Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sivil Araçlar
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Sivil Araçlar
Mesaj icon Konu: Castrol Skyline GT-R Gr.A Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
sıpa
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 114
Alıntı sıpa Cevaplabullet Konu: Castrol Skyline GT-R Gr.A
    Gönderim Zamanı: 21/09/2005 Saat 01:28
Merhabalar, uzunca bir aradan sonra tekrar statik maket yapmaya başladım.
4

2

Yaptığım maket Tamiya'nın Skyline'ı, maket hem güzeldi, hem de fiyatı düşünülünce daha da güzelleşiyordu!(9 küsür euro) Neyse maketi aldıktan sonra bir durup düşündüm;"ve madem yeniden maket yapacaksın bari tam yap!" dedim ve elime ilk defa airbrush aldım. Sonuç çok etkileyici olmadı biliyorum, boya açısından (ne kadar iki kere local zımpara işleri yapmam gerektiyse de) şikayetim yoktu. fakat vernik atmaya kalkınca sorunlar ortaya çıktı. Hayatımda verniği de ilk defa kullanıyordum ve spreyi sıkarken arabamın camları buğulanmaya başlayıyınca kendimi aşağı atasım geldi. Evet, yine hata yaptığımı kabul ediyorum, ben verniğin kolay bir iş olduğunu ve hiçbir yan etkisinin olmadığını sanıyordum(yine de iyi ki kendimi camdan aşağıya atmamışım)...Neyse sonuç olarak ya bu maketi çöpe atacaktım ya da buraya resmini koyup en azından eleştirilerinizi alabilecektim, buyrun Nissan Skyline'ım... (Eleştirirken bunun ilk defa airbrush ve ilk defa vernik kullanan bir insanın elinden çıktığını hesaba katarsanız sevinirim....)   

3

1

Forum kuralları 2a maddesi

Düzenleyen Tamer Özkan
http://photobucket.com/albums/v730/dynakaos/
IP
roadrunner
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 505
Alıntı roadrunner Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/09/2005 Saat 02:08
çok hoş gözüküyor
IP
HAKAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 876
Alıntı HAKAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/09/2005 Saat 03:19
Olsun olur bazen böyle aksaklıklar.Geneli gayet hoş olmuş.
Eline sağlık.
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1409
Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/09/2005 Saat 05:56
İlke defa airbrush ve vernik atan birine eleştiri yapılmaz. Modelin kendisi yapmış zaten!

Modeli kurtarmak için bir diorama önerim var. Camlar içten buğulu zaten. Bir kaldırım kenarına parket, 7-8 tane de bira şişesi koy kaldırıma. Kaldırımın arkası çalılık ve geride siyah fon kağıdı (gece ya, ondan!).
Figür uydurabilirsen de az ileri hafif iğreti parketmiş bir polis arabası ve buğulu camın içini görmeye çalışan bir polis...

Ayaküstü amma mizansen yazdım yahu!!
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/09/2005 Saat 06:15
Orjinalini yazan: Korkut

İlke defa airbrush ve vernik atan birine eleştiri yapılmaz. Modelin kendisi yapmış zaten!

Modeli kurtarmak için bir diorama önerim var. Camlar içten buğulu zaten. Bir kaldırım kenarına parket, 7-8 tane de bira şişesi koy kaldırıma. Kaldırımın arkası çalılık ve geride siyah fon kağıdı (gece ya, ondan!).
Figür uydurabilirsen de az ileri hafif iğreti parketmiş bir polis arabası ve buğulu camın içini görmeye çalışan bir polis...

Ayaküstü amma mizansen yazdım yahu!!

Korkut abi naaptın yahu. ayak üstü yazdın senaryoyu.

Model için yoruma gelirsek, ilk sefer için böyle bir şey olabilir sağlık olsun.(vernik için söylüyorum bunu)
Boya işinde morlu metalli hoş sonuçlar elde etmişsiniz. Jantlarda da bir morluk var boyadınız mı?
Sayın sıpa size şöyle bir fikrimi sunayım: Bundan sonraki modelinizi adım adımi fotoğraflayıp bizle paylaşın böylece, sitedeki ustalar, adım adım işin püf noktalarını, kaçınılması gereken durumları size gerçekleşmeden belirteceklerdir. Hem de biz bir modelin yapımına daha şahit olmanın mutluluğunu yaşayacağız.

Devamını bekliyoruz.
Kolay gelsin.
Üretime evet, polemiğe hayır!!!
IP
benbeni
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 554
Alıntı benbeni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/09/2005 Saat 06:18
İlk airbrush çalışması için iyi sayılır.

Madem camlar buğulandı; Korkut abinin anlattığı şekilde bir diorama yapabilirsin.

Modelle ilgilide birkaç tavsiyem var.Aracın alttan göründüğü resimde kaporta kenarlarında ve difransiyelin birleşim yerlerinde çapaklar var.Bir dahaki maketlerde bu yerlere iyice zımpara yap ve çapak ve kalıp izleri yok etmeye çalış.

Sonraki çalışmanı bekliyoruz.
Herkes kendi Tanrısına, diğerlerinin dualarını susturması için yalvarıyordu
IP
sıpa
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 114
Alıntı sıpa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/09/2005 Saat 01:21
Yorumlarınız için teşekkürler, camlar yüzünden diaroma yapmaktansa camlara siyah veya farlardaki gibi transparan mavi atmayı deneyeceğim. Yanlış anlamayın diaroma fikri çok hoşuma gittide arabanın çevresine kafası dumanlı bir kaç zenci figürü bulmak zor olur diye düşündüm :)
jantları boyadım.Önce bol tinerli mor boyayı fırçayla geçip üzerine uzak mesefaden gümüş rengi boya sıktım. Böylece güzel bir etki elde ettim (zaten jantlar ve far renklerini çok sevdim, muhtemelen arabanın en güzel yerleri...)
   Ayrıca sayın CErginbas'ın önerisi de çok mantıklı geldi. Birazdan Yeni yapmaya başladığım mercedes'in ilk fotografını siteye koyacağım, yapım esnasında eleştiri almak kesinlikle çok yararlı olacaktır.
   benbeni bey de haklı; arabanın altına fazla özen göstermedim.Bundan sonraki modellerde dikkat edeceğim.
Tekrar teşekkürler...
IP
carlgustav
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1190
Alıntı carlgustav Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/09/2005 Saat 08:15
sıpa bey;

Elinize sağlık. Modelin fotolarına bakınca aklıma, soğuk kış geceleri arabayı sotaya alıp, kafa çeken gençler geldi. Üretime devam.
A critic, is a legless man who teaches running.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide