Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yarışma ve Sergiler
 Modelsitesi Forumu : Duyuru ve Uyarılar : Yarışma ve Sergiler
Mesaj icon Konu: S-2 Ortak Projesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
desert-rat
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 297
Alıntı desert-rat Cevaplabullet Konu: S-2 Ortak Projesi
    Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 00:48
Arkadaşlar uzun zamandır takib ediyorum ben dahil yaklaşık tüm modelciler sürekli hava kuvvetleri uçaklarını yapıyoruz fakat hiç Dz. Kuvvetlerinin unutulan S-2 sine rastlayamadım, oysa çok güzel bir tayyare. Revell ve Esci dede kalıpları gayet iyi olan 72 ölcekte olanları mevcut ve fiyatıda öyle pek abartılı değil. Ortak bir proje olarak yapmaya ne dersiniz? Önümüzdeki aylardan birini belirleyip eldeki referansları bir araya getirerek birer tayyare yapalım.Böylece modelciler arasında uzunca bir süredir unutulan S-2 leri yeniden hatırlamış oluruz.Ayrıca modelci arkadaşlar arasındaki paylaşımı güçlendirmiş oluruz hemde farklı modeller görmüş oluruz.Bu konuda farklı önerileri olan arkadaşlarda fikirlerini ortaya koyarsa varılan sonuçtan yola çıkarak ortak bir projeyi gerçekleştirmeye ne dersiniz.

Düzenleyen desert-rat
4 EVR COOL
IP
çevikbir
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 253
Alıntı çevikbir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 02:12
ben varım ama modelle ilgili ciddi araştırmaları senden bekliyoruz... birde 48 ölçeği varmı bu tayyarenin
bakkal amca hase vormiii!!!
IP
desert-rat
Üye
Üye
Simge

Alıntı desert-rat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 02:20
1/48 i varmı bilmiyorum ama 1/72si zaten 48 ölcek gibi oluyor detay var elimde Melihte getirecek, stencilleride ben hazırladım birkısmını decalleride sen halledersin artık yada beraber yaparız ayrıca elinde daha detaylı bilgileri olan varsa dahada iyi olur.
4 EVR COOL
IP
çevikbir
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 253
Alıntı çevikbir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 02:32
taslak resimler varsa çizerim corelde zira s-2 hakkında en küçük bir bilgim bile yok hali hazırda dün gece c- 47 montajı bitti ufak çalışmalardan sonra boyaya geçerim içim hep kayıyor THKuvvetlerine ama yapınca tam yapmak istiyorum şööle detay setleri neyim modelin hakkını vermek lazım...
helede o dünyalar güzeli BAYRAĞIMIZI taşıyacaksa haksızmıyım???
bakkal amca hase vormiii!!!
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1151
Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 04:58
Revell'in S-2 kiti, Deniz Kuvvetleri'ne sadece 4 adet gelen "A" modeli. Uçakların geliş noktası Hollanda Kraliyet Deniz Kuvvetleri. Bu uçakların seri numaraları hepsi TCB ile başlamak üzere 172, 146, 154 ve 163. Diğer 26 adet ise E modeli.
Bu konuda iyi bir görsel çalışmaya girmek gerektiği kanatindeyim...

Tolga
IP
desert-rat
Üye
Üye
Simge

Alıntı desert-rat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 06:49
Tolga bey haklısınız zaten burada maksat arkadaşları araştırmaya paylaşıma yönlendirmek Çok güzel bilgiler vermişsiniz diğer ''E'' modellerinin çoğuda kayserde yapısal değişikliğe uğramışlar işte bu değişiklikleri bulup ona göre birşeyler yapmak gerek kendi namıma ben bayağı birşey topladım yeterli çounluğa ulaşabilirsek tüm referansları biraraya getirip daha teferruatlı bilgiye sahip olur modelleri öyle yapmaya başlarız.Saygılar...
4 EVR COOL
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 07:29
Ogün abim çok iyi düşünmüşsün projeyi.Aslında benim de aklımda olan bir proje fakat airbrushım olmadığı için zamanında girişmeye cesaret edemediğim bir uçaktı.Ama artık düşündüğüm projeler arasında.Bu arada Eskişehir havacılık müzesinde sağlam bir tane S-2 duruyor.Çok detaylı fotoğraflarını üşenmeden çekebilirim.Hiç sorun değil.bunun yanında abimin okulunun girişinde de bir tane var.Ordakinin kapıları falan açılabiliyor.Cesaret edip içine girebilirsem , kokpit fotolarını da çekebilirim.Proje güzel bir proje.Yalnız E ve A modelleri araştırmalarını sizlere bırakıyorum.Pek anlamıyorum bu işten.çok da güzel bir proje olur.Dekal konusunda da Tarık abinin bu işi çözebileceğini düşünüyorum.Tabi Photoshop ta kabul ederseniz bende çözebilirim bu olayı.Şimdiden bu proje ye onay verenler isimlerini yazarlarsa çok iyi ollur.Bunun yanında dekal çizimlerinde bana göre ücret söz konusu olmaz herhalde ve olmasın bence.Basma işlemlerini artık herkes kendi yapar.Proje çok iyi olur.Katılan olsun olmasın Ogün abim ben varım bu proje ye.

Yani +1
I feel the need The Need for Speed...
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 08:20
Bu kit piyasada var mı?
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 08:57
Tolga abi yurt dışndan toplu olarak getirtilemez mi yani Türkiye de yok sa.Bakalım bulunur bir çaresi.Katılım ne kadar çok olursa iş o kadar kolaylaşır diye düşünüyorum...
IP
seth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 608
Alıntı seth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 18:57
Bir aralar TAİ yangın söndürme uçağı olarak düşünmüştü.Bu yönde tanıtımlar da yapıldı.Hatta bir uçağı kesin biliyorum ama galiba iki uçak güzel bir şekilde boyanmıştı.Ben ne zamandır o boyamayla yapmak isterim S-2 yi.Modeli bulabilirsek böyle bir çalışma yapabilirim......
Private Glider Pilot
www.izmirmaket.com
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 20:22
O dönemde sadece bir uçak TEMA'nın sağladığı finansman ile toparlanmıştı. Ancak modifiye edilen uçak "E" modeli idi. Sanıyorum Revell'in eski Hasegawa kalıplı A modeli ile E arasında epey bir fark var. Bir de yangın söndürme için motorların turboprop hale getirilmesi, uçağın altına su atış sisteminin falan yapılması gerekiyor. Yani ciddi bir tadilat söz konusu...

Selamlar,
Tolga

IP
desert-rat
Üye
Üye
Simge

Alıntı desert-rat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 22:04
Orjinalini yazan: pilotcuk

Ogün abim çok iyi düşünmüşsün projeyi.Aslında benim de aklımda olan bir proje fakat airbrushım olmadığı için zamanında girişmeye cesaret edemediğim bir uçaktı.Ama artık düşündüğüm projeler arasında.Bu arada Eskişehir havacılık müzesinde sağlam bir tane S-2 duruyor.Çok detaylı fotoğraflarını üşenmeden çekebilirim.Hiç sorun değil.bunun yanında abimin okulunun girişinde de bir tane var.Ordakinin kapıları falan açılabiliyor.Cesaret edip içine girebilirsem , kokpit fotolarını da çekebilirim.Proje güzel bir proje.Yalnız E ve A modelleri araştırmalarını sizlere bırakıyorum.Pek anlamıyorum bu işten.çok da güzel bir proje olur.Dekal konusunda da Tarık abinin bu işi çözebileceğini düşünüyorum.Tabi Photoshop ta kabul ederseniz bende çözebilirim bu olayı.Şimdiden bu proje ye onay verenler isimlerini yazarlarsa çok iyi ollur.Bunun yanında dekal çizimlerinde bana göre ücret söz konusu olmaz herhalde ve olmasın bence.Basma işlemlerini artık herkes kendi yapar.Proje çok iyi olur.Katılan olsun olmasın Ogün abim ben varım bu proje ye.

Yani +1

Melih ozaman sen detayları fotoğrafla gelirken getirirsin bende stencilleri hallederim birkısmınıda Tarık halleder sanırım.Modelide birşekilde hep beraber temin ederiz bir yerlerden..
4 EVR COOL
IP
desert-rat
Üye
Üye
Simge

Alıntı desert-rat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 22:11
Orjinalini yazan: seth

Bir aralar TAİ yangın söndürme uçağı olarak düşünmüştü.Bu yönde tanıtımlar da yapıldı.Hatta bir uçağı kesin biliyorum ama galiba iki uçak güzel bir şekilde boyanmıştı.Ben ne zamandır o boyamayla yapmak isterim S-2 yi.Modeli bulabilirsek böyle bir çalışma yapabilirim......

Nesimi sende iyi düşünmüşsün, ancak Tolga beyinde dediği gibi bayağı bir tadilat ister canadairin CL425 modelindeki turbo prop motorlar S-2 tam olur ancak uçağın burnunu falanda biraz değiştirmek gerekeçek Temanın uçağının birkaç resmi var bende önceki ve tadil edildikten sonraki halleri sana referans olur sanırım

Düzenleyen desert-rat
4 EVR COOL
IP
desert-rat
Üye
Üye
Simge

Alıntı desert-rat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/07/2006 Saat 22:18
Orjinalini yazan: tozbek

Bu kit piyasada var mı?

Evet kit piyasada mevcut revell in var yanlış hatırlamıyorsam 28-30 YTL. civarı 1/72 ölçekte ve esci kalıbı...
4 EVR COOL
IP
desert-rat
Üye
Üye
Simge

Alıntı desert-rat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/07/2006 Saat 23:05
Eveeet arkadaşlar S-2 nin decal işleri halloldu sayılır şimdi sıra hangi tarihte başlamaya ve modeli yapmak isteyen arkadaşların modeli nasıl temin edeceğine geldi.
Modelin nasıl vernerden temin edileceği konusunda bbilgisi olan varmı..?

Düzenleyen desert-rat
4 EVR COOL
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/07/2006 Saat 00:15
Bugün S-2 nin fotolarını çektim.hatta yarım saat önce diyebilirim.İçinden de bir kaç foto çektim.uçağın kapısnı kırmışlar.İçine girecektim fakat cins cins sesler geliyordu cesaret edemedim.:)yemedi yani.
Yalnz bir kaç kare alabildim kokpitten daha doğrusu arka koltuklardan.stencilleri de çekmiş bulnuyorum.Evet şimdi sıra geldi en önemli noktaya ogün abinin de dediği gibi kiti nereden bulacağız?Türkiyede olmadığı kesin sanırım.Araştırmalara devvam...
IP
desert-rat
Üye
Üye
Simge

Alıntı desert-rat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/07/2006 Saat 00:27
Melihcim ellerine sağlık eminim iyide olmştur zaten daha öncede sen birmiktar referans toplamıştın uçakla ilgili onlarla birleştirince ve benim yeni buldullarımla zaten yeteri kadar materyal olacak elimizde sen gelirken getirirsin artık hepsini. Bu arada modeli araştırmaya devam ediyoruz herkes bakarak olsun en iyi fiyata ve en iyi kiti nereden bulabiliriz.Evet seninde dediğin gibi Araştırmalara Devam...
4 EVR COOL
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/07/2006 Saat 00:53
Hannats da bu var

Abilerim merhabalar.Hannats da bunu buldum.Yalnız fiyatı biraz tuzluca.Hasegawa kit.Gerçi bizim s-2 lere uyarmı bilemiyorum ama.yaklaşık 20 pound cuk.Kargoyla epeyi tuzluya gelir bize.Revell in kitini bulmak lazım.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma