor. Akaşm çok geç saatlerde çalışırken çekinceye sebebiyet veriyor.
2)Blue mini kompresörde, basınç ayarı yapılmıyor, benim taktırdığım regülatör, bir miktar ayar kapasitesi yarattıysa da, çok düşük basınçlarda, depolu kompresörün düşük basınçlı hali gibi sonuç vermiyor. Bu da free hand kamuflaj, motor isleri gibi, ince işlerde sıkıntı yaratıyor.
3)Blue mini kompresörde nem tutucusu yok, sıcak yaz günlerinde, havadaki nemi sıkıştırıp modelin üzerine tükürebiliyor. Ve bu iş bazen çok can sıkıyor.

Haa şimdi diyeceksiniz o zaman bu kompresör iş görmez mi? Görür bal gibi de görür.

Forumda da aratabilirsiniz, 1 sene içinde 20 küsür maketi bu kompresörle boyadım. Çalışma karakteristiğine alışınca bunlarla da güzel sonuçlar elde edebiliyorsunuz. İstesem daha pek çok maketi de bu kompresörle yapabilirim. Ancak depolu kaliteli bir kompresörü tatmış biri olarak, Blue mini artık beni her konuda tatmin etmiyor.

Bu durumu şuna benzetebiliriz. Gitar çalmaya yeni başlayan bir insan genellikle daha ucuz olan Kore veya Çin malı gitarla işe başlarlar. Daha sonra kendilerini geliştirdikçe tonlara, sustaine, manyetiklere vb. ayrıntılara kafayı takıp, daha pahalıca olan, Gibson, Fender, İbanez gibi markalara terfi ederler.

Ben de çin işi gitar misali ucuza alıp , uzunca bir süre faydalanıp teknikleri öğrendiğim bu komresörün yerine biraz paraya kıyıp daha profesyonel olanına terfi etmek istiyorum.

Zira şunu da unutmamak lazım, Her zaman En pahalı Gibson'ı alan daha iyi gitar çalacak diye bir şey yoktur, Ne gitaristler vardır ki, 100 dolarlık gitarla, 1500 dolarlık gitarı olanların çalamayacağı şeyleri çalarlar.

İkisiyle de olur, ancak uzun vadede, depolu kompresörlerin daha iyi iş göreceğine inanıyorum.

Not: dediğiniz gibi resimdeki kompresörü kullanmadğımdan, yazdıklarımı kendi deposuz komresörüm ile depolu kompresörlerin karşılaştırması olarak alabilirsiniz.

Düzenleyen CErginbas
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 10:15
Ceki, Blue Mini'ye nem tuzağı takılmadığına emin misin? Bak en üstteki resmi verilmiş kompresöre takılı şaftada da nem tuzağı var, üstelik üzerine basınç göstergesi dahi takılı. Böyle bir şafşatayı blue mini üzerine taktırırsan, zannımca nemi sıkıştırıp su tükürme olayını çözebilirsin. Yanılma payı mevcuttur. Benim kompresörümde de benzer bir parça var, manometre ile birlikte nem tuzağı. Üstündeki ayardan basınç ayarlanıyor, ayar valfının hemen altında resimdeki gibi basınç göstergesi ve onun altında da nem tuzağı var. Karaköy'de bu parçaların da tek tek veya komple set halinde satıldığına adım gibi eminim (temizlikçi büyük azimle nem tuzağını çatlattığında gidip yedeğini almıştım).

Kısacası senin gitarda iş var ama anfiyi değiştirmen gerek sanki :)
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 10:54
Üzerinde nem tutucusu olan badger hortumu da var sanırım.
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 17:56
Emre dediğin gibi bu aletin üzerine nem tutcusu takılabiliyor ama o da ayrı bir masraf. Bu ufak alete daha fazla yatırım yapacağıma evladiyelik sağlam depolu bir kompresör daha iyi bir yatırım gibi geliyor bana. Böylece tüm dertlerimden toptan kurtulmuş olurum. ;)
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 20:01
Orjinalini yazan: CErginbas

Not: dediğiniz gibi resimdeki kompresörü kullanmadğımdan, yazdıklarımı kendi deposuz komresörüm ile depolu kompresörlerin karşılaştırması olarak alabilirsiniz.

Yanlış anlaşılmasın o resimdeki yani benim kullandığım kompresörü almak isteyenler yetersiz gelebilir dediğiniz için bence vazgeçmesinler tavsiye ederim zaten bende forumda birisinin tavsiyesi üzerine almıştım.
Tuna Onay
IP
Cem Doğut
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 68
Alıntı Cem Doğut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/08/2006 Saat 20:40
merhaba sezer bey,
bende bir CP-201B kullanıcısı olarak kompresörü tavsiye ederim. nem tutucusunun üstündeki zımbırtıyı kullanarak basıncı ayarlayabilirsin. kullanırken boyamayı etkileyecek basınç değişimi olmuyor.
iyi günler...
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma