Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: YURTDIŞI sipariş Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
SADAK taşıyıcı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 86
Alıntı SADAK taşıyıcı Cevaplabullet Konu: YURTDIŞI sipariş
    Gönderim Zamanı: 07/07/2006 Saat 04:33
www.luckymodel.com nasıl bir alışveriş sitesidir?HAVA postasıyla kaç günde elimizde olur,sağlam bir sitemidir?BİLENLERE sorulur??????
IP
wolf1
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 175
Alıntı wolf1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2006 Saat 05:31
Güvenilir bir sitedir . Siparişlerimin hepsi max 15 günde geldi.
Jadarhobby de alış veriş yapabileceğin bir site olup tüm alışverişlerde %22 iskonto yapmaktadır.
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2006 Saat 05:45
Ben şuana kadarki siparişlerimde luckymodel'de hiç bir sorun yaşamadım. Son siparişim 1 haftada kargoya verilmeyince mail attım ve nedenini sordum, hemen cevap verdiler. Ben siparişi iptal edincede ödemiş olduğum ücreti geri iyade ettiler. Doları yükseldiği döneme denk gelmişti geri iyade ettikleri para benim ödediğimden 5 ytl fazla bile oldu :D
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2006 Saat 06:33
Kesinlikle iyidir güvenilirdir siparişiniz gelmezse yenisini yollarlar veya paranızı iade ederler çokta iyi ilgilenirler mailleriniz cevapsız kalmaz.
Tuna Onay
IP
grond
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 235
Alıntı grond Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/11/2006 Saat 00:21
Selam lucky modele bende bir sipariş vermiş bulunmaktayım ama 5 gün geçmesine rağmen hala siparişim açık görünüyor. Kredi kartımdan ücreti çekmişler. shipin seceneği olarak SURFACE MAIL seçmiştim nasıl bir yol izlemem gerekir bekleyip göreyim mi ? müdaale mi edeyim yada nasıl müdahale edilir ?
IP
No-Dachi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı No-Dachi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/12/2006 Saat 10:31
Yurtdışı siparişlerde shipping ve aldıklarımız dışında gümrük,vergi gibi ücretlendirmeler oluyor mu?
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/12/2006 Saat 21:35
Luckymodel daima sipariş verdiğim ve en hastası olduğum sitedir. Gördüğüm en hızlı ve iyi müşteri hizmetlerine sahiptir, mail attığınız andan itibaren çok hızlı yanıt verip sorununuzla ilgilenirler.

Siparişin açık görünmesi ellerine geçmek üzere beklediklerini gösterir olabilir. IN PROGRESS diyorsa ve "IN STOCK" denilen mallar yerine "AVAILABLE" denen mallardan sipariş verdiyseniz uzun süre bekletebilirler ama benim 2 ay bekletilen siparişim bile elime geçti. En kötü "Üzgünüz bulamıyoruz" diye geri dönüp paranızı iade ediyorlar.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
grond
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 235
Alıntı grond Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/12/2006 Saat 02:26
mail attım ürünlerden 2 si ellerinde varmış diğer 2 si aralık ortasında gelir diyorlar bakalım. Aynı şey daha önce hlj de başıma geldi ama hlj ürünü kargoya vermeden yada o aşamaya gelmeden parayı çekmiyor. Bunlar direk parayı cukka yapmışlar ondan tırstım biraz :)
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/12/2006 Saat 02:56
Yok yok birşey olmazda moralini bozmak gibi olmasın ama surface mail biraz uzun sürebilir bence air maile çevir mümkünse,birde arkadaşlar malum yılbaşı geliyor yurtdışı siparişlerinize dikkat edin gecikme olabilir,rainbow ten de uyarı var zaten gecikme ve kayıp yaşamak istemiyorsanız dikkatli olun diye bilgilerinize.
Tuna Onay
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/12/2006 Saat 05:08
Merhabalar,

İnternetten model sipariş etmek için çok alternatif var. Gördüğüm kadarıyla bu başlıkta gecen hlj, rainbow, Luckymodel hep uzak doğu siteleri.

Hava postası dahi olsa bu sitelerden siparişleriniz kaç günde Türkiye'ye geliyor?

Greatmodels veya bize yakın olan Hannants.co.uk'a göre bu sitelerin belirgin bir avantajı var mı?
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/12/2006 Saat 05:23
Evet evet, siparişinizi kesinlikle hava kargoya çevirin. Genelde 10 dolardan fazla fark etmez, küçük siparişlerde 2-3 dolar oynar.

Benimkiler adamlar "Yolladık çıktı bizden" dedikten sonraki 1 hafta ile 10 gün içerisinde geliyor. Postacı kıllık yapmaz ve paketiniz 100 Euro-3 Kg sınırını aşmazsa direk kapınızda. Lucky parayı direk çeker ama malı da her zaman yollar, sorunuza dediğim gibi cevap verir, bulmasına kesin olanak kalmadıysa da "Backordered" yapıp paranızı hesaba geri yatırır.

Hobbyeasy ve lucky kullanıp çok memnun kaldım, ikisinde de yollandıktan sonra geliş süresi 10 günü geçen olmadı. Ama dikkat edin, Lucky'de "Available" dediği mallar "Buluruz ama araştırmak lazım" anlamına gelir, "In Stock" dedikleri ise "Elimde var hemen yollayayım" demektir. IN STOCK ürünleri sipariş edip parayı gönderdikten sonraki 24 saat içinde ürün yola çıkmış olur.

Benim en memnun kalmadığım şu ana kadar Jadar oldu. Hem çok bekletti, hem de soru sormak için attığım e-postaların yarısına cevap bile vermediler. Siparişi 2 ay sonra yollayıp bu konudaki e-postaya cevap atmazken parayı peşin çekmesi sinir ediyor açıkçası. ÜStüne gümrükte sobelenince paketler tam oldu.

Uzakdoğu sitelerinin bence avantajları, Greatmodels'a göre çok daha uygun kargo ücretleri sunmaları ve Academy, Fujimi, Dragon, Tamiya gibi bölge ürünlerini daha ucuza satmaları. Ama gördüğüm kadarıyla içerik olarak en zengini Greatmodels. Yine de bir örnek vereyim, Luckyden sipariş ettiğim ve dün kapıma kadar gelen ve kargo almadığı 12 dolarlık detay seti için, Greatmodels hem 18 dolar fiyat koyuyor hem de 22 dolar kargo istiyor.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
Viperman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 187
Alıntı Viperman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/12/2006 Saat 06:36
luckymodel 1 numaradır. ama Emroglanın dedigi availible-in stoc olayına dikkat edin

Düzenleyen Viperman
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/12/2006 Saat 08:33
In stock demeside ellerinde kesin olarak olduğunu göstermiyor. Düşükte olsa istediğiniz ürüne yoğun talep varsa stoklarda görünmesine rağmen ellerinde kalmamış olabilir. Benim başıma geldi fakat luckyciler durumu açıkladı, benim vazgeçmem üzerinede paramı iyade ettiler. Birde sakın ucuz diye surface mail yolunu seçmeyin, güvenilir ve hızlı olan air mail bence en ideali.
Hayat bos!!!
IP
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 579
Alıntı Atilla Sülün Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/12/2006 Saat 02:22
hobbyeasy hakkındaki görüşleriniz neler peki?
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/12/2006 Saat 03:54
Lucky gibi güvenilir, az daha uzun sürer gelmesi, müşteri hizmetleri o kadar ilgili değil.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/12/2006 Saat 04:56
Hobbyeasy'de güzeldir bence, hatta çeşitlilik olarak lucky'den daha iyi. Fiyatları ise lucky'e göre çok azda olsa yüksek.
Hayat bos!!!
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma